Seznam.cz

Nejlepší notebooky do 20 000 korun: TOP 10 modelů, které stojí za to

notebook
Zdroj: Pixabay.com
Jiri-Filip (1)
Jiří Filip před 12 měsíců

Na dnešním trhu naleznete nepřeberné množství notebooků, které se od sebe liší jak designem, zaměřením, technickými specifikacemi a samozřejmě i cenou. Jak ale v této džungli zvolit ten, který dává skutečně smysl? Na tuto otázku se vám pokusíme odpovědět v následujících řádcích a přidáme také tipy na deset notebooků do 20 000 korun, které rozhodně stojí za pozornost.

Aktualizováno 2. 2. 2023

Co v ceně do 20 000 korun dostanete?

V první řadě je třeba říci, že ačkoliv limit 20 000 korun není na první pohled úplně nízký, ve světě počítačů se jedná spíše o nižší rozpočet. Za tuto částku tedy nečekejte výkonnostně nekompromisní stroj, na kterým bez problémů „rozjedete“ současné špičkové počítačové hry nebo například náročný grafický software. Stroje do této cenové kategorie budou spíše odpovídat výkonnostnímu průměru pro méně až středně náročné uživatele. Totéž bude platit také pro velikost úložiště či paměť RAM. Zatímco první zmiňovaný parametr se točí v této cenové relaci zpravidla mezi 256 a 512 GB SSD, druhý mezi 8 až 16 GB. 

Co se pak týče dalších náležitostí, které jsou s notebooky do této ceny spojeny, naprostá většina strojů v této cenové relaci je k dispozici s 15,6“ displejem. V nabídce sice naleznete i 14“ či naopak 17“ a větší notebooky, je jich však poskrovnu. A když už mluvíme o displeji, počítejte s tím, že za tuto částku většinou seženete notebooky s „pouhým“ Full HD rozlišením, které sice na běžnou práci naprosto bohatě stačí, při hraní či sledování filmů už nicméně na vyšší rozlišení viditelně ztrácí. 

Poslední věcí, kterou je nutné zmínit je fakt, že za tuto částku můžete pořídit stroj s operačním systémem, ale také bez něj. To se týká v drtivé většiny týká Windows, protože nový MacBook od Applu s operačním systémem macOS v současnosti začíná minimálně o pět tisíc výše, než je námi udaný „strop“. Při výběru si tak hlídejte, zda je notebook operačním systémem vybaven.

Na co se při výběru zaměřit

Ačkoliv je třeba při výběru notebooků zohlednit celou řadu faktorů níže naleznete pět základních bodů, u kterých je klíčové se při výběru zastavit. 

Procesor a RAM

Procesor je srdcem každého počítače, a tak je logické, že vybrat ten co možná nejlepší je při výběru zásadní. Naštěstí se však nejedná o žádnou raketovou vědu a se stačí držet několika zásad, díky kterým se nespálíte. Tou první je mít již před koupí notebooku jasno o tom, co s ním budu chtít dělat a tomu přizpůsobit také výběr procesoru. Pokud totiž už nyní víte, že přespříliš výkonu potřebovat nebudete, vystačíte si s Intel Core i3 či AMD Ryzen 3, naopak při potřebě vyššího výkonu nemá smysl sahat po ničem méně výkonném, než je Intel Core i5 či AMD Ryzen 5. Co se pak týče rozdílu mezi Intelem a AMD, ten v této cenové relaci nemá příliš smysl řešit, jelikož jsou čipsety z dílny těchto výrobců výkonnostně velmi podobné. Ano, můžeme se zde bavit o tom, že Intel je výkonnější na jedno jádro a AMD zase nabízí za srovnatelné ceny více jader a vláken, a tedy je využitelnější na komplexnější vícejádrové procesy. Je ale otázkou, zda toto u stroje do 20 000 korun vůbec řešit. Čemu naopak pozornost věnovat je stáří modelu daného procesoru. Obecně totiž samozřejmě platí, že čím novější procesor, tím je i výkonnější, energeticky úspornější a celkově modernější.

