Seznam.cz

Test kulmy Rowenta Air Care Ultimate Experience CF4310F0 aneb jak na dokonalé lokny

kulma-rowenta-cf4310f0-baleni
Zdroj: Redakce
krasty-pastelka
Zboží.cz Spotlight před 1 rokem

Otestovali jsme pro vás špičkovou kulmu Rowenta Air Care Ultimate Experience CF4310F0. Dokáže nabídnout více než jen líbivý design? Obhájí si vysokou cenu? Přečtěte si naše dojmy z používání!

Obsah balení a první dojmy

Již na první pohled působí balení prémiově. Krabice je vyrobena ve stejných barvách, jako samotný přístroj. Zaujmou i její rozměry a především pak její nízká tloušťka odkazuje na fakt, že i kulma samotná je velice kompaktní.

Po otevření krabice pokračují pozitivní dojmy. Kulma je umístěna v přesně tvarovaném plastovém dekorovaném obalu, pod kterým se dále skrývá krabička s manuály a navíc i ochranná rukavice.

Samotná kulma v ruce působí velice kvalitně a je znát, že jde o dražší přístroj. Na pohled zaujme poměrně netradiční tvar do L. Kladně hodnotíme přítomnost tlačítek pro volbu teploty a displeje, na kterém se zobrazuje aktuální nastavení kulmy.

Ačkoliv je design subjektivní záležitostí, z našeho pohledu přispívá k pocitu, že v rukou skutečně držíte přístroj vyšší řady.

Parametry kulmy Rowenta Air Care Ultimate Experience CF4310F0

Použití na všechny délky vlasů | Nastavitelná teplota v rozsahu 130 – 200 °C | LCD displej | Ionizace vzduchu Chladná špička Studený vzduch S ochrannou rukavicí v balení Keramický povrch Kabel v délce 1,8 metru | Automatické vypnutí | Nahřátí za 30 sekund

Rowenta Air Care Ultimate Experience CF4310F0

Rowenta Air Care Ultimate Experience CF4310F0

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Rowenta Air Care Ultimate Experience CF4310F0

Rowenta Air Care Ultimate Experience CF4310F0

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Vlastnosti Rowenta Air Care Ultimate Experience CF4310F0

Rychlejší a snadnější kulmování

Oproti klasickým podlouhlým kulmám, ROWENTA AIR CARE ULTIMATE EXPERIENCE kulmovací část nasazenou v pravém úhlu k držadlu. Přístroj vypadá sice nezvykle, ale snadněji se s ním manipuluje. Jen je nutné počítat s tím, že je třeba si na tento úchop zvyknout. Zvlášť, pokud přecházíte z „klasické“ kulmy. Lepší způsob držení kulmy vám pomůže k rychlejšímu vytvoření účesu i pohodlnějšímu natáčení vlasů vzadu na hlavě, aniž by vás bolely ruce. Kulmování výrazně zkrátí také bleskurychlé zahřátí kulmy, která je za 30 sekund od zapnutí připravená k práciÚpravu jednoho pramene vlasů pak zvládnete do 6 vteřinv závislosti na tom, jak moc chcete mít vlasy natočené.

Dlouhotrvající fixace loken

Po kulmování nemusíte vlasy rozčesávat ani speciálně upravovat, lokny stačí lehce pročesat rukou. Jsou dostatečně zpevněné pouhým natočením, takže se obejdete i bez laku. Fixaci vlasů i jejich ochranu před spálením zajišťuje technologie Fresh Flow, která natočené prameny vlasů na horkém povrchu mírným proudem vzduchu ochlazuje. Na kulmě je automaticky přednastavená teplota 170 °C, kterou však můžete kdykoliv snížit nebo zvýšit v rozmezí od 130 do 200 °C. Nejnižší teplota umožňuje používat kulmu i majitelkám jemných vlasů, pro které nejsou klasické kulmy vhodné. Nejvyšší stupeň je určený pro ženy s pevnými, nepoddajnými vlasy. Upozorňujeme ovšem, že teploty nad 180 °C již poškozují vlasy, proto si toto nastavení dobře rozmyslete.

O nastavené teplotě máte díky displeji neustálý přehled a kdykoliv ji můžete pomocí dvou tlačítek změnit. Aby nedošlo k nechtěné změně nastavení, je možné ovládání zamknout. Preferované nastavení si lze uložit pomocí funkce Smart Memory. Po dalším zapnutí se vám kulma zahřeje na uloženou hodnotu.

Lesklé a zdravé vlasy díky ionizaci

Kromě studeného vzduchu pomáhá šetrné úpravě vlasů při kulmování také ionizátor, který předchází krepatění vlasů a podporuje jejich optimální hydrataci a výživu. Předností kulmy je také její keramický povrch, který rovnoměrně rozvádí teplo a je vhodný pro všechny druhy vlasů. Zároveň vlasům dodává hebkost a lesk. Průměr kulmu je 25 mm, což je ideální velikost pro přirozený vzhled kudrlin.

