Seznam.cz

Analýza cen produktů Samsung během Black Friday 2021

black-friday-samsung
Zdroj: Zboží.cz
krasty
Redakce Magazínu Zboží.cz před 3 týdny

Chystáte se nakoupit produkty Samsung během Black Friday? Nenaleťte na falešné slevy. Připravili jsme pro vás kompletní analýzu vývoje cen. Podívejte se, kde výrobky Samsung koupíte nejvýhodněji.

Aktualizováno 26. listopadu 2021.

Srovnání cen vybraných produktů Samsung

Porovnat paramentry

Samsung se řadí mezi největší výrobce elektroniky na světě. V jeho nabídce naleznete vše od mobilních telefonů přes televize po velké domácí spotřebiče. Výrobky Samsung se ve většině kategorií těší značné popularitě a patří mezi ty nejprodávanější a nejlépe hodnocené. Jak se na jejich cenách projevila akce Black Friday?

Z grafu vývoje mediánu cen produktů Samsung vyplývá, že k největšímu zlevnění došlo v kategorii televizorů. Aktuálně je medián cen nižší o více než 4 300 Kč.

Střední cena tabletů se během posledních dní zvyšovala. Zlevnění nastalo 26. listopadu, ale medián cen je stále nad částkou v září. Ověřujte si proto nabídky, zda-li se jedná o reálné slevy.

Medián cen produktů v dalších kategoriích se zatím výrazně neměnil. Vývoj cen i nadále sledujeme a o změnách vás budeme informovat.

Porovnat ceny všech produktů Samsung >

Televize

Samsung je stálicí na trhu televizí. Jeho modely jsou dlouhodobě nejprodávanější a řadí se mezi ty nejkvalitnější. Všechny televize Samsung využívají VA panely, které nabízejí vysoký kontrast, ovšem za cenu horších pozorovacích úhlů.

Za zmínku stojí zejména QLED televize, které mají široký barevný gamut a lepší zobrazení HDR. Největším rozdílem mezi levnějšími řadami (Series 6 a Series 7) a dražšími modely (Series 8 a Series 9) je podpora lokálního stmívání. Televize s touto technologií nabízí větší kontrast a vyšší svítivost.

Základní televize Samsung patří do řady 7000 a 8000 bez označení QLED. Počítejte s horším podáním barev, nižší svítivostí nebo absencí lokálního stmívání. V poměru cena/výkon se ovšem jedná o slušné televize, které méně náročným divákům můžeme doporučit.

U televizí na první pohled upoutá výrazný pokles mediánu cen 75″ Samsung televizí. Ten je způsoben především zalistováním televizí do více e-shopů.

Celkově se snížení mediánu cen týkalo především televizí s úhlopříčkami 55″, 65″ a 75″. Oproti září můžete ušetřit i více než 5 000 Kč. Jedinou výjimkou jsou 70″ televize, kde se medián cen naopak zvýšil o přibližně 1000 Kč.

Dále obecně platí, že zlevnění potkalo především QLED televize, u základních řad nejsou slevy tak výrazné.

Porovnat ceny televizí Samsung >

 

Mobilní telefony

Mobilní telefony Samsung patří mezi nejoblíbenější smartphony s Androidem. Vybírat můžete z několika řad.

Vlajkové lodě zastupuje řada Galaxy S. Aktuální generace nese označení Galaxy S21. Loňské modely, Galaxy S20, jsou však plně konkurenceschopné a dají se pořídit za zajímavé ceny. Dále lze zakoupit smartphony Galaxy Note, ačkoliv se jedná o loňské modely a nástupce se již nedočkají. Jednalo se o špičkové telefony více zaměřené na profesionální využití.

Střední třídu zastupuje řada Galaxy A. Obecně zde platí, že vyšší číslo modelu znamená lepší parametry. Základní smartphony od Samsungu jsou Galaxy M. Horší specifikace jsou do určité míry kompenzovány baterií s vysokou kapacitou.

Specialitou jsou ohebné telefony Galaxy Z, které v aktuální generaci nesou označení Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3.

Při pohledu na vývoj střední ceny jednotlivých produktových řad telefonů Samsung je zřejmé, že ke snížení mediánu cen došlo s výjimkou vlajkové řady Galaxy S až 13. listopadu. U řady Xcover se medián cen snížil o 500 Kč. Řada Galaxy S potom zlevňuje od 9. listopadu. Vlajkové modely Galaxy S ale zlevňovaly již dříve, proto je medián cen oproti září aktuálně nižší o 2 500 Kč.

Výrazné snížení střední ceny nastalo 17. listopadu u ohebných telefonů Galaxy Z o téměř 900 Kč. Následovalo ale zdražování a momentálně je medián na stejné částce, jako byl v září i říjnu.

Ostatní řady si při celkovém poledu drží ceny, konkrétní akční nabídky si proto porovnejte s cenami jiných e-shopů.

Porovnat ceny mobilních telefonů Samsung >

 

Chytré hodinky

Samsung Galaxy Watch jsou považovány za jedny z nejlepších chytrých hodinek pro Android telefony.

