Hlavní obsah stránky

Barum Polaris 5 205/60 R16 92 H

  • Zimní osobní pneu Barum Polaris 5 205/60 R16 92 H
  • Zimní osobní pneu Barum Polaris 5 205/60 R16 92 H
Zimní osobní pneu Barum Polaris 5 205/60 R16 92 H

Dezén zimních pneumatik Barum Polaris 5 je ideální volbou pro středoevropské zimy, které jsou typické svými proměnlivými podmínkami. Pneumatiky jsou určené pro vozy střední třídy či těžší SUV vozy a vynikají zejména výborným chováním při rychlé jízdě na mokru i suchu, a i při jízdě na sněhu.

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti. Při určení pořadí hrála roli také platba.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuBarum

Popis

Dezén zimních pneumatik Barum Polaris 5 je ideální volbou pro středoevropské zimy, které jsou typické svými proměnlivými podmínkami. Pneumatiky jsou určené pro vozy střední třídy či těžší SUV vozy a vynikají zejména výborným chováním při rychlé jízdě na mokru i suchu, a i při jízdě na sněhu. Směs pneumatik je odolná vůči výkyvům teplot a má výbornou přilnavost na sněhu i na mokré vozovce.

Klíčové vlastnosti
  • skvělé jízdní vlastnosti v zimních podmínkách
  • vysoký kilometrový dojezd a odolnost vůči opotřebení
  • krátká brzdná dráha
  • směrový dezén odolávající změnám teplot
  • nízký valivý odpor

Zimní pneumatiky Barum Polaris 5 205/60 R16 92 H

Osobní pneumatiky Barum Polaris 5 jsou robustnější, odolnější nástupci pneumatik Polaris 3 a oplývají vyváženými jízdními vlastnostmi na všech typech povrchů, obzvláště pak na sněhu. Moderní směs s příměsí siliky poskytuje pneumatikám skvělé jízdní vlastnosti na suchých, mokrých i zasněžených površích. Tyto pláště ocení v zimě hlavně běžní řidiči dojíždějící denně do práce, kdy se podmínky během dne často mění.

zimní pneumatika Barum Polaris 5
Bezpečně v zimních podmínkách

Směrový dezén pneumatik zajišťuje výbornou trakci na sněhu i na mokré vozovce a poskytuje vysoký komfort při jízdě. Správnou trakci a optimalizovaný kontakt s vozovkou zajišťuje třídrážkový dezén s dvojicí tuhých středních bloků a speciálními sněhovými zářezy. Hluboké obvodové drážky skvěle odvádí vodu, sníh i sněhovou břečku z běhounu, čímž podstatným způsobem zvětšují styčnou plochu mezi vozovkou a pneumatikou a zároveň zajišťují krátkou brzdnou dráhu a ochranu proti aquaplaningu. Dvojice symetrických vnitřních žeber s ostrými lamelami zaručuje maximální přilnavost a výrazné ramenní bloky se postarají o výbornou stabilitu. Rozložení bloků uprostřed běhounu je na obou stranách rozdílné, což minimalizuje úroveň hluku.

Rozměry pneumatiky

Rozměry této pneumatiky jsou 205/60 R16. Pneumatika má standardní značení podle radiální konstrukce. Šířka běhounu pneumatiky je 205 mm. Za lomítkem se nachází profilové číslo, které udává poměr mezi šířkou pneumatiky a výškou bočnice v procentech. Výška profilu, tedy výška od disku pneumatiky po okraj, je 60 % z 205 mm, což je 123 mm. Průměr ráfku je 16 palců (40,64 cm).

štítek Barum Polaris 5
Energetický štítek

Valivý odpor představuje faktor ovlivňující spotřebu paliva a tím vzniklé emise oxidu uhličitého. Pneumatiky se na spotřebě podílí až z 20 %. Spotřeba paliva se hodnotí na stupnici od A do E, přičemž rozdíl mezi těmito třídami může činit až 6 l paliva na 1000 km. Valivý odpor této pneumatiky byl určen jako třída D. V praxi to znamená navýšení spotřeby paliva o cca 0,45 l na 100 km. Přilnavost za mokra znázorňuje odezvu pneumatik při brzdění za mokra. Brzdná dráha se hodnotí na stupnici od A (nejkratší) do E (nejdelší) a rozdíl mezi třídami A a E může znamenat až 30% zkrácení brzdné dráhy. Tato pneumatika byla zařazena do kategorie C. Brzdná dráha může být prodloužena až o cca 7 metrů (od třídy A) při brzdění při rychlosti 80 km/h. Hlučnost pneumatik při jízdě dosahuje 72 dB, což je hodnota spadající do výkonnostní třídy B.

zimní pneumatika Barum Polaris 5
Index nosnosti a rychlosti

Index nosnosti je bezrozměrné číslo, které udává maximální zatížení jedné pneumatiky během jízdy při největší povolené rychlosti. Hmotnostní index této pneumatiky je roven 92, což značí, že jedna pneumatika dokáže unést 630 kg. Mírně vyšší hodnota než je celková hmotnost daného vozidla vyjde vynásobením hmotnostního indexu jedné pneumatiky celkovým počtem pneumatik (2,520 t). Tento zátěžový index je uveden v technickém průkaze a použití pneumatik s nižším indexem není doporučeno. Index rychlosti je prezentován písmenem, jenž udává maximální rychlost, pro kterou byla pneumatika s daným hmotnostním indexem navržena. S indexem rychlosti H činí maximální rychlost pneumatik 210 km/h.

Vzhled pneumatiky

Směrová konstrukce pneumatik Barum Polaris 5 a speciální design bočnice zajišťují maximální bezpečnost a maximální výkon v jakémkoliv zimním počasí. Bočnice pneumatik byla navržena s ohledem na poškození a reprezentuje tři základní hodnoty značky Barum, a to odolnost, cenovou dostupnost a racionalitu volby. Při výrobě a použití moderních technologií, se na bočnici kromě základních a povinných grafických prvků, objevuje také „hluboké“ písmo s velmi jemnou strukturou šrafování s 3D efektem. To vše pak doplňuje působivý vzor sněhových vloček.

Parametry

Šířka pneu205 mm
Průměr diskuR16
Index nosnosti92 Li
Profilové číslo60
Index rychlostiH (210 km/h)
Valivý odporD

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Všechny podobné

Zimní osobní pneu Barum

Všechny zimní osobní pneu Barum