Televizor Recenze Philips 77" OLED (77OLED806/12)

Produkt již není v prodeji

Recenze Philips 77" OLED (77OLED806/12)

Úžasně realistický obraz této úchvatné OLED televize Philips 77OLED806/12 v kombinaci s pohlcující 4strannou funkcí Ambilight přináší vzrušení srovnatelné s kinem. Ať sledujete nebo hrajete cokoliv, děj se přenese z obrazovky přímo do vašeho obývacího pokoje. Procesor P5 od společnosti Philips s umělou inteligencí vám zajistí tak realistický obraz, až budete mít pocit, že do něj můžete vstoupit. Algoritmus umělé inteligence s hloubkovým učením zpracovává obrazy podobně jako lidský mozek.

Josef Vozár14. ledna 2022

Úchvatný obraz Skvělý zvuk včetně basů Podsvícené dálkové ovládání Ambilight-zvyšuje zážitek ze sledování TV Výborná konektivita

Vůbec žádné. Ano, zní to podezřele, ale tahle televize splňuje všechny mé požadavky

Ještě se s vámi podělím o zkušenost, týkající se kvality obrazu, v závislosti na kvalitě TV a přijímaného TV signálu. Řešil jsem problém, zda je nutné koupit kvalitní ale dražší TV, když CZ i zahraniční stanice vysílají své programy pouze v HD rozlišení. Navíc, jako v mém případě, od operátora O2 TV přes set-top-box, kde lze v nastavení u 4K UHD nastavit jen 50/60Hz. Nikdo mi na tuto otázku nedokázal odpovědět. Tak jsem to vyzkoušel: Nejprve jsem zakoupil TV LG 48" OLED (OLED48C11LB) 100Hz, procesor Alpha9 Gen4 4K AI, model 2021. Obraz nebyl špatný, ale nebylo to úplně to, co jsem od OLED obrazovky očekával. Navíc i ten zvuk byl takový...nijaký, plechový. Ale líbil se mi u této TV tzv. magický dálkový ovladač s možností ovládání pomocí kurzoru. To bylo ale málo, tak jsem jí vrátil. Pak jsem zakoupil Televizi TCL QLED 50C725, 50Hz, procesor AiPQ 2.0 Engine, model 2021. Musím říct, že rozdíl v kvalitě obrazu byl, na první pohled, zřejmý. Horší, samozřejmě. Zvuk byl srovnatelný s předchozí TV. A teď se tedy nabízí ta otázka, proč byl obraz znatelně horší? Zda je to technologií obrazovky OLED vs. QLED, nebo obnovovací frekvenci 100Hz vs. 50Hz anebo v kvalitě signálu od operátora, v mém případě O2 TV? Ten mírný rozdíl v kvalitě obrazu už mi ale napověděl, že signálem od operátora to nebude. Takže následovalo další vrácení (tahle zákonná možnost vrátit TV do 14 dní od zakoupení je pro zákazníka super). A vybral jsem tentokrát to nejlepší, co jsem mohl. Aspoň podle mého názoru. Televize Philips 48OLED806 UHD Ambilight Android Smart OLED, model 2021, mi totiž dala definitivní odpověď na mou otázku! Tato televize jede na 120Hz a má v sobě procesor Engine Philips P5 s umělou inteligencí. A je zřejmé, co dělá u testovaných televizí, ten rozdíl v kvalitě obrazu. U tohoto modelu je obraz prostě FANTASTICKÝ, řekl bych až dech beroucí, a to i při sledování programů přes set-top-box O2 TV! Zvuk? Prvotřídní! Reproduktory jsou u této TV totiž vyvedeny vzadu a vystupují přímo ze zadní stěny TV do prostoru. No a celý ten úchvatný dojem dotváří zadní osvětlení Ambilight. Tímto je tedy, aspoň pro mě, tento problém vyřešen. Kvalita obrazu pořadů, vysílaných pouze v HD rozlišení našich či zahraničních televizí, dodávaných přes operátora (O2TV), závisí na kvalitě televizoru. Zejména na jeho procesoru, který, zdá se, umí vylepšit dodávaný signál. Předpokládám, kdo má větší byt a zvolí větší obrazovku, bude mít zážitek ze sledování této (nebo podobné např. Samsung QE55Q90NEO) televize, ještě větší.

Registrovaný uživatel12. ledna 2022

Obraz není agresívní a bolestivý ani při úplné tmě, ale velmi příjemný a rovněž barevně vyvážený a věrohodný. Díky vyšší frekvenci panelu nekmitá, je klidný. Velikostí 48" nerušivě zapadá do domácího prostředí. Rámeček je nepatrný a divák vnímá pouze obraz. Zvuk je i bez přidaných reproduktorů čistý a plně dostačující. Veškeré další technologie snesou přísnou uživatelskou kritiku stejně jako futuristický ovladač.

Zadní kryt ovladače se pro vložení baterií vysouvá. Tento jednoduchý úkon ale není z návodu zcela zřejmý. Dolní ambilight není kvůli krátkým stojánkům efektivní, ale esteticky vypadá takhle televize lépe. Chybí obraz v obraze, ale to považuji ta nepodstatné.

Pro účely domácího užívání se jedná o kvalitní výrobek, okolo kterého je radost jenom projít.

