Seznam.cz

Realme GT 2 a GT 2 Pro oficiálně: Jaké jsou nejnovější vlajkové lodě čínského obra?

Realme GT 2
Zdroj: Realme.com
Jiri-Filip (1)
Jiří Filip před 1 rokem

To, na co mnozí fanoušci značky realme napjatě čekali již před Vánoci, se nakonec v prvním lednovém týdnu stalo skutečností. Řeč je konkrétně o odhalení nových vlajkových smartphonů GT 2 a GT 2 Pro, kterými by výrobce rád udával trend na trhu s Androidy. Jaké tedy novinky od tohoto čínského obra jsou?

Design

Z hlediska designu nejsou nové realme GT 2 (Pro) příliš výjimečné. Přestože se na jejich navrhování podílel uznávaný průmyslový designér Naoto Fukasawa, novinky nijak nevybočují z řady standardních „androidích“ telefonů se zaoblenými hranami, extrémně úzkými rámečky kolem displeje či výrazným fotomodulem na zádech. Vzhled telefonu má celkově působit velmi jemně a svým způsobem i vycházet z asijského papírového umění. Poměrně zajímavé je pak to, že u řady GT 2 Pro použil výrobce pro záda speciální materiál ve formě biopolymeru s certifikací ISCC a TCO, díky čemuž zanechala výroba telefonů zhruba o 36 % nižší uhlíkovou stopu. Pro použití TCO se pak realme rozhodlo i u originálních krytů, které bude spolu s telefony prodávat. Telefony budou k dispozici v zelené, modré, bílé a černé barevné variantě. 

Zajímají-li vás rozměry, řada GT 2 nabízí tělo velké 162,9 x 75,8 x 8,6 mm při 199,8 gramech. V případě GT 2 Pro je pak třeba počítat s tělem o rozměrech 163,2 x 74,7 x 8,18 mm při 199 gramech. Velikostně jsou si tedy oba modely velmi blízké. 

Displej

Přední stranu obou novinek zdobí obrovský displej s minimálními rámečky a s „průstřelem“ v pravém horním rohu, který skrývá přední fotoaparát. Nižší řada GT 2 dostala do vínku 6,62”AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a dnes možná již trochu zastaralým rozlišením 2400 x 1080 pixelů. Potěší zde tak alespoň jeho odolnost, která je zajištěna tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass 5. Co se pak týče řady GT 2 Pro, zde realme skutečně nešetřilo. K dispozici je zde totiž 6,7” 2K AMOLED displej s technologií LTPO 2.0 s rozlišením 3216 x 1440, variabilní obnovovací frekvencí pohybující se mezi 1 až 120 Hz, jemností až 525 ppi či brutálním kontrastním poměrem až 5 000 000 : 1 (mimochodem, nejnovější iPhony 13 Pro nabízí „jen“ 2 000 000 : 1). Výrobce se rovněž chlubí barevnou hloubkou 10 bitů, schopností zobrazit 1,07 miliardy barev či přesností zobrazení barev až 0,5 JNDC. Nechybí tu ani certifikace HDR10+ či prvotřídní odolnost zajišťovaná krycím sklem Corning Gorilla Glass Victus. Podle technických specifikací se tedy dá bez jakékoliv nadsázky říci, že realme nasadilo do svého GT 2 Pro možná ten nejlepší mobilní displej současnosti a překonat jej bude pro konkurenci extrémně obtížné. 

Výkon

Modely GT 2 a GT 2 Pro se od sebe liší i z hlediska procesoru. Zatímco GT 2 totiž disponuje „jen“ čipsetem Qualcomm Snapdragon 888 doplněným 8 či 12 GB RAM paměti typu LPDDR 5, GT 2 Pro obdrželo Qualcomm Spandragon 8 Gen 1 – tedy vůbec první 4nm čipset Qualcommu postavený na architektuře ARM v9. Ta mu má zajistit mimo jiné o 30 % vyšší maximální výkon oproti předchůdci a to při nižší energetické náročnosti a tedy i nižším zahřívání, což procesoru umožní udržet maximální výkon po delší dobu. I zde je pak samozřejmostí 8 či 12 GB RAM paměti typu LPDDR 5. 

Fotoaparát

Velmi zajímavě vypadají u obou modelů i zadní fotoaparáty. Ani u nižší řady totiž realme nešetřilo a použilo fotosoustavu se skutečně působivými parametry. K dispozici je totiž konkrétně 50 MPx širokoúhlý objektiv s OIS či světelností f/1,8, 119° ultra širokoúhlý objektiv a nechybí zde ani makro objektiv – tedy speciálně sestavený ultra širokoúhlý objektiv určený pro ostření předmětů z velké blízkosti. V otvoru v displeji pak naleznete 16 MPx objektiv, což je taktéž velmi slušná hodnota.  Řada GT 2 Pro jde však samozřejmě ještě dál. U širokoúhlého objektivu se sice se svým bráškou shoduje, na rozdíl od něj ale nabízí 50 MPx ultra širokoúhlý objektiv se zorným polem 150°, což je vůbec nejvíce v rámci současné nabídky. Makro objektiv je pak schopný až 40x „zvětšit“ při ostření. Nezaostává však ani přední fotoaparát – ten totiž disponuje rozlišením 32 MPx. 

Další zajímavosti

Oba nové smartphony realme toho nabízí ještě spoustu zajímavého. Velmi dobré se – alespoň dle specifikací – zdají být například kapacity jejich baterií, které jsou shodně 5000 mAh a obě také podporují i 65W rychlonabíjení. Samozřejmostí je u obou modelů dále podpora 5G, WiFi 6 či nasazení Bluetooth 5.2, který je v elektronice zatím vcelku raritou. V telefonech běží předinstalovaný Android 12 s nadstavbou realme UI 3.0. 

Cena a dostupnost

V České republice se aktuálně prodává 256GB varianta Realme GT2 Pro od 17 500 Kč. Základní model Realme GT 2 začíná s cenou na cca 11 500 Kč. Zatímco levnější GT 2 bude je k dispozici jen s úložišti 128 GB a 256 GB, které budou moci být osazeny výše zmíněnými RAM paměťmi, v případě GT 2 Pro se nabízí ještě 512 GB varianta.

Zobrazit celou nabídku mobilních telefonů

Kde koupit Realme GT2

Realme GT 2 Pro

Realme GT 2 Pro

od  

Realme GT 2 5G

Realme GT 2 5G

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Jiri-Filip (1)

Jiří Filip

Redaktor

Milovník technologií, dobrého jídla, sportu a pěší turistiky, pro kterého je psaní nejen prací, ale i koníčkem. Nejradši píšu o smartphonech, smartwatch, smart home či jiných tech gadgetech, které dokáží zpříjemnit každodenní život.

Více článků od Jiřího

Přečtěte si také