Seznam.cz

Google “představil” své první chytré hodinky. Jak Pixel Watch vypadají a co nabízí?

Pixel Watch
Zdroj: Google.com
Jiri-Filip (1)
Jiří Filip před 1 rokem

Americký Google byl až do poloviny letošního května vnímán jako poslední větší technologická společnost vyrábějící mobilní produkty, která ještě nepřišla s vlastními chytrými hodinkami. To se však nyní konečně mění, jelikož na vývojářské konferenci I/O 2022 ukázal zbrusu nové chytré hodinky Pixel Watch. Na samotné plnohodnotné představení hodinek ale trochu překvapivě nedošlo a budeme si na něj muset ještě počkat.

Google u svých Pixel Watch vsadil na kulaté tělo s OLED displejem a zaoblenými hranami, které je na celé přední straně kryto jedním kusem skla. Poměrně nevšedním zpracováním se tak výrobci podařilo odlišit od konkurenčních chytrých hodinek. Kruhový design sice není ničím neobvyklým, krytí jedním kusem skla se zaoblením po stranách však „standardní“ rozhodně není. Co se pak týče spodní strany hodinek, ta je vyrobena z kovu a to buď stříbrného (nerezového) nebo šedého. Ačkoliv je displej chytrých hodinek dotykový, Google se rozhodl na boční stranu nasadit dvojici ovládacích prvků ve podobě otočné digitální korunky s haptickou odezvou, spolu s podlouhlým fyzickým tlačítkem. Jedná se tedy stejné ovládací řešení, které využívá Apple u svých Apple Watch. Podoba je patrná i u řešení řemínků, jejich výměna tak bude díky přichycovacímu mechanismu jednoduchá.

Zatímco detaily ohledně hardwaru v čele s čipsetem pro Pixel Watch si nechal Google pro sebe, prozradil celou řadu detailů ohledně softwaru. V chytrých hodinkách poběží upravený Wear OS 3, který má být svižný a nabídne celou řadou vylepšených chytrých funkcí. Majitelé hodinek se mohou samozřejmě těšit na příjem notifikací, ovládání domácnosti Google Home, monitoring zdravotních funkcí v čele se srdečním tepem, počtem kroků, spálených kalorií, kvalitou spánku a tak podobně. Co se pak týče monitoringu sportovních aktivit, o ty se má starat software společnosti Fitbit, kterou Google před lety koupil. Chybět nebude ani Google Assistant, virtuální peněženka Google Wallet obsahující platební karty nebo třeba doklady, mapové podklady z Google Maps a tak podobně. Na konferenci zazněla rovněž slova o podpoře mobilních datových sítí, z čehož lze usuzovat, že hodinky dostanou podporu eSIM. Je nicméně otázkou, zda ve formě samostatného telefonního čísla, nebo rozdvojeného čísla (po vzoru Applu). 

Zajímavě se v současnosti jeví i softwarová podpora hodinek, respektive jejich kompatibilita se smartphony. Pokud byste totiž čekali, že se Google pokusí prorazit ve světě chytrých hodinek větší otevřeností, spletli byste se. Výrobce se totiž rozhodl vydat stejnou cestou jako Apple a kompatibilitu omezit – v tomto případě jen na androidí telefony s Androidem 8.0 a vyšším. Máte-li tedy iPhone, hodinky k němu bohužel nepřipojíte, což je svým způsobem škoda. Designově se totiž od Apple Watch liší dost a své příznivce si proto jistě najdou.

Cena Google Pixel Watch a dostupnost

Bohužel, víc informací o Pixel Watch Google světu na I/O neprozradil. Otazníky tedy i nadále visí jak nad cenou či přesným datem představení a spuštění prodejů, tak třeba i nad tím, zda budou dostupné ve vícero velikostních variantách, či zda budou prodávané po celém světě nebo jen někde. Nezbývá proto než doufat, že se Google o své horké novince v dohledné době rozpovídá více.

Zobrazit celou nabídku chytrých hodinek

Kde koupit chytré hodinky s Wear OS 3

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46 mm

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46 mm

od  

Samsung Galaxy Watch4 40 mm

Samsung Galaxy Watch4 40 mm

od  

Samsung Galaxy Watch4 44 mm

Samsung Galaxy Watch4 44 mm

od  

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46 mm LTE

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46 mm LTE

od  

Samsung Galaxy Watch4 Classic 42 mm

Samsung Galaxy Watch4 Classic 42 mm

od  

Samsung Galaxy Watch4 40 mm LTE

Samsung Galaxy Watch4 40 mm LTE

od  

Samsung Galaxy Watch 4 LTE Classic 42 mm stříbrné

Samsung Galaxy Watch 4 LTE Classic 42 mm stříbrné

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Jiri-Filip (1)

Jiří Filip

Redaktor

Milovník technologií, dobrého jídla, sportu a pěší turistiky, pro kterého je psaní nejen prací, ale i koníčkem. Nejradši píšu o smartphonech, smartwatch, smart home či jiných tech gadgetech, které dokáží zpříjemnit každodenní život.

Více článků od Jiřího

Přečtěte si také