Hlavní obsah stránky

Barum Polaris 5 235/55 R18 104 H XL

  • Zimní osobní pneu Barum Polaris 5 235/55 R18 104 H XL
  • Zimní osobní pneu Barum Polaris 5 235/55 R18 104 H XL
Zimní osobní pneu Barum Polaris 5 235/55 R18 104 H XL

Zimní pneumatika Barum Polaris 5 je ideální volbou pro středoevropské zimy, které jsou typické svými proměnlivými podmínkami. Směs, ze které je pneumatika vyrobena, je přizpůsobivá, snadno zvládne výkyvy teplot a má výbornou přilnavost na sněhu i na mokré vozovce.

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti. Při určení pořadí hrála roli také platba.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuBarum

Popis

Zimní pneumatika Barum Polaris 5 je ideální volbou pro středoevropské zimy, které jsou typické svými proměnlivými podmínkami. Směs, ze které je pneumatika vyrobena, je přizpůsobivá, snadno zvládne výkyvy teplot a má výbornou přilnavost na sněhu i na mokré vozovce. Barum Polaris 5 je určena pro osobní automobily střední třídy či SUV a vyniká zejména výborným chováním vozidla v náročných zimních podmínkách, nejen na sněhu, ale především v ranních námrazách a odpoledních břečkách.

Klíčové vlastnosti
  • spolehlivé jízdní vlastnosti v zimních podmínkách
  • vysoký kilometrový dojezd
  • skvělá trakce a přilnavost
  • směrový dezén odolávající změnám teplot
  • nízký valivý odpor

Zimní pneumatiky Barum Polaris 5 235/55 R18 104 H XL

Zimní dezén pneumatiky Barum Polaris 5 navazuje na předchozí Polaris 3 a je robustnější, odolnější a oplývá vyváženými jízdními vlastnostmi na všech typech povrchů, obzvláště pak na sněhu. Pneumatika díky moderní směsi s příměsí siliky dosahuje skvělých jízdních vlastností na mokrých i zasněžených površích. Samozřejmostí je pak nízký valivý odpor a dlouhá životnost.

zimní pneumatika Barum Polaris 5
Spolehlivost v zimních podmínkách

Symetrická pneumatika zajišťuje výbornou trakci na sněhu i na mokré vozovce a zároveň přitom nesnižuje výsledný komfort jízdy. Za vším stojí promyšlený design pneumatiky, jejíž třídrážkový dezén s dvojicí tuhých středních bloků a hlubokých obvodových drážek skvěle odvádí vodu, sníh i sněhovou břečku z běhounu, čímž zásadním způsobem zvětšuje styčnou plochu mezi vozovkou a pneumatikou a zároveň zajišťuje krátkou brzdnou dráhu a ochranu proti aquaplaningu. Dvojice symetrických vnitřních žeber s ostrými lamelami zaručuje maximální adhezi a výrazné ramenní bloky se postarají o výbornou stabilitu, což oceníte při zatáčení. Rozložení bloků uprostřed běhounu je na pravé i levé straně rozdílné, čímž se minimalizuje úroveň hluku.

Energetický štítek Polar 5
Energetický štítek

Valivý odpor ovlivňuje hospodárnost pneumatiky z pohledu úspory paliva a snižování emisí CO2. Rozdíl mezi kategoriemi A-E ve spotřebě paliva může činit až 6 l na 1000 km. Pneumatika se na spotřebě paliva podílí až z 20 %. Valivý odpor této pneumatiky spadá do kategorie D. V praxi to znamená navýšení spotřeby paliva o cca 0,45 l na 100 km. Přilnavost za mokra prezentuje jízdní vlastnosti za mokra a odezvu pneumatik při brzdění. Brzdná dráha se hodnotí od A (nejkratší) do E (nejdelší) a rozdíl mezi třídami A a E může znamenat až 30% zkrácení brzdné dráhy. Tato pneumatika byla zařazena do kategorie C. Brzdná dráha může být prodloužena až o cca 7 metrů (od třídy A) při brzdění při rychlosti 80 km/h. Hlučnost pneumatik při jízdě dosahuje 72 dB, což je hodnota spadající do výkonnostní třídy B.

Rozměry pneumatiky

Rozměry této pneumatiky jsou 235/55 R18. Pneumatika má standardní značení podle radiální konstrukce. Šířka běhounu pneumatiky je 235 mm. Po prvním trojčíslí následuje profilové číslo, které udává poměr mezi šířkou pneumatiky a výškou bočnice v procentech. Výška pneumatiky od disku po okraj je 129,25 mm (55 % z 235 mm). Průměr ráfku je 18 palců (45,72 cm).

zimní pneumatika Barum Polaris 5
Index nosnosti a rychlosti

Index nosnosti je bezrozměrné číslo, které udává maximální zatížení jedné pneumatiky během jízdy při největší povolené rychlosti. Tato pneumatika má hmotnostní index rovný 104, jedna pneumatika tak dokáže unést 900 kg. Vynásobením hmotnostního indexu připadající na jednu pneumatiku celkovým počtem pneumatik, lze získat sumární hmotnost daného vozidla (3,6 t). Vypočítaná hmotnost bude mírně vyšší. Zátěžový index je uveden v technickém průkaze a nelze použít pneumatiky s nižším indexem. Index rychlosti je stanoven písmenem a udává maximální rychlost, kterou je pneumatika s daným hmotnostním indexem schopná vyvinout. Index H určuje jako maximální rychlost 170 km/h. Pro lepší výkon lze zvolit pneumatiky s vyšší indexem.

Vzhled pneumatiky

Směrová konstrukce pneumatiky Barum Polaris 5 a speciální design bočnice tvoří všestrannou, ekonomickou pneumatiku s velkou odolností proti poškození a mimořádně vyváženými jízdními vlastnostmi pro mírné zimy. Bočnice byla navržena s ohledem na poškození. Při vulkanizaci a využití moderních technologií, se na bočnici kromě základních a povinných grafických prvků, objevuje také „hluboké“ písmo s velmi jemnou strukturou šrafování s 3D efektem. To vše pak doplňuje působivý vzor sněhových vloček.

Parametry

Šířka pneu235 mm
Průměr diskuR18
Index nosnosti104 Li
Profilové číslo55
Index rychlostiH (210 km/h)
Valivý odporD

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Všechny podobné

Zimní osobní pneu Barum

Všechny zimní osobní pneu Barum