Co se týče RAM paměti, zde platí jednoznačně heslo „čím víc, tím líp“. Je-li to jen trochu možné, sáhněte vždy po stroji s alespoň 16 GB RAM paměti, který by vás neměl při běžné činnosti v ničem omezovat. Tato hodnota je navíc dostatečná i pro hraní her, byť se to samozřejmě netýká těch největších pecek na nejvyšší detaily. Notebooky s 8 GB RAM sice také fungují dobře, ale při práci s více úlohami naráz už můžete pocítit určité sekání či jiné nepříjemnosti. Bavíme se přitom třeba i při otevření většího množství oken v internetovém prohlížeči a tak podobně. V souvislosti s RAM pamětí se nicméně sluší zmínit, že někteří výrobci do svých notebooků umisťují kvůli nižším výrobním nákladům menší RAM, ale zároveň uživatelům umožňují jejich výměnu, aniž by se to dotklo záruky. Není od věci si tak při výběru notebooku nastudovat, jak daný výrobce přistupuje k uživatelským upgradům v souvislosti s platností záruky a pokud jste alespoň trochu manuálně zruční, nebát se do těchto strojů jít. Ušetřit se tak totiž dají nemalé peníze. 

Úložiště

Stejně jako u RAM paměti zde platí, že čím větší úložiště je, tím lépe. Vybírat nicméně budete zpravidla jen z 256 a 512 GB, což jsou v obou případech hodnoty, které naprosté většině uživatelů bohatě vystačí. 256 GB je slušná kapacita pro kancelářskou práci či domácí využití, 512 GB pak zase oceníte při hraní her či ukládání většího množství souborů. Je zde nicméně třeba upozornit na jednu poměrně důležitou věc. Výrobci notebooků totiž své stroje vyrábí mnohdy stylem „buď to nebo to“, což jinými slovy znamená, že u jejich produktů najdete zpravidla buď výkonnější procesor a nižší úložiště, nebo naopak horší procesor a vyšší úložiště. Pokud budete před takovým výběrem stát i vy a víte, že byste využili jak vysoký výkon procesoru, tak i spoustu úložiště, vždy se více vyplatí sáhnout po výkonnějším procesoru, a to z jednoho jednoduchého důvodu. Výkon notebooku totiž ničím přídavným nedoženete, zatímco nedostatečné úložiště lze velmi snadno vyřešit pomocí externích disků, cloudových úložišť a tak podobně. Mnohé stroje pak disponují i klasickými SSD, které jsou uživatelsky vyměnitelné.

Výrobní materiály

Počítáte-li s tím, že s notebookem budete cestovat, nosit jej do školy či práce, pak se rozhodně vyplatí se při výběru zaměřit třeba i na výrobní materiály. Pro takové účely jsou samozřejmě vhodnější notebooky s kovovým šasi, které je sice o něco těžší, ale zároveň odolnější než plast. Volba vhodného materiálu přitom není jen o budoucím snadném transportu a tak podobně, ale samozřejmě i o celkové životnosti zařízení. Například vyklápěcí ethernetové západky z kovu vydrží zpravidla déle než západky z plastu. Na druhou stranu se však kov mnohdy snáze poškrábe při připojování kovových koncovek periferií, USB disků a tak podobně. Zkrátka a dobře, i v tomto případě je to něco za něco.

Rozměry a hmotnost

Jak už jsme nakousli v předešlém odstavci, zejména při častém přenášení notebooku budete řešit to, jak je velký a jak těžký. V dnešní době není naštěstí problém sehnat modely s velkým displejem, ale nízkou hmotností, a kolikrát i s poměrně přívětivými rozměry. I zde je ale mnohdy třeba počítat s tím, že jsou tato řešení pro výrobce relativně náročná na vývoj, což jinými slovy znamená, že hmotnost a velikost notebooku jde na úkor jeho výkonu či úložiště. Na tuto skutečnost je tedy při výběru třeba myslet a najít ideálně určitý kompromis mezi výkonem, úložištěm a právě kompaktností a rozměry.

Výdrž baterie 

Pro koupi notebooku jste se pravděpodobně rozhodli částečně i proto, že chcete či potřebujete používat počítač bez závislosti na elektrické síti. Rozhodně proto není od věci se při výběru zaměřit právě na baterii a vybírat z modelů, jejichž výdrž se jeví jako nejlepší. Obecně se dá říci, že v cenové kategorii do 20 000 korun se výdrž notebooků pohybuje zhruba kolem 10 hodin. V případě herních modelů se pak sice v této cenové relaci dostanete zhruba na polovinu, ale to je vzhledem k jejich hardwaru zcela pochopitelné. Myslete nicméně na to, že papírové hodnoty jsou od reality často velmi vzdálené. Pokud tedy budete notebook „šťavit“ na výkonnostně náročných operacích, výdrž baterie bude výrazně kratší než v případě, že na něm budete jen surfovat na internetu. Přesně z tohoto důvodu je proto vždy lepší na výdrži nešetřit, ale skutečně brát to nejlepší, co je (alespoň papírově) k dispozici. 

