Seznam.cz

Test kulmofénu Revlon RVDR5222E: Proč patří mezi nejoblíbenější?

kulmofen-revlon
Zdroj: Vlastní
krasty-pastelka
Zboží.cz Spotlight před 1 měsíc

Do testu se nám dostal kulmofén Revlon RVDR5222E, který patří dlouhodobě k nejoblíbenějším. Přečtěte si, jaké má výhody a nevýhody a jestli je pro vás tou správnou volbou.

Obsah balení a první dojmy

Tento model nedisponuje výměnnými nástavci, takže se prodává v poměrně malé krabici. Kromě samotného přístroje je v ní už pouze návod. Kulmofén není vybaven ochranným pouzdrem, při převozu je lepší dávat pozor, aby nedošlo k poškození nástavce.

Po vybalení přístroj zaujme poměrně širokou rukojetí a pěkným, růžovo-černým designem. Černá část je vyrobena z matného plastu příjemného na omak, zatímco růžové prvky jsou lesklé. Jakmile vezmete kulmofén do ruky, upoutá i jeho hmotnost, která se zastavila na hodnotě 1 kg, což už je znát.

Celkové zpracování je na velmi vysoké úrovni, jednotlivé díly na sebe dobře lícují a i materiály působí poměrně kvalitně. Ani při dlouhodobém používání by tak nemělo dojít k samovolnému poškození.

Parametry kulmofénu Revlon RVDR5222E

Použití na polodlouhé a dlouhé vlasy | 3 teploty sušení horkým vzduchem | 2 rychlosti proudění | Příkon 1100 W | Regulace teploty | Studený vzduch | S tvarovacím kartáčem | Keramický povrch | Ionizace Otočný kabel v délce 1, 2 m

Revlon RVDR5222E

Revlon RVDR5222E

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Revlon RVDR5222E

Revlon RVDR5222E

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

Vlastnosti kulmofenu Revlon RVDR5222E

  • Keramický povrch pro rovnoměrný rozvod tepla.
  • Kombinace nylonových a přírodních kančích štětin slibuje minimální dráždění pokožky a snížení tvorby mazu.
  • Dva stupně výkonu plus režim studeného vzduchu, který je určený pro fixaci účesu po konci fénování.
  • Funkce ionizace, která pomůže k rychlejšímu a šetrnějšímu vysušení vlasů. Horký vzduch vlasům nesvědčí, proto čím kratší doba působení tepla, tím menší zátěž pro vlasy.
  • Štětiny rozložené podle vlnových linií, čímž kulmofén zabraňuje zamotávání vlasů během sušení.
  • Tepelně odizolovaná špička, takže lze s kulmofénem snadno manipulovat oběma rukama.

Mají kančí štětiny význam?

Kombinace nylonových a kančích štětin zajistí šetrné rozčesávání a jak bylo uvedeno výše, snižuje dráždění kůže. Vzhledem k menšímu namáhání vlasů je tak kulmofén Revlon RVDR5222E vhodný i pro ženy s lámavými, krepatými či extrémně hustými vlasy.

Dejte pozor na napodobeniny

Tento kulmofen patří mezi nejprodávanější a tak se na trhu objevila celá řada napodobenin, které věrně kopírují jeho vzhled. Cena originálu začíná na zhruba 1 000 Kč, zatímco kopie lze sehnat i za polovinu. Zejména kvalita štětin je ale výrazně nižší, takže kromě horšího komfortu rozčesávání může dojít i k poškození vlasů.

Co je to vlastně kulmofén?

Jedná se o horkovzdušný kartáč pro zvýšení objemu vlasů, který si můžete představit jako foukací kulmu na vlasy nebo-li právě kulmofén. Slouží zároveň jako fén, hřeben, kulma i jako stylingový přípravek na zvětšení objemu vlasů. Nezvládáte v jedné ruce držet fén a ve druhém tvarovací kartáč? Kulmofén pro vás bude vysvobozením.

Nahradí kartáč a fén

Dlouhou dobu úpravy vlasů si s použitím kulmofénu můžete zkrátit na pár minut. V jednom kroku vlasy naráz nejen vysušíte a vytvarujete, ale dodáte jim i objem.

Kulmofén Revlon lze používat denně, aniž byste vlasy výrazně zatěžovali. Použitím ionizační technologie a keramického povrchu totiž výrobce omezil dobu působení horkého vzduchu na vlasy na minimum. Ionizační technologie zároveň snižuje úroveň statické elektřiny, takže vám vlasy nebudou poletovat všemi směry. Za šetrnou úpravu se vám vlasy odmění zdravým a lesklým vzhledem.