Registrovaný uživatel7. září 2022

Obraz

Složité menu

Zdravím, Koupil jsem 48OLED806 od Philips a po vyputí TV jde ze zadní části po chvíli slyšet pískání. Jak vypnu TV, tak po pár sekudnách se něco co zní jako procesor rozkmitá a chvilku na to přejde do takového vysokofrekvenčního pískání. Je to běžné? Co tento zvuk může vydávat? Není to vadný kus, dělají to všechny tyto modely. Zvuk jde slyšet i po několika hodinách dokud nezapnu TV znovu. Podle mě by po vypnutí měla být TV potichu a nijak nepracovat. Máte někdo stejný problém?Díky

Registrovaný uživatel12. června 2022

přechod z LCD na OLED je znatelný na první pohled. Android Ambilight

dálkový ovladač je méně přehledný, popis špatně čitelný a podsvícení tlačítek moc krátké

Registrovaný uživatel8. května 2023

Typ je 856, na ambilight jsem si zvykl, tedy tohle byla jasná volba, o výhodách oledu je zbytečné psát. Nádherný obraz, i na zvuku Philips zapracoval, také krok kupředu. Produkt užívám denně...

nic

Dobrá volba v dané cenové relaci, 65 by byla lepší, ale holt nebylo tolik financí a nakonec i spotřeba 55 je menší samozřejmě. Přechod z 65 led na 55 oled byl zpočátku nezvyk, ale kvalita obrazu naprosto tuto změnu neutralizovala.

Registrovaný uživatel18. ledna 2023

Naprosto úžasná a 4 ambilight, tak to je TOP!

Registrovaný uživatel3. ledna 2023

Obraz Zvuk Ovladač

Nic

Registrovaný uživatel2. ledna 2023

Skvělý obraz, dobrý zvuk, působivý ambilight

Trochu těžkopádnejsi ovládání operačního systému

Výborná televize za skvělou cenu

Registrovaný uživatel28. prosince 2022

Bomba

Registrovaný uživatel23. prosince 2022

Obraz i zvuk super, mohu doporučit.

Registrovaný uživatel16. listopadu 2022

Dlouholetý uživatel tv produktu Philips (je to již čtvrtá televize) perfektní obraz a zvuk, denně

Mohla by být přehlednější nabídka menu přehlednější nabídka průfodce

PERFEKTNÍ PRODUKT

Registrovaný uživatel7. listopadu 2022

Zatím super

Registrovaný uživatel29. října 2022

Top obraz

Zatím nevím

Registrovaný uživatel30. září 2022

Obraz a ambilight podsvícení jsou výborné. Podsvětlení ovladače.

Bohužel software je nedotažený, obsahuje chyby i po vícero aktualizacích. Seznam oblíbených se při zapnutí tv náhodně přepíná na seznam všech kanálů. Elektronický programový průvodce ukazuje se zpožděním, aktualizuje se až po přepnutí na onen kanál. Po aktualizaci na android 11 mi u kanálu Polar mefunguje přehrávání videa z hbbtv. Pár drobných chyb tam ještě je, ale ty hlavní mě dost iritují. Software tv LG je mnohem lepší.

Znovu bych již do tv značky Philips nešel, kvůli chybách v softwaru. LG by byla mnohem lepší volba.

Registrovaný uživatel20. srpna 2022

Velká spokojenost jsem z tv maximálně spokojenej a je paráda k připojení Google home

Roman Turek11. června 2022

Obraz jako fotka, po dožité plazmě asi nejlepší volba. Zvuk na tv velmi dobrý. Android ok. Jestli chcete hezký a klidný obraz, tak oled je fakt rozdíl.

Zatím nic, snad jen cena, ale kvalita něco stojí.

Nejlepší volba pro lidi zvyklé na obraz plazmy. Po plazmě jsem prostě LCD pohyblivý obraz nezkousnul, proti statickému nic nemám, ale nemám tv na prohlížení fotek a obrázků.

Registrovaný uživatel7. června 2022

Po sledování této TV mě vůbec nebolí oči. Ambilight je super. Nezávislý výstup na RF sluchátka je skvělým řešením mé nedoslýchavosti.

Zatím nic.

Příště zase Philips.

SMARTmania.cz28. dubna 2022
SMARTmania.cz

Současné OLED televizory s Androidem jsou si místy až nebezpečně podobné. V čem spočívá asi největší rozdíl, je nastavení obrazovky ve smyslu podání barev či odezvy a zvukový projev. Philips své OLED modely každý rok posouvá o kus dál a v případě řady 806 dosáhl na velmi vysokou úroveň.

skvělá kvalita obrazu, homogenita

příliš velký ovladač

Více na SMARTmania.cz
Registrovaný uživatel31. března 2022

Pr Se Slušný obraz.

V různých časech se objeví regenerace displeje. ? ladění programů nejde a programy nejdou nastavit ci vymazat v základní nabídce

Registrovaný uživatel15. března 2022

Špičkový obraz... Až mne překvapilo nakolik je tento obraz lepší oproti jiným TV OLED od jiných výrobců... Trochu z výroby "přesaturováno", ale to není nic, co nejde upravit v nastavení..

Skvělá televize za skvělou cenu. Rozhodne se vyplatí.