Hlavní obsah stránky

Continental PremiumContact 6 235/40 R19 96 W XL FR VOL

  • Letní osobní pneu Continental PremiumContact 6 235/40 R19 96 W XL FR VOL
  • Letní osobní pneu Continental PremiumContact 6 235/40 R19 96 W XL FR VOL
  • Letní osobní pneu Continental PremiumContact 6 235/40 R19 96 W XL FR VOL
  • Letní osobní pneu Continental PremiumContact 6 235/40 R19 96 W XL FR VOL
Letní osobní pneu Continental PremiumContact 6 235/40 R19 96 W XL FR VOL

Letními pneumatikami Continental PremiumContact 6 je možné osadit celou škálu automobilů a SUV ve střední i luxusní třídě, a to společně i s elektromobily a hybridními modely. Pneumatiky mají díky optimalizovanému otisku vysokou stabilitu a dynamické jízdní vlastnosti na mokrých i suchých površích.

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti. Při určení pořadí hrála roli také platba.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuContinental

Popis

Letními pneumatikami Continental PremiumContact 6 je možné osadit celou škálu automobilů a SUV ve střední i luxusní třídě, a to společně i s elektromobily a hybridními modely. Pneumatiky mají díky optimalizovanému otisku vysokou stabilitu a dynamické jízdní vlastnosti na mokrých i suchých površích. Přidáním bezpečnostní siliky do směsi běhounu byla prodloužena pneumatikám životnost a zajištěn maximální brzdný výkon.

Klíčové vlastnosti
  • vyvážený handling na mokru i suchu
  • krátká brzdná dráha
  • směs běhounu s bezpečnostní silikou
  • dlouhá životnost
  • nízká spotřeba paliva

Letní osobní pneumatiky Continental PremiumContact 6 235/40 R19 96 W XL FR VOL

Osobní pneumatiky Continental PremiumContact 6 spojují sportovní design s vyváženými jízdními vlastnostmi na mokru, skvělým handlingem a stabilitou v zatáčkách a vysokým kilometrovým nájezdem. Pneumatiky poskytují tichou, komfortní a ekonomicky výhodnou jízdu.

letní osobní pneumatiky Continental PremiumContact 6
Asymetrický dezén

Asymetrický dezén u pneumatik Continental PremiumContact 6 disponuje optimalizovanou tuhostí a díky bočním blokům podpírajícím se navzájem v zatáčkách poskytuje větší pohodlí, přesné odpovědi řízení a vysokou stabilitu. Bezpečnému a komfortnímu řízení napomáhá asymetrická geometrie žeber, jež absorbuje silné boční síly. Běhounová směs byla obohacena bezpečnostní krystalickou silikou, která poskytla pneumatikám vyšší přilnavost i výkon za mokra. Složení krystalů siliky také výrazně zvýšilo kilometrový nájezd díky pomalejšímu opotřebování. Směs polymerů s dezénovým uspořádáním makro bloků tak zajišťuje maximální kontrolu nad řízením a snížení hluku od pneumatik.

letní osobní pneumatiky Continental PremiumContact 6
Energetický štítek

Energetický štítek podává informaci o třech kritériích pneumatik Continental PremiumContact 6. Prvním kritériem je valivý odpor, který je jedním z faktorů ovlivňující spotřebu paliva a také produkci škodlivých zplodin. Na škále A-E spadá valivý odpor těchto pneumatik do kategorie C, což v praxi znamená navýšení o zhruba 0,28 l paliva na 100 km. Platí, že rozdíl mezi kategoriemi A-E ve spotřebě paliva může činit až 6 l na 1000 km. Druhé kritérium má význam z hlediska bezpečnosti na mokrých površích. Přilnavost za mokra při brzdění se také hodnotí na škále A-E a rozdíl mezi jednotlivými kategoriemi může být více než 18 metrů. Hodnocení A zde poukazuje na dobrou přilnavost a krátkou brzdnou dráhu. Emise hluku jako třetí kritérium informuje o vnější hlučnosti pneumatiky, kterou přispívá k celkové hlučnosti silničního provozu.

letní osobní pneumatiky Continental PremiumContact 6
Údaje o velikosti

Vhodné rozměry pneumatik pro své vozidlo naleznete v registračním dokumentu vašeho vozidla, je tedy důležité vybrat ty správné. Rozměry těchto pneumatik jsou 235/40 R19 96 W. Šířka běhounu, která je měřena od vnitřní strany pneumatiky po vnější stranu, je uvedena jako první údaj, tedy 235 mm. Dalším parametrem je profilové číslo vyjadřující procentuální poměr výšky pneumatiky k její šířce, což v tomto případě znamená 40 % z šířky 235 mm. Výsledné profilové číslo je rovno 94 mm. Písmeno R představuje radiální konstrukci pneumatiky a číslo 19 označuje průměr ráfku v palcích (1 palec je cca 25,4 mm).

letní osobní pneumatiky Continental PremiumContact 6
Rychlostní index

Index rychlosti jako poslední písmeno v označení těchto pneumatik určuje maximální povolenou rychlost, při které si pneumatiky stále zachovávají své jízdní vlastnosti. Zde nese pneumatika označení W, které odpovídá maximální povolené rychlosti 270 km/h. Správnou hodnotu indexu naleznete v technickém průkazu a ze zákona je povolena vyšší hodnota.

Hmotnostní index

Za údajem pro průměr ráfku následuje zátěžový či nosnostní index, který je velmi důležitým ukazatelem při výběru vhodných pneumatik. Toto bezrozměrné číslo určuje maximální přípustnou hmotnost na jednu pneumatiku. Zde je index roven 96, což v přepočtu značí maximální zatížení 710 kg. Pokud tuto výslednou hodnotu vynásobíme čtyřmi, získáme číslo o něco málo vyšší (tedy 2,84 t), než je celková hmotnost vhodného vozidla. Je proto důležité zvolit správný zátěžový index, aby nedocházelo k předčasnému opotřebovávání pneumatik. Ze zákona navíc použití pneumatik s nižším indexem není povoleno, pneumatiky s vyšším indexem však lze použít, ale na úkor komfortnější jízdy. Správnou minimální hodnotu indexu pro svůj vůz naleznete v technickém průkazu.

Parametry

Šířka pneu235 mm
Průměr diskuR19
Index rychlostiW (270 km/h)
Profilové číslo40
Index nosnosti96 Li
Valivý odporC

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Všechny podobné

Letní osobní pneu Continental

Všechny letní osobní pneu Continental