Mobilní telefon Recenze Samsung Galaxy S21 Ultra (G998B)

Recenze Samsung Galaxy S21 Ultra (G998B)

Samsung Galaxy S21 Ultra vás dostane svým designovým zpracováním, pětinásobnou soustavou fotoaparátů, pomocí které pořídíte profesionální snímky, podporou 5G sítí nebo nahráváním videa v kvalitě 8K. Jedná se o nejvýkonnější telefon řady S21, který nadchne každého náročného uživatele. Klíčové vlastnosti - 5nm procesor Exynos 2100 - 120Hz Dynamic AMOLED 2X displej - 108Mpx hlavní fotoaparát - ultrasonická čtečka otisků prstů - podpora 5G Chytrý telefon Samsung Galaxy S21 Ultra Galaxy S21 Ultra je výkonný smartphone od společnosti Samsung, který ocení uživatelé nároční na výkon a technologie. Videa a fotografie budete pořizovat v profesionální kvalitě, kterou jeho pětinásobná soustava fotoaparátů může nabídnout.

Porovnat ceny od 10 990 Kč

Mobilenet24. ledna 2021
Mobilenet

Jestli zvažujete investici do regulérní vlajkové lodi, rozhodně by vám neměla uniknout žhavá novinka Samsung Galaxy S21 Ultra. Mobil se 120Hz displejem, 5nm procesorem a také netradičním 10× teleobjektivem má mnoho co nabídnout, ale laciný rozhodně není. Je vyšší cena adekvátní výbavě a zpracování? To prozradím na řádcích níže.

dostatečný výkon do budoucna

rychlá a spolehlivá čtečka otisků prstů

skvělé reproduktory

dlouhá výdrž

kvalitní fotoaparáty se širokým využitím

překvapivě povedený 10× teleobjektiv

možnost využít 120Hz frekvenci i s maximálním rozlišením

špičkový displej

prémiový design + kvalitní zpracování

podpora chytrého pera S Pen

bez adaptéru v balení

někomu bude scházet slot pro paměťovou kartu

Více na Mobilenet
Ondraflekal17. února 2021

Výdrž baterie ,hezký design, špičkový fotoaparát, výkon.

Paměťová karta

Registrovaný uživatel10. prosince 2021

NEJLEPSI MOBIL S FOTAKEM,KTERY V SOCASNY DOBE MUZE BYT NA TRHU. Mel jsem uz spousty mobilu ruznych znacek,ale toto je fakt pecka a stoji za to ty penize opravdu dat.Tento mobil ma vse co potrebuje narocny uzivatel.

NIC

Zrovna jsem chytnul akci,kde byla sleva 4000kc na tento mobil,takze super. Myslim si ze SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA 5G 12GB/256GB je dobra volba a doporucuji vsem.

Registrovaný uživatel22. září 2021

Přecházel jsem z S9+, u S21 Ultra o něco lepší foto a video.

Velký, těžký MT, u mne žádný citelný pokrok oproti 3 roky staršímu MT S9+. Při testování video natáčení (full hd) jsem MT bez obalu skoro neudržel v ruce jak se zahříval....Čtečka otisku prstů je pro mne horší,....

Nejsem ohromen, ale ani nějak hluboce zklamán z tohoto MT, vadí mi zbytečná velikost a hmotnost (ideál okolo 6"). Když jsem před více jak 3 lety přecházel po 10 letech z Apple na S9+ tak to byl pro mne větší progres. Výrobci by měli vydávat své vlajky co 2 roky a s většími inovacemi.

Varianta 512 GB Phantom Black
Registrovaný uživatel16. dubna 2021

Foťák,výdrž baterie,výkon,displej,stereo repro...

Slabší grafika... Síla signálu mi taky připadá nižší...

Registrovaný uživatel25. ledna 2022

Nefunguje spojení s Android auto. V případě, že máte v telefonu 2 Sim a z jedné telefonuje tak druhá nefunguje. Přitom Huawei který jsem měl před tím tak fungoval bez problémů. Na tož, že má baterii 5000 mAh tak baterie vydrží jeden den.

Na to kolik telefon stojí tak cena neodpovídá kvalitě.

Registrovaný uživatel7. října 2021

Fotoaparát Parádní displej Zpracování Výdrž baterie.