Bezpečnost a dlouhá životnost

Pokud jste měli někdy v ruce kulmu, která má rozpálenou špičku, víte, že je těžké se vyhnout spáleným prstům. U Rowenty CF4310F0 se spálenin bát nemusíte. Nejenže má tepelně izolovanou špičku, ale v balení najdete pro všechny případy i ochrannou rukavici. K bezpečnému provozu slouží také dostatečně dlouhá přívodní šňůra.

U tohoto modelu vás potěší také tvrzení výrobce, že je kulma snadno opravitelná. Zároveň se na svém webu zavazuje k tomu, že náhradní díly na její opravu budou k dostání rychle a levně po dobu nejméně 15 let.

Praktické dojmy z používání

Ihned při prvním použití nás potěšil 1,8 metrů dlouhý kabel. Připojení do sítě tak není problém ani při vzdálenější zásuvce. Následné nastavení teploty je velice intuitivní, zejména díky jednoduchému LCD displeji, na kterém je vše bezproblémově čitelné.

Rowenta uvádí dobu zahřátí kulmy 30 sekund. Na stopkách jsme to neměřili, ale můžeme potvrdit, že nastavená teplota byla dosažena velice rychle, čímž se celkový čas přípravy účesu značně snižuje.

Vzhledem k tomu, že jsem zvyklá na tradiční kulmy, musela jsem si chvíli zvykat na „elkový“ tvar. Koncem testování již ale byla práce s kulmou pohodlná a navíc oceňuji celkově nízkou hmotnost, takže ani při jejím delším používání nebolí ruka.

Jelikož mám dlouhé vlasy, nemám problém ani s tlustými nástavci. Dovolím si ale tvrdit, že Rowenta CF4310F0 bude perfektně sloužit i ženám s kratšími účesy.  Velkou výhodou je integrovaný ventilátor se studeným vzduchem a ionizací. Díky tomu natočenou loknu snadno ochladí a po nalakování vydrží účes celý den. Pochvalu si zaslouží i relativně tichý chod ventilátoru, takže nebudete mít problém ani v případě, že v domácnosti spí malé děti. Jistě oceníte i fakt, že po použití je kulma díky keramickému povrchu rychle studená.

Komu je tato kulma určena

Rowenta Ultimate Experience Air Care CF4310F0 se nejvíce hodí tam, kde bude využívaná pravidelně. Dokáže tak naplno využít všechny nabízené funkce a dostojí výhod netradičního tvaru kulmy. Pravidelné používání také snadněji obhájí vyšší cenu. Kvalitní zpracování a snadná opravitelnost navíc zaručují, že přístroj bude sloužit dlouho i při častém používání.

Díky tomu, že kulma měří v průměru jen 2,5 cm, se hodí pro použití i s kratšími vlasy. Nemusíte tedy mít obavy, že by pro váš kratší účes nebyla vhodná.

Zhodnocení kulmy Rowenta Ultimate Experience Air Care CF4310F0

Během testování v nás kulma zanechala velmi pozitivní dojmy. Přístroj je skutečně kvalitně zpracovaný, na pohled i v průběhu používání působí prémiově. Jako hlavní výhodu hodnotíme rychlé nahřátí a snadné nastavení teploty v kombinaci s LCD displejem. Díky studenému vzduchu a ionizaci vydrží účes dlouho. Kulma je díky použitým technologiím a materiálům navíc šetrná k vlasům.

Negativem je zde především vysoká cena a chybějící klip na vlasy. Pro někoho může být problematický specifický tvar, který vyžaduje zvyk. Při častějším používání však toto negativum odpadá a naopak oceníte snadnější práci s kulmou.

KladyZápory
+ Nízká hmotnost- Úchop vyžaduje zvyk
+ Velmi kvalitní zpracování- Vyšší cena
+ Rychlé zahřátí kulmy- Chybí klip na vlasy
+ Snadno nastavitelná teplota
+ Lokny vydrží dlouho
+ Chladný vzduch s ionizací
+ Displej
+ Ochranná rukavice v balení
+ Náhradní díly alespoň 15 let

Tento článek byl napsán v rámci spolupráce s Rowenta Česká republika. Obsah článku vytvořila redakce Magazínu Zboží.cz zcela nezávisle a objektivně bez zásahu partnera. Jak probíhá spolupráce?

Zobrazit celou nabídku kulem na vlasy

Kde koupit kulmu Rowenta Air Care Ultimate Experience CF4310F0

Rowenta Air Care Ultimate Experience CF4310F0

Rowenta Air Care Ultimate Experience CF4310F0

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Podobná témata

Zboží.cz Spotlight

krasty-pastelka

Zboží.cz Spotlight

Redakce Magazínu Zboží.cz

V rámci spolupráce vybrané články zviditelníme a propagujeme. Abychom zajistili objektivitu a nezávislost, žádný vytvářený obsah nepodléhá zásahům a schvalování ze strany partnera.

Více informací o placené spolupráci

Přečtěte si také