Materiál rukojeti PVC, materiál čepele ocel, celková délka 51,4 cm, 680 g, délka ostří 37 cmMačeta Heavy s pochvou, Cold Steel. Jak už je zřejmé z názvu, jedná se o jeden z nejtěžších modelů mačety od značky Cold Steel.
Mačeta Heavy s pochvou, Cold Steel. Jak už je zřejmé z názvu, jedná se o jeden z nejtěžších modelů mačety od značky Cold Steel. Čepel s fulltang konstrukcí je vyrobena z uhlíkové oceli 1055 s antikorozní povrchovou černou úpravou. Uhlíková ocel 1055 se používá zejména pro výrobu pracovních nástrojů. Obsah uhlíku a nízké legování této mělce kalené oceli z ní činí velmi pevný materiál, který není náchylný ke křehkosti.
Čepel se rozšiřuje směrem k krutu pro maximální řezný a sečný účinek. Rukojeť je vyrobena z polypropylenu nanášeného vysokotlakým vstřikem, takže je téměř nezničitelná. Dodává se s velmi odolným pouzdrem z Cor-Ex.