Nejzajímavější notebooky do 20 000 korun

Jelikož je výběr notebooku závislý na preferencích uživatelů, a navíc je k dostání extrémní množství nejrůznějších modelů, vybrat z nich jeden, dva či dokonce tři suverénně nejlepší pro všechny není absolutně možné. Níže proto naleznete průlet deseti z našeho pohledu nejzajímavějšími notebooky určenými pro co nejširší okruh uživatelů. 

ASUS VivoBook 15 X1503

Asus sice nepatří mezi největší giganty trhu s notebooky, jeho kousky rozhodně patří mezi hodné pozornosti. To proto, že se u nich nebojí nasazovat prvotřídní technologie, kterými konkurenci ve stejné cenové kategorii leckdy překoná. Přesně to je i případ jeho notebooku VivoBook 15 X1503, který dostal do vínku 15“ OLED displej s perfektními zobrazovacími vlastnostmi v čele s výborným bodáním barev. Obraz je ostrý díky rozlišení 2880 x 1620 pixelů, obnovovací frekvence 120 Hz pak dává prostor pro nadstandardní plynulost. Stroj však potěší i z hlediska designu, jelikož se dočkal velmi úzkých rámečků kolem displeje. O výkon se u tohoto stroje stará čipset Intel Core i5, který je však doplněn pouze 8 GB RAM. Na úložišti se zde však nešetřilo, jelikož je k dispozici 512 GB SSD bohatě dostačující i náročnějším uživatelům. Posledním velkým benefitem tohoto stroje je podpora rychlého nabíjení, díky které jej lze nabít z 0 na 60 % za pouhých 49 minut.

VivoBook
Zdroj: Asus
Mnoho notebooků v současnosti OLED displej nemá, tento model jím však disponuje.

Lenovo IdeaPad Duet 5 12IAU7

Velmi povedeným přístrojem je i Lenovo IdeaPad Duet 5 12IAU7. Jde o takzvané tablet PC, displej tedy lze oddělit od klávesnice a použít jej jako tablet. Dotyková obrazovka má rozměr 12,4“a vysoké rozlišení 2560 x 1600 pixelů. Zařízení je zároveň extrémně lehké, váží totiž pouze 1,2 kg. O běh IdeaPadu se stará šestijádrový procesor Intel Core i3, který doplňuje 8 GB RAM. Nejde o rekordy lámající kombinaci, ale pro účely takto velkého zařízení zcela dostačuje a systém Windows 11 běhá svižně. Pouze 128GB úložiště je pak do jisté míry hraniční pro komfortní používání, vezmeme-li v úvahu fakt, že jeho značnou část si pro sebe sebere systém. Na druhou stranu ale lze k zařízení přikoupit stylus a použít zařízení pro kreslení či ruční psaní poznámek.

LenovoIdeaPad
Zdroj: Microsoft
Klávesnici Lenovo IdeaPad Duet 5 lze oddělit.

Asus VivoBook 17

Pokud prahnete po notebooku z opačné strany rozměrové nabídky, jako jeden z nejzajímavějších kousků se jeví Asus VivoBook 17. Ten totiž disponuje 17,3“ IPS displejem s rozlišením Full HD, ale díky své velikosti i numerickou klávesnicí a celou řadou portů v čele s 3,5 mm jackem, HDMI 1.4, USB-A či USB-C. Nechybí zde ale ani třeba podsvícená klávesnice či velkorysé úložiště o kapacitě 512 GB. Co se týče procesoru, tím je zde Intel Core i5, který doplňuje jen 8 GB RAM. Vyloženě potěšující pak není ani hmotnost, což je však vzhledem k velikosti displeje tak nějak očekávané. Počítat je zde totiž třeba s 2,1 kg těžkým strojem. Jelikož se však nejedná o stroj pro každodenní přenášení, jeho kupce to mrzet nebude. Tím spíš, když podporuje i nejnovější standardy typu WiFi 6 a je tedy jako stvořený pro práci v technicky dobře vybavené kanceláři či domácnosti. 