Oproti starším generacím menší HW výbava Vyšší cena V základu Bez nabíječky a sluchátek

Mobil koupen jako náhrada za Samsung galaxy s7 edge, kterému po 4 letech odešel displej. Co se týče zpracování, rychlosti, OLED displeje, fotoaparátu a SW výbavy tak není co vytknout, jednoznačně výrazný posun vpřed.. Nicméně co se týče množství výbavy tak to vypadá co generace to horší, oproti S7E chybí jack na sluchátka, slot na karty, oxymetr, notifikační dioda a nepodpora VR, V krabici jen USB-C kabel a nástroj na šuplík simkarty. Díky cashbacku 5tis a sluchátkům galaxy buds pro, co jsem od prodejce obdržel zdarma v ceně, ta cena už nevychází s ohledem ke konkurenci nejhůře ale i tak se nejedná o zařízení bez kompromisů jak bylo zvykem u starších vlajkových modelů.

SMARTmania.cz21. ledna 2021
SMARTmania.cz

Nový Samsung Galaxy 21 Ultra 5G je perfektním smartphonem, který láká na bezrámečkový design, velký a kvalitní 120Hz displej se čtečkou otisků prstů, dlouhou výdrž na baterii se superrychlým 25W nabíjením, špičkovou hardwarovou výbavu, systémem Android 11 s nadstavbou One UI 3 s mnoha funkcemi a perfektní soustavu fotoaparátů, která nemá na trhu konkurenci. Zamrzí chudší balení, absence slotu na microSD karty nebo 3,5mm výstupu na sluchátka.

skvělá kvalita fotografií a videa

nejlepší OLED displej na trhu, 120Hz frekvence i při QHD+

design, tenké rámečky kolem displeje

ultra rychlá čtečka otisků prstů

stereo reproduktory s dobrým zvukem

špičková výbava, 5G a eSIM

skvěle optimalizovaný Android & One UI, 12 GB RAM

skvělá výdrž, rychlé nabíjení

vysoká cena

chudý obsah balení, maximálně jen 25W nabíjení

vystupující fotomodul

absence 3,5mm audio jacku

záda jsou trochu kluzká

chybí slot na microSD kartu

větší rozměry a hmotnost

při 4K/60 fps nelze přepínat mezi fotoaparáty

Více na SMARTmania.cz
Registrovaný uživatel19. listopadu 2021

Super výkon, úžasný fotoaparát a teleobjektiv! Display zatím nejlepší, co jsem kdy viděl! Rychlý systém!

-Rozměry a hmotnost, ale ve srovnaní s S20 Ultra příjemný pokrok! -Absence paměťové karty, ale při bežném používání i 128GB dostačuje s rezervou.

Varianta 128 GB Phantom Silver
Registrovaný uživatel1. listopadu 2021

Foťáky Výkon Displej Samsung

Jediná nevýhoda je, že se už špatně shání větší kapacita a i výběr barev je horší, ale ten telefon je asi to nejlepší, co je teď na trhu.

Registrovaný uživatel12. října 2021

Kvalitní výrobek Splnil moje očekávání Celková spokojenost

Nic

Doporučuji všem Celková spokojenost

Registrovaný uživatel21. září 2021

Skvělý displej Exynos 2100 konečně v pohodě Bluetooth 5.2, Krytí IP 68 Baterie 5000 mAh Camera, hlavně ostřící širokáč Podpora 3 roky na nový android Celkový výkon a vzhled Komunikace s hodinkama Samsung

Nedávat do balení nabíječku je chyba

Celková spokojenost s ultrou až na nějaké drobnosti které každá aktualizace vylepšuje. Exynos 2100 je dobrej co se týče výkonu až do boha a hlavně už netopí. Použité materiály jsou na výbornou konečně matný záda. Výdrž na baterce v pohodě 1 náročný den v pohodě ale běžně 1-2 dny. Fotoaparát chválím na to že je to placka tak super, pokud někdo čeká že to nahradí zrcadlovku tak je nesvépravnej. Je trožku dražší ale pokud jsou kačky radost udělá velkou.

Registrovaný uživatel12. září 2021

vynikající foťák, velké možnosti nastavení, ještě se seznamuji

- absence vstupu na sluchátka...pouze bezdrátová - bez nabíječky

při této vysoké ceně, by mohl telefon mít v balení více příslušenství...

Registrovaný uživatel1. září 2021

Hezký design

Výkony fotoaparátu neodpovídají všem pozitivním recenzim. Při nízkém osvětlení a v interiéru jsou fotky plné šumu. Rozhodně bych to neoznacil za fotomobil. Note 20 fotí o mnoho lépe.

Telefon jsem nakonec vrátil.

