Seznam.cz

Hodinky Samsung Galaxy Watch5: Větší výdrž i odolnost

watch5
Zdroj: Samsung.com
Martin Chroust
Martin Chroust před 1 rokem

Společně se sluchátky Galaxy Buds2 Pro a novou generací skládacích zařízení představil Samsung i hodinky Galaxy Watch5. Oproti předchozí generaci modelů se systémem Wear OS vylepšoval zejména odolnost a výdrž na jedno nabití. Hodinky se budou nabízet ve dvou variantách, základní bude navíc dostupná ve dvou velikostech.

Dostupné verze Samsung Galaxy Watch5

Porovnat parametry

Operační systém

Hodinky Galaxy Watch5 přímo navazují na loňskou generaci Galaxy Watch4. Právě ta byla vůbec první, ve které se objevil systém Wear OS 3, byť s nadstavbou One UI Watch. Ani po roce se toho však příliš nezměnilo. Mimo hodinek od značky Montblanc drží Samsung kompletně celý ekosystém Wear OS hodinek s nejnovější verzí systému, který chce dále rozšiřovat mezi uživatele chytrých hodinek. Pomůže si zejména těmi nejdůležitějšími parametry hodinek – zvýšenou odolností (IP68 + 5ATM + MIL-STD810G) a výdrží na jedno nabití, která je u stávající generace hodinek spíše podprůměrná.

Rozměry a baterie

Hodinky od Samsungu jsou dvoje. Základní Galaxy Watch5 se nabízí ve dvou velikostech těla, 40 a 44 mm, přičemž každá z nich má své vlastní barevné kombinace. Doplní je Pro varianta s 45mm tělem, které je vyrobeno z Titanu. Základní model je však i nadále věrný hliníku. U obou verzí hodinek se můžete těšit na kruhový AMOLED displej, který kryje safírové sklo. U Pro varianty je panel navíc lehce zapuštěn, aby při případném pádu neschytal přímý náraz. Otočná luneta však bohužel u obou variant hodinek chybí, nahradila ji luneta softwarová. Významně narostly i baterie, v případě Pro varianty dostanete akumulátor o (na hodinky) obří kapacitě 590 mAh. Základní verze hodinek se musí spokojit s 284, respektive 410mAh akumulátorem – dle velikosti těla. Nabíjení hodinek je mezigeneračně také o něco rychlejší.

Výměnné řemínky

K oběma hodinkám Samsung nabízí nepřeberné množství originálních řemínků, základní silikonové můžete nahradit textilními či koženými pásky. Galaxy Watch5 mají klasický řemínek, který přes přezku provlečete směrem k vnitřní straně zápěstí. U Pro varianty se dostalo na magnetický pásek D-Buckle, který drží bezpečně na ruce, a jehož délku si přesně nastavíte dle potřeby.

Senzory a konektivita

Na těle chytrých hodinek pak najdete dvě ovládací tlačítka, mikrofon a reproduktor, takže můžete přímo ze zápěstí vyřídit volání. Na vnitřní straně hodinek je připraven Samsung BioActive Sensor, který měří krevní tlak, srdeční tep, kontinuální okysličení krve, tělesný tuk a natočí EKG. Hodinky mimo to vylepšily i monitoring spánku. K telefonu se připojují přes Bluetooth 5.2, ve výbavě nechybí NFC pro mobilní platby, Wi-Fi nebo volitelně LTE či GPS. Pro varianta dokonce umožňuje při navigaci přidat GPX soubory nebo vás navést tam, odkud jste navigaci začali. V samotných hodinkách běží nejnovější verze systému Wear OS 3.5 s nadstavbou od Samsungu a s téměř desítkou nových ciferníků.

Cena Samsung Galaxy Watch5 (Pro) a dostupnost

Hodinky se začnou prodávat 26. srpna, do té doby je možné je předobjednat. Díky tomu získáte sluchátka Galaxy Buds Live zcela zdarma. Základní 40mm verze hodinek stojí 7 499 Kč  (8 499 Kč u LTE varinty), větší 44mm model vyjde na 8 199, respektive 9 499 Kč (LTE). Nejdražší jsou Watch 5 Pro, které ve Wi-Fi verzi vyjdou na 11 999 Kč, zatímco v LTE variantě ještě připlatíte tisícovku navrch.

Zobrazit celou nabídku chytrých hodinek

Kde koupit Samsung Galaxy Watch5 (Pro)

Samsung Galaxy Watch5 40 mm

Samsung Galaxy Watch5 40 mm

od  

Samsung Galaxy Watch5 40 mm LTE

Samsung Galaxy Watch5 40 mm LTE

od  

Samsung Galaxy Watch5 44 mm

Samsung Galaxy Watch5 44 mm

od  

Samsung Galaxy Watch5 44 mm LTE

Samsung Galaxy Watch5 44 mm LTE

od  

Samsung Galaxy Watch5 Pro 45 mm

Samsung Galaxy Watch5 Pro 45 mm

od  

Samsung Galaxy Watch5 Pro 45 mm LTE

Samsung Galaxy Watch5 Pro 45 mm LTE

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Martin Chroust

Martin Chroust

Redaktor

Vystudoval studijní obou Mobilní Technologie na VŠB-TUO. Mobilním zařízením se v různých periodicích věnuje nepřetržitě od roku 2006. Pravidelně navštěvuje mobilně zaměřené veletrhy a rukama mu každý rok projde několik desítek smartphonů, tabletů a chytrých hodinek. Mezi jeho koníčky patří četba fantasy knih, karetní hra Magic: The Gathering a rodinný život.

Více článků od Martina

Přečtěte si také