AsusVivo
Zdroj: Asus
Hlavní předností tohoto modelu je bezesporu jeho velký displej, díky kterému budete při práci opravdu produktivní.

Lenovo ThinkBook 15 G4 IAP

Lenovo má v nabídce i zajímavé přístroje tradiční konstrukce. Tělo modelu ThinkBook 15 G4 IAP je tvořeno hliníkem, notebook tedy působí hodnotně. Váha činí průměrných 1,7 kg. Kovová konstrukce ukrývá procesor desetijádrový Intel Core i5, který sice se základním taktem 0,9 Hz nepatří k nejsilnějším, funkce přetaktování na až 4,4 GHz ale zajistí dostatek výkonu na práci, studium i zábavu. Operační paměť pak činí velkorysých 16 GB, multitasking tedy není problém. Všechny programy a soubory pak uložíte na SSD disk o kapacitě 512 GB, což je v této cenové kategorii jakýsi standard. Vyšší než standardní zabezpečení pak umožňuje čtečka otisku prstů v zapínacím tlačítku. Potěší i detail v podobě podsvícené klávesnice.

LenovoPad
Zdroj: Lenovo
Kovová konstrukce, 16 GB RAM a čtečka otisků prstů - to jsou hlavní vlastnosti tohoto stroje.

HP ProBook 455 G9

V našem výběru nesmíme zapomenout ani na notebooky HP, které se řadí dlouhodobě mezi špičku. Jedním z nich je třeba HP ProBook 455 G9, který nabízí velmi zajímavé technické specifikace. Srdcem zařízení je procesor AMD Ryzen 5 5625U doplněný o 16 GB RAM paměti (o něco levněji lze sehnat tento model s poloviční operační pamětí). Velikost SSD disku pak činí víceméně standardních 512 GB a o zabezpečení se stará čtečka otisků prstu. V této cenové relaci tak jde o velice slušně vybavený notebook a srovnatelný se hledá těžko. Co však nahání ProBook na výkonu, to ztrácí na displeji a designu. Jeho 15,6“ displej má totiž velmi nízký maximální jas 250 nitů a na ostřejším slunci tedy bude s jeho čitelností problém. Designéři v HP se pak snažili přiblížit MacBookům od Applu, notebook je ale poměrně tlustý a vedle ostatních zařízení v našem výběru příliš nevyniká.

hp probook
Zdroj: HP
HP ProBook 455 G9 je notebookem s parádním poměrem cena/výkon.

Lenovo IdeaPad 5 15ALC05

Dalším vskutku povedeným modelem, který si nebude stěžovat na nedostatek RAM paměti a výkonu, je IdeaPad 5 15ALC05 z dílny společnosti Lenovo. Ten totiž dostal do vínku velmi výkonný procesor AMD Ryzen 7 doplněný o 16 GB RAM paměti a 512 GB SSD, což jsou hodnoty, které by měly uspokojit i náročnější uživatele. Špatně na tom ale není ani z hlediska designu či displeje, který disponuje 15,6“ úhlopříčkou a Full HD rozlišením. Vypíchnout je třeba také velmi dobrou výdrž baterie. Ta totiž dosahuje až 14 hodin, díky čemuž je stroj srovnatelný s menšími, ale hlavně pak méně výkonnými modely. Pomyslnou „třešničkou na dortu“ je pak podpora rychlonabíjení, díky které jste schopní notebook nabít z 0 až na 80 % za hodinu nabíjení.

Lenovo
Zdroj: Lenovo
Lenovo klade u tohoto notebooku důraz také na rychlé nabíjení.

DELL Inspiron 15

Pokud vám jde o prvotřídní výkon, DELL Inspiron 15 vám jej milerád poskytne. Výrobce jej nabízí v různých konfiguracích a v ceně do 20 000 jej pořídíte s výkonným čipsetem Intel Core i5, který je navíc doplněn 16 GB RAM paměti a 512 GB SSD diskem. Z hlediska výkonu se tedy jedná o stroj vhodný i pro náročnější uživatele. Velmi zajímavé jsou však i další specifikace zařízení. Na to, že má 15,6“ úhlopříčku váží jen 1,64 kg. Špatný není ani displej, který disponuje Full HD rozlišením, avšak maximální jas 250 nitů by mohl být rozhodně lepší. Posledním vskutku líbivým benefitem je pak odolnost zařízení. Závěs víka totiž vydrží 20 000 otevření a zavření, klávesy pak 10 milionů úhozů a tlačítka multimédií 40 000 tisků. Zkrátka a dobře, velmi působivý stroj.

dell
Zdroj: Dell
Jen málokterý notebook do 20 000 Kč je výkonnější než tento model.

