Seznam.cz

Doporučené příslušenství k tabletům

Tablet v kombinaci s dotykovým perem
Zdroj: Unsplash.com
Vratislav Holub
Vratislav Holub před 1 rokem

Tablet je sám o sobě nesmírně praktickým zařízením, s jehož pomocí se můžete nejen zabavit, ale také se věnovat práci či studiu. Tyto činnosti pak dokáže usnadnit a zpříjemnit vhodné příslušenství. V tomto článku se proto podíváme na ty nejlepší doplňky pro tablet, které přináší řadu dalších možností.

Pouzdra pro tablety

Pravděpodobně úplně nejzákladnějším příslušenstvím, které by nemělo chybět žádnému majiteli, je kvalitní pouzdro pro tablet. To totiž dokáže současně plnit hned několik funkcí a zajistit nejen zvýšenou odolnost zařízení, ale také jej vylepšit po estetické stránce. Rozlišit je pak můžeme podle několika aspektů. Lišit se mohou svým typem, použitým materiálem, velikostí, kompatibilitou a cenou.

Jak vybrat vhodné pouzdro

Při výběru byste měli být opatrní a pečlivě si zkontrolovat, zdali dané pouzdro vlastně dokáže vašemu tabletu posloužit. Nejprve je ale nutné se zamyslet nad tím, jak zařízení vlastně využíváte. Chodíte s ním do přírody, případně jej častokrát přenášíte, anebo ho naopak používáte jen doma? Tato kritéria je nutné zohlednit a přizpůsobit jim pak samotný výběr. Například outdoorové pouzdro by na domácí potřeby bylo úplně zbytečné.

Apple iPad v pouzdře
Zdroj: Unsplash.com
Mnoho pouzder zároveň slouží jako stojánky.

Materiál

Opomenout byste také neměli na již zmiňovaný materiál. Jednoduše lze říct, že se každý z nich vyznačuje odlišnými přednostmi, které pro vás mohou být klíčové. Například nejčastěji používaný silikon je nárazuvzdorný, relativně dostupný a jednoduše se s ním manipuluje. Velké oblibě se pak těší i kožená pouzdra. Ta tabletu propůjčují notnou dávku elegance a po čase na jejich povrchu dokonce vytvoří unikátní patina typická pro kůži. Jedná se ale o prémiovější variantu. Možností je každopádně o dost více. Častokrát také narazíte na umělou kůži, neopren, polykarbonát, polyuretan a TPU.

Kompatibilita

Abyste předešli zbytečným komplikacím, měli byste zvýšenou pozornost věnovat tomu, zdali je vámi vybrané pouzdro vůbec kompatibilní s vaším tabletem. Nejedná se naštěstí o nic složitého a každý si s tímto úkolem hravě poradí. V takovém případě navíc máte hned několik možností. Buďto můžete vybírat pouzdra přímo podle konkrétní značky či modelu, anebo sáhnout po takzvaných univerzálech, u kterých je potřeba zohlednit jejich rozměry, aby vůbec pasovaly na váš tablet.

Klávesnice pro tablety

Jestliže na tabletu trávíte více času než například na počítači a využíváte jej i pro práci, tak byste měli určitě zvážit koupi kvalitní klávesnice pro tablety. Ta funguje prakticky úplně stejně jako u PC a dokáže vám tak mnohonásobně usnadnit psaní textu. Jednodušší je v tomto případě i samotný výběr. Klávesnice s tablety komunikují prostřednictvím rozhraní Bluetooth, díky čemuž ji jen stačí bezdrátově připojit a máte hotovo.

Ještě snazší to je u iPadů, produktů z řady Microsoft Surface nebo tabletů Samsung Galaxy Tab S (zde v kombinaci s pozdrem). Jejich klávesnice totiž vyrábí přímo výrobce a stačí je tedy vybrat podle modelu, který vlastníte. Některé modely pak dokonce nabízí i vestavěný touchpad. Možností je několik.

Dotyková pera

Poměrně oblíbeným příslušenstvím jsou takzvané stylusy, neboli dotyková pera. Ta totiž dokážou zjednodušit práci na tabletu (i mobilním telefonu). Mohou se náramně hodit například lidem, kteří vytvářejí nejrůznější návrhy, nebo je zkrátka baví kreslení. Za poslední roky si navíc prošly skvělými inovacemi, díky čemuž už dnes nemusí sloužit jen jako prostá náhrada prstu, ale poradí si i s rozpoznáním přítlaku, mnohdy podporují gesta a podobně.

Pasivní a aktivní stylus

Při výběru dotykového pera byste si měli dát pozor na jednu z nejdůležitějších vlastností. Tyto produkty lze rozřadit do dvou kategorií, a to na takzvaně pasivní a aktivní stylusy. Pasivní dotyková pera pak jednoduše jen nahrazují váš prst, ale nezanechávají za sebou otravné šmouhy na displeji a díky své velikosti jsou přesnější. Obecně lze říct, že jde jen o tužku zakončenou z materiálu, který si rozumí s displeji.