Praktické zkušenosti z používání

Tento kulmofén je určen minimálně pro polodlouhé vlasy. V balení nejsou vyměnitelné nástavce jako u podobných produktů v této kategorii. V mém případě to není problém, ale v závislosti na dálce vašich vlasů s tím musíte počítat.

Co jsem při používání kulmofénu ocenila? Určitě dlouhou přívodní šňůru a tvar, který sedí i do menší ruky. Vlasy se do něj necuchají a jsou krásně uhlazené. Případně, pokud to vezmu druhou stranou, tak mají dobrý objem. A ani v tomhle případě se do přístroje nezamotávají.

Po zapnutí je kulmofén  hlučnější, ale po několika sušení jsem si zvykla já i manžel. Nečekejte, že si s tímhle přístrojem uděláte krásné bohaté lokny, svými funkcemi má opravdu blíž k fénu než ke kulmě. A já díky němu přestala používat svůj kulatý kartáč.

Ovládání je snadné, jen jsou k němu potřeba obě ruce. Teplotu foukání si bohužel jednou rukou nezměníte. Navíc je i trochu těžší. Během používání sleduji, že mi při úpravě účesu nevypadne tolik vlasů jako při klasickém fénování. V doprovodných materiálech stojí, že by se při používání vlasy měly i méně mastit. Nečekejte, že vám vydrží nemastné zásadně déle, nicméně i třetí den po použití mám vlasy ve stavu, kdy je lze dát do culíku a jít mezi lidi. Není to sice na pracovní jednání, ale na nákup v pohodě.

Kdo kulmofén ocení

Revlon RVDR5222E je vhodný pro ženy s dlouhými a polodlouhými vlasy, které chtějí mít rychle a snadno vytvořený účes. Velký kartáč neumožní upravovat účesy z krátkých vlasů. Snadno si však poradí i s vlnitými a hustými vlasy, které dohladka vyrovná. Po vlasech krásně klouže, nezadrhává a tak se obejdete i bez hřebenu. Jen počítejte s vyšší hmotností přístroje.

Zhodnocení kulmofenu Revlon RVDR5222E

Kulmofén Revlon RVDR5222E se v testu osvědčil. Sušení a tvarování účesu probíhá rychle, ačkoliv za cenu vyšší hlučnosti. Rychlost sušení ovšem není na úkor poškození vlasů. Naopak jsem pozorovala, že mi při sušení padaly méně. Manipulace s přístrojem je i přes prvotní obavy z jeho velikosti bezproblémová. Tento model má navíc na svoji cenu velmi kvalitní zpracování, takže by měl bez problémů vydržet i časté používání.

KladyZápory
+ Rychlé sušení- Vyšší hlučnost
+ Štětiny nedráždí kůži- Hmotnost a rozměry
+ Vlasy se do přístroje nezamotávají- Není vhodný pro kratší vlasy
+ Méně vypadaných vlasů než při fénování- Nelze ovládat jednou rukou
+ Zvětšení objemu vlasů
+ Poměr cena/výkon
+ Dlouhý přívodní kabel
+ Kvalitní zpracování

Máte delší vlasy? Chcete je mít rychle vysušené se současně vytvarovaným účesem? Potom kulmofén Revlon RVDR5222E představuje vhodnou volbu. Jestliže jsou ovšem vaše vlasy krátké, spíše se porozhlédněte po modelech s užším nástavcem.

Tento článek byl napsán v rámci spolupráce s DSI CZECH & SLOVAK. Obsah článku vytvořila redakce Magazínu Zboží.cz zcela nezávisle a objektivně bez zásahu partnera. Jak probíhá spolupráce?

Zobrazit celou nabídku kulmofénů

Kde koupit kulmofén Revlon RVDR5222E

Revlon RVDR5222E

Revlon RVDR5222E

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Podobná témata

Zboží.cz Spotlight

krasty-pastelka

Zboží.cz Spotlight

Redakce Magazínu Zboží.cz

V rámci spolupráce vybrané články zviditelníme a propagujeme. Abychom zajistili objektivitu a nezávislost, žádný vytvářený obsah nepodléhá zásahům a schvalování ze strany partnera.

Více informací o placené spolupráci

Přečtěte si také