Acer Aspire 5 (NX.K86EC.006)

Dalším velmi zajímavým notebookem je model Acer Aspire 5 (NX.K86EC.006). Ten sice nabízí „jen“ AMD Ryzen 5, avšak doplněný o 16 GB RAM paměti a hned 1024 GB SSD úložiště, což je kombinace, díky které se tento stroj řadí mezi ty výkonnější. Dalším velkým pozitivem tohoto modelu je displej, který je sice opět „jen“ 15,6“ IPS panel s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, vzhledem k ostatním parametrům ale jen těžko jde o nesnesitelné hodnoty. Váha 1,9 kg je sice hraniční a design není z nejelegantnějších, přesto se ale jedná o kousek, který byste při výběru neměli minout. Tím spíš, když u něj najdete třeba i WiFi 6, díky které je připraven i na blízkou budoucnost.

ACer
Zdroj: Acer
Mezi hlavní výhody Acer Aspire 5 patří 1TB SSD disk.

Lenovo IdeaPad Gaming 3

V našem výběru nemůžeme samozřejmě zapomenout ani na hráče. Přesně pro ně je totiž určený herní notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3, který je vybaven například procesorem Intel Core i5 5, 16 GB RAM pamětí či 512 GB SSD. To vše je navíc doplněno o klasickou grafickou kartu (veškeré předešlé modely měly integrovanou) NVIDIA GeForce GTX 1650 4 GB VRAM, která zajišťuje perfektní grafický výkon potřebný pro hraní náročnějších her. Jelikož se bavíme o herním notebooku, asi nikoho nepřekvapí, že je vybaven systémem dvou chladících ventilátorů, které dokáží vnitřní komponenty bez větších problémů udržet v ideální provozní teplotě, a tedy i v maximálním možném výkonu po co nejdelší dobu. Hrám je ale uzpůsobena třeba i klávesnice s oddělenými šipkami nebo antireflexní displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Dalším negativem je pak hmotnost. Přítomnost chladícího systému a grafické karty si zde vybírá svou daň, a stroj tak váží 2,2 kg, což je na poměry 15,6“ stroje opravdu dost. 

IdeaGaming
Zdroj: Lenovo
Design tohoto stroje nenechá nikoho na pochybách, že se jedná o herní notebook.

 ASUS TUF Gaming F15

Alternativou pro hraní je ASUS TUF Gaming F15. Tento notebook je taktéž osazený čipsetem Intel Core i5 doplněným o 16 GB RAM paměti a 512 GB SSD diskem. Grafická karta je pak o něco modernější, neboť jde o NVIDII GeForce GTX 2050 se 4 GB VRAM, která dodá  – stejně jako v případě předešlého modelu – velice slušný grafický výkon. Obnovovací frekvence pak činí hned 144 Hz, jde tedy o skvělou volbu pro kompetitivní střílečky. Mírně odlišný design si vyžádal ještě vyšší hmotnost, která činí konkrétně 2,3 kg. Stejně jako v předešlém případě je však nutné zdůraznit, že se nejedná o stroje, které by byly vyráběny vyloženě pro každodenní přenášení. 

AsusTUF (2)
Zdroj: Asus
Výkon tohoto notebooku je pro hry naprosto dostatečný, je však vykoupen vyšší hmotností.

Pár tipů na závěr

Jelikož mi za poslední roky prošlo rukama nespočet notebooků a zároveň s nimi každodenně pracuji, dovolím si na závěr dodat pár vlastních postřehů, které se při výběru vyplatí zohlednit.

Méně je více 

Prvním tipem z praxe je to, že bát se malých notebooků (tedy těch pod 15,6“) je opravdu zbytečné, jelikož stačí trocha zvykání si, a i na 13“ modelu lze pracovně doslova excelovat. Extrémní výhodou malých notebooků je pak logicky to, že se s nimi velmi pohodlně cestuje a když vám jejich displej nebude stačit, zkrátka je v pohodlí domova či kanceláře připojíte k externímu monitoru a je po starostech. Jasně, to lze samozřejmě udělat i s 15,6“ či většími notebooky, ale to už se o komfortním cestování hovořit příliš nedá. A věřte mi, že vím, o čem mluvím. Před lety jsem totiž z 13“ notebooku přešel na 16“, ze kterého jsem se však po roce opět vrátil na 13“ a to právě kvůli tomu, jak komfortně lze s menším strojem žít. A pokud se menší úhlopříčky bojíte, důkladně si promyslete, zda opravdu potřebujete cokoliv většího než 15,6“. 

