Seznam.cz

Apple Watch Series 8 jsou tady. Nabízí měření teploty a další funkce

apple-watch-8
Zdroj: Apple.com
photo_2022-08-31_10-17-43
Ondřej Kiedroň před 1 rokem

Na již tradičním zářijovém keynote Apple krom jiného představil také novou, v pořadí již 8. generaci hodinek Watch. Ty přicházejí s osvědčenými funkcemi a navrch nově přihazují měření teploty nebo detekci autonehod.

Chytré hodinky Apple Watch Series 8

Porovnat parametry

Kalifornský gigant 7. září své fanoušky potěšil hned třemi novými modely svých hodinek. I když si největší díl pozornosti zasloužily Watch Ultra, ani Apple Watch Series 8 nejsou žádná „ořezávátka“. Zařízení přichází s osvědčeným funkčním designem, velkým displejem s funkcí Always-On, a řadou zdravotních a sportovních funkcí.

Design a displej

Apple Watch Series 8 navazují na design známý z předchozích řad. Disponují jasným Retina dotykovým displejem, který se rozkládá po celé čelní ploše, odkud plynule přechází do těla hodinek. Na pravé straně je ovládací tlačítko s korunkou. Voda a prach se do těla zařízení nedostanou, a to díky certifikacím WR50 a IPX6. Jedná se o elegantní a odolné zařízení, se kterým se nemusíte bát vyrazit ani do přírody. Hodinky se budou prodávat s tělem vyrobeným buď ze 100% recyklovaného hliníku nebo nerezové oceli. Na výběr bude u hliníkové verze z černé, modré, stříbrné a červené, ocelová varianta pak bude v prodeji ve stříbrné, zlaté nebo grafitové barvě.

Nové funkce

Také v letošní edici Apple Watch přibalil Apple řadu vylepšení a nové funkce. Největší novinkou je propracovaný teploměr, který má jedno čidlo na zápěstí a další pod displejem. Hodinky měří tělesnou teplotu celý den, i během spánku. Ženy tak mohou získat lepší přehled o ovulaci a celém menstruačním cyklu. Všechna data jsou bezpečně uložena v zařízení a zašifrována.

Další z nových funkcí je detekce autonehod. Hodinky rozeznají náraz a automaticky nabídnou možnost zavolat na tísňovou linku. Technologií, díky nímž mohou hodinky detekovat silný náraz, je hned několik – gyroskop, senzor tíhy, GPS nebo dokonce mikrofon. Aby nedocházelo ke zbytečné zátěži baterie, tato funkce se automaticky aktivuje pouze při řízení.

apple-watch-8-teplotni-senzor
Zdroj: Apple.com
Apple Watch Series 8 mají nově teplotní senzor.

Poslední velkou novinkou je funkce úsporného režimu Low Power Mode. Aby zajistila ještě delší výdrž, vypne Always-On displej a automatickou detekci cvičení. Ve standardním režimu by hodinky měly vydržet 18 hodin, v úsporném režimu pak až na 36 hodin.

Cena Apple Watch 8 a dostupnost

Apple Watch Series 8 se do prodeje dostanou už v pátek 16. září 2022 s cenou startující na 12 490 Kč.

Kde koupit Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 8 41 mm GPS + Cellular

Apple Watch Series 8 41 mm GPS + Cellular

od  

Apple Watch Series 8 45 mm GPS + Cellular

Apple Watch Series 8 45 mm GPS + Cellular

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Zdroj
photo_2022-08-31_10-17-43

Ondřej Kiedroň

Redaktor

Nadšenec do mobilů, popkultury a sladkostí. Ve volném čase chodí na dlouhé procházky, poslouchá podcasty a hudbu. Nikdy neodmítne smažený sýr.

Více článků od Ondřeje

Přečtěte si také