Hlavní obsah stránky

Barum Bravuris 5HM 235/40 R19 96 Y XL FR

  • Letní osobní pneu Barum Bravuris 5HM 235/40 R19 96 Y XL FR
  • Letní osobní pneu Barum Bravuris 5HM 235/40 R19 96 Y XL FR
  • Letní osobní pneu Barum Bravuris 5HM 235/40 R19 96 Y XL FR
Letní osobní pneu Barum Bravuris 5HM 235/40 R19 96 Y XL FR

Letní osobní pneumatiky Barum Bravuris 5HM mají běhoun vyrobený z unikátní směsi High Mileage s použitím polymerové technologie, která poskytuje vysoký kilometrový výkon, nízký valivý odpor a spolehlivou přilnavost. Pláště jsou určené pro osobní automobily nižší i střední třídy a SUV.

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti. Při určení pořadí hrála roli také platba.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuBarum

Popis

Letní osobní pneumatiky Barum Bravuris 5HM mají běhoun vyrobený z unikátní směsi High Mileage s použitím polymerové technologie, která poskytuje vysoký kilometrový výkon, nízký valivý odpor a spolehlivou přilnavost. Pláště jsou určené pro osobní automobily nižší i střední třídy a SUV.

Klíčové vlastnosti
  • unikátní běhounová směs
  • vysoký kilometrový dojezd
  • vysoká životnost
  • nízký valivý odpor
  • zesílená pneu
  • ochrana ráfku

Osobní pneumatiky Barum Bravuris 5HM 235/40 R19 96 Y XL FR

Letní pneumatiky Barum Bravuris 5HM se vyznačují skvělým poměrem cena/výkon a spolu se speciální běhounovou směsi zaručují vysokou odolnost proti oděru, což přispívá k dlouhodobému kilometrovému výkonu, a tedy vysoké životnosti pneumatiky.

Řada Bravuris

Pneumatiky Barum Bravuris 5HM jsou další generací oblíbeného modelu Barum Bravuris a jsou přímými nástupci pneumatik Barum Bravuris 3. Výrobce Barum zachoval všechny standardní vlastnosti pneumatik nacházející se u všech pneumatik z dílny německého koncernu Continental, kam česká značka Barum patří.

High Mileage

Zkratka HM v názvu znamená High Mileage, v překladu vysoký kilometrový nájezd. Tato pneumatika má o 15 % vyšší kilometrový výkon než předchozí generace. Běhounová směs High Mileage byla obohacena o vulkanizační komponenty, které minimalizují deformaci pneumatik a odolávají vyšším teplotám. To přispívá k dlouhodobému kilometrovému výkonu, a tedy vysoké životnosti pneumatiky a také k menšímu tření, a tudíž nižší spotřebě paliva.

Osobní pneumatiky Barum Bravuris 5HM
Asymetrický dezén

Pneumatiky se pyšní pokrokovým asymetrickým dezénem. Vnější stranu asymetrického dezénu tvoří tvrdá ramena s uzavřenými dezénovými bloky, které zajišťují lepší trakci a vysokou bezpečnost při řízení na suché i mokré vozovce. Vnitřní dezén je tvořen středovými žebry a optimalizovanými postranními drážkami a zámečkovými lamelami. Vyvážené rozmístění žeber a drážek přispívá k rozložení tlaku pneumatiky na povrch, což pomáhá předejít nerovnoměrnému opotřebení. Zámečkový systém lamel vede ke zvýšení tuhosti.

Rozměry pneumatiky 235/40 R19 96 Y

Pneumatika disponuje standartním značením dle radiální konstrukce pneumatiky. Šířka běhounu pneumatiky je 235 mm. Profilové číslo následuje po prvním trojčíslí a udává poměr mezi šířkou pneumatiky a výškou bočnice v procentech. Výška profilu pneumatiky je 94 mm (40 % z 235 mm). Tato pneumatika má průměr ráfku 19 palců (48,26 cm).

Energetický štítek Barum Bravuris 5HM 235/40 R19 96 Y XL FR
Energetický štítek

Valivý odpor představuje faktor, který ovlivňuje spotřebu paliva a tím vzniklé emise oxidu uhličitého. Rozmezí této veličiny je A-E. Rozdíl mezi hodnocením A a E může znamenat snížení spotřeby paliva až 6 l na 1000 km. Valivý odpor této pneumatiky spadá do kategorie C. V praxi to znamená navýšení spotřeby o cca 0,28 l paliva na 100 km. Přilnavost za mokra představuje jízdní vlastnosti pneumatiky na mokré vozovce. Brzdná dráha za mokra se hodnotí od A (nejvyšší hodnocení) do E (nejnižší hodnocení). Rozdíl mezi pneumatikami třídy A a E může znamenat až 30% zkrácení brzdné dráhy. Pneumatika byla zařazena do kategorie B. Při brzdění z 80 km/h bude brzdná dráha delší o 3 až 4 metry. Hlučnost pneumatik při jízdě dosahuje 72 dB, což se řadí do třídy hlučnosti B.

Osobní pneumatiky Barum Bravuris 5HM
Index nosnosti a rychlosti

Index nosnosti je bezrozměrné číslo, které odpovídá nominálnímu provoznímu zatížení pneumatiky v kg na jednu pneumatiku. Tato pneumatika má hmotnostní index rovný 96, jedna pneumatika dokáže unést 710 kg. Pokud vynásobíte počet kilogramů připadajících na jednu pneumatiku počtem pneumatik, získáte hodnotu jen mírně vyšší než maximální celková hmotnost vašeho vozidla (2,84 t). Nelze použít pneumatiky s nižším indexem, než je uvedeno v technickém průkaze vozidla. Index rychlosti je písmeno odpovídající rychlostní kategorii, pro kterou byla pneumatika navržena. Rychlostní index určuje maximální rychlost, při které může pneumatika nést hmotnost určenou hmotnostním indexem. S indexem Y je maximální rychlost pneumatiky 300 km/h.

Design bočnice

Vzhled pláště pneumatiky zdobí kromě povinných údajů i speciální grafický prvek zobrazující symbol "Barum Infinity", související s výjimečným kilometrovým výkonem pláště Bravuris 5HM. Symbol má interpretovat tři základní hodnoty značky Barum – odolnost, cenovou dostupnost a správnost řidičovy volby. Design bočnice také chrání pneumatiku před poškozením, například při kontaktu s obrubníkem při parkování.

Parametry

Šířka pneu235 mm
Průměr diskuR19
Index rychlostiY (300 km/h)
Profilové číslo40
Index nosnosti96 Li
Valivý odporC

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Všechny podobné

Letní osobní pneu Barum

Všechny letní osobní pneu Barum