Seznam.cz

Analýza cen konzolí PlayStation během Black Friday 2021

black-friday-playstation
Zdroj: Zboží.cz
krasty
Redakce Magazínu Zboží.cz před 3 týdny

Chcete koupit herní konzoli PlayStation během Black Friday? Nenaleťte na falešné slevy. Připravili jsme pro vás kompletní analýzu vývoje cen. Podívejte se, kde PlayStation koupíte nejvýhodněji.

Aktualizováno 26. listopadu 2021.

Porovnejte si cenu konzole PlayStation PlayStation 5

Porovnat paramentry

Sony PlayStation představuje stálici na poli herních konzolí. I ve své nejnovější 5. generaci se těší obrovské popularitě. Oproti předchůdci nabízí nativní podporu 4K rozlišení a hry s ještě kvalitnějším grafickým zpracováním. Součástí balení je nový ovladač DualSense s vylepšeným tvarem a haptickou odezvou.

Majitelé konzolí PlayStation se mohou těšit na řadu her, které si jinde (minimálně dočasně) nezahrajete. Kvalitní exkluzivní tituly představují hlavní důvod obliby této konzole.

Zájem zákazníků ve spojení s nedostatkem čipů však způsobuje problémy v dostupnosti. V mnoha e-shopech není Playstation 5 skladem a na vyřízení objednávky se musí čekat. Jestli ji chcete koupit jako vánoční dárek, otálet s nákupem se nemusí vyplatit.

Z vývoje mediánu cen je patrné, že došlo k výraznému navýšení střední ceny PlayStation 5 Standard. Toto navýšení je způsobeno e-shopy, které zvedly cenu konzole i na více než dvojnásobek. Dne 12. listopadu potom medián cen výrazně poklesl, aby následující den opět povyskočil skoro o 1500 Kč. Skokové navýšení mediánu nastalo i 19. listopadu, a sice  o zhruba 1 700 Kč. Snížení střední ceny jsme potom zaznamenali 22. listopadu, ale následuje opětovné zdražování. Vždy si proto před nákupem porovnejte ceny. Upozorňujeme, že doporučená prodejní cena je 13 490 Kč.

Varianta bez optické mechaniky Digital Edition si ovšem střední cenu drží od září a s výjimkou poloviny října zde nedochází k výrazným výkyvům. V posledních dnech, od 10. listopadu, došlo ke snížení mediánu cen o 800 Kč. Po navýšení ceny 16. listopadu došlo k poklesu mediánu cen 19. listopadu, takže se medián aktuálně pohybuje kolem 10 900 Kč.

Kde nejvýhodněji koupit PlayStation 5 Digital edition >

Kde nejvýhodněji koupit PlayStation 5 Standard >

Kde koupit PlayStation 5

Sony Playstation 5

Sony Playstation 5

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

krasty

Redakce Magazínu Zboží.cz

Interní redakce

Píšeme články o nakupování na internetu. Porovnáváme ceny tisíců produktů a přinášíme vám ty nejvýhodnější nabídky.

Další články

Přečtěte si také