ESR Digital Stylus Pen
Zdroj: ESRgear.com
Velice oblíbený a levný stylus ESR Digital Stylus Pen pro iOS i Android.

Naopak aktivní dotyková pera už nabízejí zmiňované doplňující funkce. Přesně proto jsou také podstatně dražší a ukrývají v sobě baterii. Při výběru aktivního dotykového pera je nutné si dát pozor na kompatibilitu s operačním systémem, který používá váš tablet. Mezi uživateli se každopádně velké popularitě těší relativně levný model ESR Digital Stylus Pen, který si rozumí s iOS/iPadOS i Androidem.

Paměťové karty

V dnešní době není žádný problém poměrně rychle zaplnit úložiště. Vývojáři totiž neustále vylepšují své aplikace, které v některých případech mohou zabírat až několik gigabajtů místa. Nikomu pak ale není příjemné, když se setká s hláškou upozorňující na zaplněné úložiště, jež zpravidla přichází v těch nejméně vhodných momentech. Přesně proto není na škodu těmto situacím předejít koupí paměťové karty.

Jak vybrat paměťovou kartu

Nejprve je nutné zkontrolovat, zdali váš tablet nabízí slot pro paměťové karty a jestli je tedy vůbec podporuje. Jestliže vlastníte například zařízení od Applu, tak na tento druh příslušenství můžete bohužel rovnou zapomenout. Přítomností slotu to ale ještě nekončí. Tablety jsou zpravidla omezeny maximální možnou velikostí karty, kterou zkrátka nelze přesáhnout. Větší paměťovou kartu tablet nedokáže rozpoznat a není tedy schopen s ní pracovat. V poslední řadě také rozhoduje její typ. Nejčastěji se můžete setkat s Micro SD.

Powerbanky

Většina uživatelů používá svůj tablet především doma, kde mají neustále přístup k elektrické síti. Jak už ale bylo zmíněno v souvislosti s pouzdry, někdo může s tabletem vyrážet i do přírody, případně jej používat během cestování. V takových případech se už hodí mít nějaký záložní plán pro situace, kdy dojde k vybití baterie. A přesně tohle řeší všem známé powerbanky.

Jak vybrat powerbanku

Na dnešním trhu s powerbankami se nachází dlouhá řada zajímavých modelů, které se od sebe odlišují kapacitou i funkcemi. Některé z nich jsou například vybaveny diodou pro indikaci stavu nabití, solárním panelem, díky kterému dokážou přijímat energii ze slunce, anebo hned několika výstupy.

To jsou ale poměrně zanedbatelné vlastnosti. Klíčovými aspekty jsou především kapacita a výstupní konektory, které určují, zdali lze powerbanku komfortně využít k nabíjení tabletu. Přesně proto doporučujeme volit produkty s kapacitou vyšší než 8 tisíc mAh. Ty si pak poradí s přinejmenším jedním nabitím vašeho zařízení.

Zobrazit veškeré příslušenství k tabletům

Kde koupit oblíbené příslušenství k tabletům

Xiaomi Redmi Powerbank 10000 mAh černá

Xiaomi Redmi Powerbank 10000 mAh černá

od  

Lamax Fast Charge 15000 mAh

Lamax Fast Charge 15000 mAh

od  

ESR Digital Stylus Pen (3C14190010102)

ESR Digital Stylus Pen (3C14190010102)

od  

iGet iPen (84000217)

iGet iPen (84000217)

od  

Kingston Canvas Select Plus 32 GB A1 CL10 + adaptér (SDCS2/32GB)

Kingston Canvas Select Plus 32 GB A1 CL10 + adaptér (SDCS2/32GB)

od  

Samsung Evo Plus Micro SDXC 64 GB Class 10 UHS-I + adaptér (MB-MC64HA/EU)

Samsung Evo Plus Micro SDXC 64 GB Class 10 UHS-I + adaptér (MB-MC64HA/EU)

od  

Case Logic pouzdro na 9-10“ tablet TS110K

Case Logic pouzdro na 9-10“ tablet TS110K

od  

Fixed Sleeve FIXSLE-11-BL

Fixed Sleeve FIXSLE-11-BL

od  

Logitech Universal Folio (920-008341)

Logitech Universal Folio (920-008341)

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Podobná témata

Tablety iPad Android tablety

Vratislav Holub

Vratislav Holub

Redaktor

Fanoušek technologií, student marketingu a redaktor, který se psaní článků věnuje od roku 2018. Primárně se zabývá děním okolo společnosti Apple, ale nejsou mu cizí ani konkurenční platformy, jejíchž pokrok mnohdy s údivem obdivuje. Ve svém volném čase rád debatuje s přáteli o aktuálním světovém dění. Řadí se k nočním sovám.

Více článků od Vratislava

Přečtěte si také