Hlavní obsah stránky

Continental PremiumContact 6 225/55 R17 97 W

  • Letní osobní pneu Continental PremiumContact 6 225/55 R17 97 W
  • Letní osobní pneu Continental PremiumContact 6 225/55 R17 97 W
Letní osobní pneu Continental PremiumContact 6 225/55 R17 97 W

Letní pneumatiky Continental PremiumContact 6 jsou dobrou ukázkou bezpečných, vysoce komfortních a ekologických jízdních vlastností na mokrém i suchém povrchu. Směs běhounu je obohacena krystalickou silikou, která pozvedla kilometrový nájezd při zachování maximálního brzdného výkonu a výborné bezpečnosti při jízdě.

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti. Při určení pořadí hrála roli také platba.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuContinental

Popis

Letní pneumatiky Continental PremiumContact 6 jsou dobrou ukázkou bezpečných, vysoce komfortních a ekologických jízdních vlastností na mokrém i suchém povrchu. Směs běhounu je obohacena krystalickou silikou, která pozvedla kilometrový nájezd při zachování maximálního brzdného výkonu a výborné bezpečnosti při jízdě. Tyto pneumatiky jsou určeny pro všechny třídy osobních automobilů, a to i pro elektromobily a hybridní modely.

Klíčové vlastnosti
  • vyvážený handling na mokru i suchu
  • krátká brzdná dráha
  • vysoký kilometrový výkon
  • směs běhounu s bezpečnostní silikou
  • dlouhá životnost
  • nízká spotřeba paliva

Letní osobní pneumatiky Continental PremiumContact 6 225/55 R17 97 W

Osobní pneumatiky Continental PremiumContact 6 se pyšní vyváženými vlastnostmi mezi bezpečnostními aspekty a ekonomickým provozem. Jejich sportovní design propůjčuje pneumatikám ojedinělou identitu a zároveň umožňuje lepší handling a stabilitu na silnici. Pneumatiky tak poskytují tichou, komfortní a ekonomicky výhodnou jízdu.

Letní osobní pneumatiky Continental PremiumContact 6
Asymetrický dezén

Pneumatiky Continental PremiumContact 6 jsou vybaveny asymetrickým dezénem s makro bloky, které poskytují maximální kontrolu řízení a jízdní komfort, především však vysokou stabilitu v zatáčkách. Tomu napomáhají také asymetricky postavené drážky, jež absorbují během jízdy velké boční síly, čímž zabraňují možnému vychýlení vozidla z daného směru vozidla. Do běhounové směsi byla při výrobě přidána bezpečnostní krystalická silika, která zejména na mokré vozovce, přispěla k brzdnému výkonu a zároveň výrazně prodloužila samotnou životnost pneumatiky. Dezénové uspořádání bloků a směs polymerů zde spolupracují a poskytují optimalizovaný otisk na povrchu, spolehlivé reakce při jízdě a také nižší hluk při provozu.

Letní osobní pneumatiky Continental PremiumContact 6
Energetický štítek

Cílem energetického štítku je předat informace o bezpečnosti pneumatiky a o faktorech týkajících se životního prostředí. Z pohledu valivého odporu, který je jedním z faktorů ovlivňující spotřebu paliva, lze vyčíst, že na škále A-E spadá do kategorie C, což v praxi znamená navýšení o zhruba 0,28 l paliva na 100 km. Obecně platí, že rozdíl mezi kategoriemi A-E ve spotřebě paliva může činit až 6 l na 1000 km. Druhý údaj ze štítku hodnotí přilnavost pneumatik za mokra, jejíž význam tkví především v bezpečnosti na silnici v deštivém počasí. Rozdíl na škále mezi A a E je až 30 % délky brzdné dráhy (více než 18 m). Proto označení B, značí, že brzdná dráha může být prodloužena až o cca 3 až 4 metry. Poslední údaj udává vnější hlučnost pneumatiky v decibelech, která přispívá k celkovému akustickému znečištění. akustickému znečištění.

Letní osobní pneumatiky Continental PremiumContact 6
Označení pneumatiky

Při výběru pneumatiky je důležité klást důraz na správnost jednotlivých parametrů. Vhodnou velikost naleznete v registračním dokumentu vašeho vozidla. Rozměry těchto pneumatik jsou 225/55 R17 97 W. První značí šířku běhounu, která je zde 225 mm. Za lomítkem následuje profil pneumatiky, který vypovídá o poměru mezi šířkou a výškou pneumatiky aneb laicky jak „vysoká“ je pneumatika od disku po okraj. V tomto případě tvoří výška pneumatiky 55 procent šířky jejího průřezu, tedy 55 % z 225, což činí 123,75 mm. Písmeno R zde prezentuje radiální konstrukci pneumatiky. Číslo 17 informuje o průměru ráfku v palcích (při 1 palci, který je cca 25,4 mm, je průměr 43,18 cm).

Letní osobní pneumatiky Continental PremiumContact 6
Maximální rychlost

Písmeno rychlostního indexu je v označení pneumatik uváděno jako poslední a prezentuje maximální rychlost pneumatik, při které si ještě zachovávají všechny své jízdní vlastnosti. Index W zde určuje, že maximální povolená rychlost těchto plášťů činí 270 km/h. I tuto hodnotu naleznete v technickém průkazu, dle zákona by měla být stejná anebo vyšší.

Hmotnostní index

Bezrozměrné číslo následující po průměru ráfku určuje maximální přípustnou hmotnost na jednu pneumatiku. V tomto případě index 97 značí, že maximální zatížení je 730 kg. Pokud vynásobíme tuto hodnotu celkovým počtem pneumatik, vyjde číslo jen o něco vyšší, než je hmotnost vozidla, pro které je tato pneumatika určena. Proto je důležité zvolit správný index. Použití pneumatik s nižším indexem není povoleno, vyšší však být může. Správnou minimální hodnotu indexu pro svůj vůz naleznete v technickém průkazu.

Parametry

Šířka pneu225 mm
Průměr diskuR17
Index rychlostiW (270 km/h)
Profilové číslo55
Index nosnosti97 Li
Valivý odporC

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Všechny podobné

Letní osobní pneu Continental

Všechny letní osobní pneu Continental