Registrovaný uživatel19. října 2022

-Překvapivě skvělé fotoaparáty -100x přiblížení je dost překvapující uvidite to co okem normalne nespatrite z takove dálky -Otisk prstů reaguje rychle -Přední kamera je taky fajn -Je vidět i na slunci -Displej má krásné barvy a dostačující rozlišení -Opravdu mě překvapil zvuk repraku -Vydrž baterie je taky super vydrží při občasném používání den a půl při častém používání den. -Bixby budík je super každé ráno mi řekne počasí a vzbudí dost jemně a příjemně -Noční fotky nejsou tak ideální jako ty ve dne -E-sim funguje skvěle stejně jako normální -NFC funguje skvěle -Na foťáku jdou skenovat soubory -Super portrét režimy na foťáku -Fotí i do raw na manuálním režimu fotografování, které jde použít na každém ze čtyř fotoaparátů a plně manuálně ovládat -Jde připojit k 4k monitoru přes menší kódovací stanice s podporou jednoho monitoru, k dokončím stanicím, které vyžadují instalaci driveru pochopitelně přes Samsung DEX připojit nejde -Na dex jde většina aplikaci používat bez problémů i hry -Skvěle komunikuje s Windows a jde ovládat přes počítač a můžete i volat přes notebook aniž byste vytahovali mobil -Úložiště plně stačí na několik tisíc fotek v mobilu a pokud si je zalohujete na cloud tak úložiště ani nemusíte řešit -S-pen na něm funguje ideálně (není v baleni) -Super Samsung apka na sport, či jen počet kroků za den a navíc je tam spousta videí a cviku pokud byste náhodou chtěli i cvičit -Skvělý silný motor na vibrace -Černá je opravdu černá v místech černé ani v úplné tmě displej nesvítí a skvěle se na něm na cokoliv kouká -Laserové ostření -Nabíjí rychle ale jen výkonnou nabíječkou -Jde nastavit omezení nabíjení na 85% což hodně šetří baterii -Voděodolný -Dá se použít i jako powerbanka -S obalem uag se skvěle drží a nevadi mu ani pady z výšky (není v balení)

-Při vypnutí a zapnutí zada pokaždé telefonní číslo -Při vypnutí a zapnutí dlouho nabíhá -Bluetooth klávesnice nejde na androidu plně nakonfigurovat aby odpovídala fyzickému rozložení kláves, některé znaky jsou promíchané -Nejde připojit jako flash úložiště k počítači jen jako mobil (zas problém androidu) -Nemá možnost sd karty -Měl jsem problém najít jak se pořizuje screenshot (záleží na nastaveni) -Nejdou nastavit barvy v menu a ikon v horní listě (android) -Byl jsem zvyklý na notifikační diodu ale má aspoň always on display -Slabší blesk -Samsung klávesnice není v češtině tak dobrá jako Google klávesnice -Bixby neni tak propracovaná jako Google assistent -Nabíječkou od starého telefonu ho nabíječe klidně i za víc než 3h na 85% ale s výkonnou nabíječkou za 1h (klidně od notebooku s rychlonabijenim s vetsim vykonem nez ma mobil - proste tolik z nabijecky nesaje ) -Samsung nemá rád Google a opačně -Cena je trochu vyšší, ale dá se používat i jako notebook s Androidem (s monitorem přes Samsung Dex) -Jelikož má senzor otisku prstů na obrazovce je pro něj složité najít ochranné sklo (používám bez) ale má funkci vyšší citlivosti v nastavení pokud ochranné sklo chcete použít -Fotoaparáty při otřesech trochu rachtaji, pokud zrovna nefotite

Registrovaný uživatel7. prosince 2021

Naprosto dokonalý telefon se vším všudy. Prostě jednička na trhu

Registrovaný uživatel23. srpna 2021

Má všechny klady

Zápor žádný nemá, jen mě trochu chybělo, že nemá svoje rádio, ale to jsem si doinstalovala a super.

Rozhodně svého výběru nelituji :-)

Registrovaný uživatel23. srpna 2021

Naprosto vyvážené zařízení z pohledu výkonu, ceny a designu. Odladěná nadstavba ,kvalitní zpracování ,cena přiměřená tomu co telefon nabízí.

Neznám.

Registrovaný uživatel11. srpna 2021

Velky ostry display Vyborny jako fotomobil Dostatecne uloziste Perfektni zpracovani

Rachtani pohyblivych soucastek fotoaparatu

Registrovaný uživatel24. července 2021

Výkon, Fotografie i video a zoom, vše kvalitně, přechod z Huawei P20 PRO, Funkce a system nadstavby android,

Telefon se přehřívá, za ty peníze je to neodpustitelné, Výdrž je malá, mě výdrží do večera max. Schází tak 12-15% ku spokojenosti, opět vodotěsnost bez záruky...