Seznam.cz

Apple Watch Ultra: Jablečné hodinky pro ty nejnáročnější jsou tady!

Apple Watch Ultra series 8 boční tlačítko s korunkou
Zdroj: Apple.com
klara-hyskova
Klára Hýsková před 1 rokem

Společnost Apple právě uvedla hned tři zcela nové modely Apple Watch. Pojďme se zaměřit na model určený pro ty nejnáročnější, a sice Apple Watch Ultra. Jsou jedinečné nejen svým designem, ale také výdrží baterie a řadou dalších funkcí.

Apple Watch Ultra

Porovnat parametry

Chvíle, na kterou všichni fanoušci kalifornského giganta čekali je tu, a s ní i zbrusu nové Apple Watch Ultra s jedinečným designem, který je vhodný do těch nejextrémnějších podmínek, a také s nabitými funkcemi, které zjednoduší každodenní život.

Design a displej

Apple Watch Ultra se od ostatních dnes představených Apple Watch neliší jen řadou funkcí, ale především svým vzhledem. Mají rovný displej, který je usazen do kovového rámečku a boční hrany jsou protažené nahoru tak, aby kryt chránil displej a zvýšila se tak celková odolnost hodinek. Na jejich pravé straně je ovládací tlačítko s digitální korunkou, která je ve srovnání s tou doposud používanou mnohem masivnější a lze jí tak ovládat i v rukavicích.

Hodinky mají úplně nový ciferník s názvem Wayfinder, který je dělaný pro extrémní sporty a spolu s novými řemínky se hodí pro největší milovníky adrenalinu.

Řemínek Trail Loop je dosud nejtenčím páskem na Apple Watch a je navržen speciálně pro vytrvalostní sportovce. Lehká tkaná textilie je měkká a pružná, proto se postará o pohodlné a optimální přizpůsobení se ruce uživatele.

Pásek Alpine Loop disponuje dvěma integrovanými vrstvami, které jsou vyrobené jedním kontinuálním procesem tkaní a vrchní smyčky poskytují flexibilní nastavitelnost pásku.

Posledním páskem je Ocean Band. Ten je navržený pro extrémní vodní sporty, ale i rekreační potápění. Pyšní se titanovou přezkou a je vyroben z flexibilního fluoroelastomeru. Řemínek má volitelný a extra dlouhý zadní díl, díky kterému je umožněno pohodlné nošení i přes neopren.

Apple Watch Ultra řemínky
Zdroj: Apple.com
Apple Watch Ultra s různými typy řemínků

Společnost Apple u těchto hodinek myslela opravdu na vše. Nechybí zde totiž ani noční režim, respektive mód červeného světla, který se postará o skvělou viditelnost i v té největší tmě, aniž by hodinky svého uživatele oslepovaly.

Co se týká svítivosti displeje, tak ta dosahuje až 2000 nitů. Hodinky vynikají také armádní normou MIL-STD 810, která zajišťuje maximální možnou odolnost.

Senzory

Apple Watch Ultra disponují mnoha senzory. Jedním z nich je senzor pro měření teploty, díky kterému si mohou ženy měřit své ovulační dny a získat tak lepší přehled o svém menstruačním cyklu.

Sportovci mohou svůj trénink posunout na vyšší úroveň díky možnosti měření srdečního tepu a pro triatlonisty je zde také autodetekce pro snadné a rychlé přepínání jednotlivých tréninků.

Nové funkce

Hodinky jsou díky své odolnosti vhodné pro všechny sportovní nadšence. Při běžném používání dosáhne výdrž baterie až na 36 hodin, po provedení dodatečné aktualizace s úsporným módem by měla vyskočit až 60 hodin na jedno nabití.

Duální GPS v hodinkách Apple Watch Ultra ocení hlavně běžci a turisti, protože Apple použil přijímač duální frekvence GPS,  L1 + L5 GPS, který zaručuje její vyšší spolehlivost. Jestliže rádi trávíte čas v přírodě, rozhodně se vám bude také zamlouvat funkce záchytného bodu. Můžete si tak označit například místo, kde jste zaparkovali auto, postavili stan a podobně.

Aby toho nebylo málo, model Ultra si oblíbí i potápěči, protože hodinky dokáží automaticky rozpoznat potápění a svého majitele ihned informují, v jaké hloubce se zrovna nachází, jak dlouho je již ve vodě nebo o stavu teploty vody. Cílení na profesionální potápěče pak potvrzuje také to, že hodinky plní technickou normu EN 13319, která odpovídá odolnosti do 11 ATM.

Další velice užitečnou vychytávkou je nové tlačítko, kterému může uživatel přiřadit funkci dle svého uvážení.

Cena Apple Watch Ultra a dostupnost

Nové Apple Watch Ultra je možné objednávat v předprodeji ode dnes, ale na prodejní pulty dorazí až o něco později. Můžeme je očekávat od 23. září 2022 za cenu 24 990 Kč.

Zobrazit celou nabídku Apple Watch

Kde koupit Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra 49 mm

Apple Watch Ultra 49 mm

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Zdroj
klara-hyskova

Klára Hýsková

Redaktor

Dlouhodobě se pohybuji v online marketingu, 6 let jsem pracovala pro americkou společnost a v USA jsem strávila poměrně dost času. Postupně jsem si našla cestu hlavně ke copywritingu, který se stal mou vášní. Volný čas většinou trávím s rodinou, přáteli, pejskem nebo na lekcích jógy.

Více článků od Kláry

Přečtěte si také