U aktuální generace došlo ke změně operačního systému Tizen na WearOS od Googlu. Vybírat můžete ze dvou modelových řad a dvou velikostí. Galaxy Watch4 Classic designově připomínají klasické hodinky, zatímco Galaxy Watch4 „bez přívlastku“ jsou orientované více sportovně. Hodinky jsou nabité funkcemi a podporují i Google Pay, ale počítejte pouze s jednodenní výdrží baterie.

Za velice zajímavé ceny se prodávají starší Galaxy Watch Active2. Jedná se o výborné hodinky s mnoha funkcemi a výdrží baterie několik dní. Je zde ovšem na místě opatrnost, neboť je nepravděpodobné, že budou dlouhodobě podporovány. Důvodem je právě operační systém Tizen, který Samsung přestal používat.

Jestli se chystáte koupit chytré hodinky Samsung v co největší slevě, doporučujeme se podívat na modely Galaxy Watch 3. V případě klasické varianty se medián cen snížil o téměř 1 700 korun. Varianta s LTE připojením potom zlevnila o 1 000 Kč.

Dva roky starý model Galaxy Watch Active2 byl zlevněn po uvedení nástupce, ale v posleních měsících si ceny drží a žádné další snížení cen nenastalo. K navýšení cen potom došlo u původních Galaxy Watch Active, kde je medián cen prakticky na úrovni novějších Active2. Jejich nákup proto nedoporučujeme.

Porovnat ceny chytrých hodinek Samsung >

 

Tablety

Samsung rozděluje tablety do dvou řad, které cílí na odlišné skupiny zákazníků.

Řady Galaxy Tab S představuje to nejlepší, co lze na trhu Android tabletů pořídit. Naleznou využití u náročných uživatelů, ale i v profesionální sféře. Součástí balení je stylus S-Pen, se kterým lze snadno zaznamenávat poznámky, nebo tablet využít k nákresům či jiným grafickým činnostem.

Modelová řada Galaxy Tab A nalezne uplatnění zejména u uživatelů hledajících multimediální zařízení pro konzumaci obsahu. Jestli ale plánujete hrát náročné hry, výkon těchto tabletů nemusí být dostatečný.

Při nákupu Samsung tabletů můžete ušetřit především u multimediální řady Tab A. Střední cena je o necelých 600 Kč nižší v září.

Situace u vlajkových tabletů Galaxy Tab S je odlišná. Zde je medián cen na částce přibližně o 2 000 Kč vyšší, než byl na konci září. Akční nabídky si proto vždy ověřujte.
Porovnat ceny tabletů Samsung >

 

Sluchátka

Ačkoliv Samsung vyrábí i klasická drátová sluchátka, nejoblíbenější jsou True Wireless. Samsung si pro ně vybral oznažení Galaxy Buds. Sluchátka jsou naladěna spíše neutrálně a hodí se proto pro poslech všech hudebních žánrů.

Při pohledu na vývoj cen Samsung sluchátek je zřejmé, že k žádnému výraznému zlevnění ani u jednoho modelu nedošlo. Nejvíce ušetřit můžete sluchátkách Galaxy Buds Pro, střední cena je oproti září nižší o přibližně 200 Kč. Dne 26. listopadu poklesla i cena Galaxy Buds Live, ale medián se snížil pouze o 60 Kč.

Porovnat ceny sluchátek Samsung >

Kde koupit oblíbené produkty Samsung

Samsung Galaxy A52s 5G

Samsung Galaxy A52s 5G

od  

Samsung Galaxy A12

Samsung Galaxy A12

od  

Samsung Galaxy S21 (G991B)

Samsung Galaxy S21 (G991B)

od  

Samsung Galaxy S21 Ultra (G991B)

Samsung Galaxy S21 Ultra (G991B)

od  

Samsung 43" LED (UE43TU7092)

Samsung 43" LED (UE43TU7092)

od  

Samsung 65" QLED (QE65Q80AATXXH)

Samsung 65" QLED (QE65Q80AATXXH)

od  

Samsung QLED 55" (QE55QN85AATXXH)

Samsung QLED 55" (QE55QN85AATXXH)

od  

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46 mm

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46 mm

od  

Samsung Galaxy Watch Active2 44 mm

Samsung Galaxy Watch Active2 44 mm

od  

Samsung Galaxy Watch4 40 mm

Samsung Galaxy Watch4 40 mm

od  

Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Samsung Galaxy Tab S6 Lite

od  

Samsung Galaxy Tab A7 32 GB Wi-Fi

Samsung Galaxy Tab A7 32 GB Wi-Fi

od  

Samsung Galaxy Tab S7

Samsung Galaxy Tab S7

od  

Samsung Galaxy Tab A7 Lite

Samsung Galaxy Tab A7 Lite

od  

Samsung Galaxy Buds Pro

Samsung Galaxy Buds Pro

od  

Samsung Galaxy Buds Plus

Samsung Galaxy Buds Plus

od  

Samsung Galaxy Buds Live

Samsung Galaxy Buds Live

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Podobná témata

Samsung

krasty

Redakce Magazínu Zboží.cz

Interní redakce

Píšeme články o nakupování na internetu. Porovnáváme ceny tisíců produktů a přinášíme vám ty nejvýhodnější nabídky.

Další články

Přečtěte si také