Hlavní obsah stránky

Česká mincovna Krugerrand - Südafrika stand zlatá investiční mince 33,93 g

  • Česká mincovna Krugerrand - Südafrika stand zlatá investiční mince 33,93 g
Česká mincovna Krugerrand - Südafrika stand zlatá investiční mince 33,93 g

Zlaté mince Krugerrand - Südafrika stand 1 Oz se razí od roku 1967 a staly se tak prvními moderními zlatými investičními mincemi. Název Krugerrand je odvozen od jména burského generála a pozdějšího prezidenta: Stephanuse Johannese Pauluse Krugera a názvu jihoafrické měny Rand.

Porovnání cen obchodů

Doporučené nabídky

Jak doporučené nabídky vybíráme?

Při doporučování nabídek zohledňujeme několik faktorů, aby byl pro vás nákup na Zboží.cz co nejpohodlnější. Doporučením pro vás hledáme vyvážený poměr kvality obchodu, ceny a dostupnosti. Při určení pořadí hrála roli také platba.

Nabídky dle ceny

Informace o výrobkuČeská mincovna

Popis

Zlaté mince Krugerrand - Südafrika stand 1 Oz se razí od roku 1967 a staly se tak prvními moderními zlatými investičními mincemi. Název Krugerrand je odvozen od jména burského generála a pozdějšího prezidenta: Stephanuse Johannese Pauluse Krugera a názvu jihoafrické měny Rand. Rand je také zkratka jihoafrického území „Witwatersrand“, bohatého naleziště zlata objeveného v roce 1886. Prezident je zobrazen na lícní straně mince. Rub mince zdobí motiv antilopy skákavé – národní symbol Jižní Afriky, letopočet, nápis „Fyngoud 1 oz Fine Gold“ a název „Krügerrand“.

Parametry

Účelinvestiční
Drahý kovzlato
Průměr32,7 mm
Druh investicemince
Hmotnost33,93 g
Ryzost917 /1000

Hodnocení a recenze

Mohlo by vás zajímat

Podobné výrobky

Všechny podobné

Sběratelské mince a investiční kovy Česká mincovna

Všechny sběratelské mince a investiční kovy Česká mincovna