Seznam.cz

Samsung konečně představil smartphone Galaxy S21 FE s řadou zajímavých vychytávek

1520_794_Samsung_galaxy_s21_fe_graphite
Zdroj: Samsung.com
Jiri-Filip (1)
Jiří Filip před 2 týdny

Spekulace ohledně představení fanouškovské edice (tedy FE) smartphonu řady Galaxy S21 se konečně naplnily, byť na rozdíl od mnoha spekulací až na začátku roku 2022. Jihokorejský gigant totiž tento telefon v rámci veletrhu elektroniky CES světu oficiálně odhalil a hlad po něm tak konečně alespoň z části zahnal. Co tedy novinka přináší?

Design

Stejně jako tomu bylo u S20 FE, je i Galaxy S21 FE výrazně inspirována standardní řadou S21. Asi vás proto nepřekvapí, že například z hlediska designu od ní přebírá jeden z nejikoničtějších prvků této řady ve formě rámečku fotoaparátu Contour-Cut. Novinka bude k dispozici celkem ve čtyřech barevných kabátcích a to konkrétně v olivové, levandulové, bílé nebo grafitové. Záda telefonu potom budou plastová. Nejvýraznějším prvkem zadní strany je trojice poměrně výrazných objektivů fotoaparátů. Poskládány jsou stejně jako u standardních S21 pod sebou v levém horním rohu. Zajímají-li vás pak rozměry a hmotnost, ty jsou 74,5 x 155,7 x 7,9 mm při 177 gramech. 

Výkon a displej

Srdcem telefonu je 5nm čipset Qualcomm Snapdragon 888, který pohání i standardní modely Galaxy S21. Ten pak lze doplnit buď 6, nebo 8 GB RAM paměti, přičemž nižší RAM je k dispozici u modelů se 128GB interním úložištěm, vyšší pak jen u modelů se 256 GB interním úložištěm, které je zároveň maximem. Nešetřilo se zde ani na displeji. Galaxy S21 FE totiž disponuje Dynamic AMOLED 2x panelem s Full HD+ rozlišením a úhlopříčkou 6,4″. Potěší u něj ale i zobrazovací frekvence 120 Hz či snímání dotyků v herním režimu se vzorkovací frekvencí 240 Hz, díky čemuž je tak jeho ovládání extrémně přesné. Třešinkou na dortu je pak snímač otisků prstů, který je v displeji zabudovaný. 

Fotoaparát

Samsung u nových Galaxy S21 FE nešetřil ani na fotoaparátech. K dispozici je konkrétně 12MPx širokoúhlý objektiv se světelností f/1,8, ultraširokoúhlý objektiv s rozlišením 12MPx, světelností f/2,2 a zorným polem 123˚ či teleobjektiv s rozlišením 8MPx, světelností f/2,4 a podporou 30x Space Zoomu. V předním “průstřelu” pak naleznete 32MPx selfie fotoaparát se světelností f/2,2. Oproti předešlé fanouškovské edici ve formě S20 FE se pak dočkal dle slov výrobce výrazného vylepšení noční fotorežim, který působí mnohem přirozeněji a zároveň umožňuje fotit lepší fotky, či funkce AI Face Restoration, která pomocí umělé inteligence vylepšuje snímky tváří. Nechybí zde ani podpora duálního záznamu pro snímání z přední a zadní kamery současně. 

Samsung Galaxy S21 FE
Zdroj: Samsung.com
Nový Samsung Galaxy S21 FE vyniká mimo jiné překrásným velkým displejem.

Baterie

Vůbec špatně na tom nový Galaxy S21 FE ani z hlediska baterie. Samsung u něj slibuje bezproblémovou celodenní funkčnost, kterou mu má zajistit konkrétně 4500mAh akumulátor dobijítelný buď 25W kabelově, nebo 15W bezdrátově. K dispozici je rovněž funkce PowerShare, díky které lze udělat z telefonu bezdrátovou nabíječku pro jiná zařízení podporující standard Qi. 

Další zajímavosti

S ohledem na rozšiřující se podporu 5G sítí není žádným překvapením, že se i u S21 FE pamatovalo na podporu 5G. Nechybí mu však ani odolnost proti vodě a prachu podle IP68 nebo třeba softwarová vychytávka Ele Comfort Shield s inteligentím řízením intenzity modrého světla. Operačním systémem tu pak je oblíbený Android ve verzi 12 doplněný o nadstavbu Samsung One UI 4, která je dle slov výrobce skvěle přizpůsobitelná potřebám každého uživatele. 

Cena Galaxy s21 FE a dostupnost

Nový Samsung Galaxy S21 FE se začal v České republice prodávat 5. ledna a to konkrétně za 18 999 Kč za základní variantu se 6 GB RAM a 128 GB úložištěm. Za variantu s 8 GB RAM a 256 GB úložištěm pak zaplatíte 20 999 Kč. Jak je však u Samsungu zvykem, lze využít při nákupu výhodný trade-in program, díky kterému lze při přechodu na novinku ušetřit. 

Kde koupit Samsung Galaxy S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE 5G

Samsung Galaxy S21 FE 5G

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Jiri-Filip (1)

Jiří Filip

Redaktor

Milovník technologií, dobrého jídla, sportu a pěší turistiky, pro kterého je psaní nejen prací, ale i koníčkem. Nejradši píšu o smartphonech, smartwatch, smart home či jiných tech gadgetech, které dokáží zpříjemnit každodenní život.

Více článků od Jiřího

Přečtěte si také