Baterie s rezervou

Notebooky si lidé kupují zpravidla proto, aby je mohli převážet, ale taktéž s nimi pracovat nejen u stolu, ale třeba v posteli, na gauči a tak podobně. Pokud právě po tomto prahnete i vy, pak vězte, že výdrž baterie je naprosto klíčovým faktorem a je nezbytně nutné hnát se za opravdu co nejlepším, co lze. S předstihem totiž musíte brát v potaz, že se postupným nabíjením kapacita baterie sníží, což ve výsledku neznamená nic jiného než to, že se výdrž notebooku začne pozvolna propadat. Pokud si tedy prohlížíte stroj, u kterého si říkáte, že papírově jeho výdrž baterie stačí, ale už je pro vás tak nějak na hraně, raději se s ním rozlučte a vyhlédněte si nějaký, který je v tomto pro vaše potřeby naddimenzován. Do budoucna si totiž poděkujete.  

Rychlost notebooku není jen o procesoru 

Klíčovým prvkem každého notebooku je bezesporu jeho procesor, který mu zajišťuje, jak výkonný bude. Druhým dechem je však třeba dodat, že pokud jste zvyklí svůj stroj zahlcovat balastem, pak vám nebude stačit ani procesor z počítačů NASA. Již mnohokrát jsem se setkal s tím, že počítače osazené brutálně výkonnými procesory byly výrazně pomalejší než citelně slabší konfigurace jen proto, že je jejich majitelé zahltili naprosto nesmyslnými softwary. Proč o tom všem mluvím? Zejména proto, že koupě notebooku s brutálně výkonným procesorem není s ohledem na výše zmíněné zárukou toho, že vám poběží jako na drátkách a není proto od věci si nejprve urovnat v hlavě, jak jej budu používat a až poté počítač kupovat. Mnohdy totiž jen díky tomu zjistíte, že vlastně až tak výkonný notebook nepotřebujete, což s sebou zpravidla přináší citelnou cenovou úsporu.

Kde zakoupit notebooky do 20 000 Kč

Lenovo IdeaPad Duet 5 12IAU7 (82TQ001HCK)

Lenovo IdeaPad Duet 5 12IAU7 (82TQ001HCK)

od  

ASUS VivoBook 17 X1702ZA (X1702ZA-AU021W)

ASUS VivoBook 17 X1702ZA (X1702ZA-AU021W)

od  

ASUS VivoBook 15 X1503 (XX1503ZA-MA437W)

ASUS VivoBook 15 X1503 (XX1503ZA-MA437W)

od  

ASUS VivoBook Pro OLED (M3500QA-OLED196W)

ASUS VivoBook Pro OLED (M3500QA-OLED196W)

od  

HP ProBook 455 G9 (724A0EA)

HP ProBook 455 G9 (724A0EA)

od  

Lenovo IdeaPad 5 15ALC05 (82LN00X4CK)

Lenovo IdeaPad 5 15ALC05 (82LN00X4CK)

od  

DELL Inspiron 15 (N5-5548-N2-701-Silver)

DELL Inspiron 15 (N5-5548-N2-701-Silver)

od  

MSI Modern 15 A5M-265CZ (Modern 15 A5M-265CZ)

MSI Modern 15 A5M-265CZ (Modern 15 A5M-265CZ)

od  

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IHU6 (82K101JBCK)

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IHU6 (82K101JBCK)

od  

ASUS TUF Gaming F15 (FX506HF-HN004)

ASUS TUF Gaming F15 (FX506HF-HN004)

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Podobná témata

Počítače

Jiri-Filip (1)

Jiří Filip

Redaktor

Milovník technologií, dobrého jídla, sportu a pěší turistiky, pro kterého je psaní nejen prací, ale i koníčkem. Nejradši píšu o smartphonech, smartwatch, smart home či jiných tech gadgetech, které dokáží zpříjemnit každodenní život.

Více článků od Jiřího

Přečtěte si také