Hlavní obsah stránky

Apple Mac Studio M1 Max

Kompaktní desktop Apple Mac Studio v sobě ukrývá nejen operační systém MacOS, ale hlavně výkonný čip M1 Max, který se postará o dostatek výkonu i v profesionálních aplikacích. Díky své výšce 9,5 cm se vejde pod většinu monitorů a můžete připojit až 4 Pro Display XDR.

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti. Při určení pořadí hrála roli také platba.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuApple

Popis

Kompaktní desktop Apple Mac Studio v sobě ukrývá nejen operační systém MacOS, ale hlavně výkonný čip M1 Max, který se postará o dostatek výkonu i v profesionálních aplikacích. Díky své výšce 9,5 cm se vejde pod většinu monitorů a můžete připojit až 4 Pro Display XDR. Široký výběr konektorů na přední i zadní straně zase usnadní vytvoření domácího studia.

Klíčové vlastnosti
  • čip Apple M1 Max
  • 4× Thunderbolt 4
  • podpora až 5 displejů
  • slot na kartu SDXC
  • kompaktní rozměry

Stolní počítač Apple Mac Studio M1 Max

Velký výkon v malém těle, i tak by se dal popsat stolní počítač Mac Studio. Stříbrné čtvercové tělo disponuje rozměry 19,7 × 19,7 × 9,5 cm a jeho kryt je z 80 % vyroben z recyklovaného hliníku. Hmotnost počítače činí 2,7 kg. Uvnitř se nachází chladící systém, který napomáhá čipu M1 Max zvládat všechnu práci za minimálního hluku. Díky své konstrukci nasává vzduchu podél celé spodní hrany, který následně vypouští zadním výdechem.

Apple Mac Studio
Výkonný procesor

Čipset Apple M1 Max je vyroben 5nanometrovou technologií. Tento takzvaný systém na čipu (SoC) v sobě skrývá 57 miliard tranzistorů. Na tomto čipsetu je integrované 10jádrové CPU s 8 výkonnostními jádry a 2 úspornými jádry, 16jádrový Neural Engine a 24jádrové nebo 32jádrové GPU (dle varianty). Díky tomu procesor M1 Max zvládne zpracovat až 11 bilionů operací za sekundu, což ho řadí aktuálně k nejrychlejším procesorům. Tento čip tak v sobě spojuje výkon a energetickou úspornost. Propustnost paměti čítá až 400 MB za sekundu.

zadní strana Apple Mac Studio
Konektorová výbava

Celkově je na Mac Studio rozmístěno 12 portů pro připojení periferií. Na přední straně se nachází 2× USB‑C a slot pro paměťovou kartu SDXC. Na zadní části jsou k dispozici 4× porty Thunderbolt 4, 2× USB-A, 1× HDMI, 1× 10Gb ethernet a také 3,5mm sluchátkový konektor.

Apple Mac Studio shora
Optimalizovaný software

Na Mac Studiu je předinstalovaný macOS, který si rozumí s výkonným čipsetem M1 Max. Systém využívá velké paměti i rychlého strojového učení čipu. Na Mac Studiu fungují všechny běžné firemní aplikace od Microsoft 365 přes Google Workspace a hlavně nechybí podpora pro aplikace běžné pro iPhone a iPad. Při připojení AirPodů Pro nebo AirPodů Max vytvářejí sluchátka dojem prostorového zvuku. Díky dynamickému snímání polohy hlavy zůstává zvuk centrovaný na počítač. Mac Studio už v základu obsahuje integrované ochrany proti škodlivému softwaru a virům. Celkový dojem ještě více umocní spojení s monitorem Apple Studio Display.

Apple Mac Studio zepředu
Univerzální použití

S počítačem Mac Studio si snadno vytvoříte svoji pracovní základnu. Kompaktní rozměry a podpora až čtyř Pro Displayů XDR přes USB‑C a jednoho 4K displeje přes HDMI poskytuje velké množství možností použití. O zvuk se postará integrovaný reproduktor a o připojení zase Wi‑Fi 6 802.11ax a Bluetooth.

Obsah balení
  • Mac Studio
  • Napájecí šňůra

Parametry

Typ počítačemini PC
Typ procesoruApple Silicon
Operační paměť32 GB
Zaměření počítačeprofesionální
Počet jader procesorudesetijádrový
Typ úložištěSSD

Články k tématu

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Všechny podobné

Stolní počítače Apple

Všechny stolní počítače Apple