Seznam.cz

OnePlus Buds Z2: Aktivní potlačení hluku a výdrž na rozdávání

oneplus_buds_z2_2
Zdroj: OnePlus
Pavel-Jelič
Pavel Jelič před 11 měsíců

Společnost OnePlus představila nový telefon OnePlus 9RT a při této příležitosti se příznivci značky dočkali také zbrusu nových sluchátek, která nesou označení OnePlus Buds Z2. Ta nabízejí - alespoň podle specifikací - hodně muziky za málo peněz. Pojďme si je představit.

OnePlus Buds Z2 jsou tady!

Éru bezdrátových TWS sluchátek odstartovala před pěti lety sluchátka AirPods od Applu. Záhy se z nich staly nejoblíbenější sluchátka na světě a řada dalších společností vlnu popularity „bezdrátů“ využívá. V současnosti je tak nabídka TWS sluchátek téměř nekonečná a spolu s tím také množství různorodých funkcí a parametrů. Co v této konkurenci nabízejí sluchátka OnePlus Buds Z2?

OnePlus Buds Z2 jsou již druhou generací bezdrátových sluchátek od světoznámé společnosti OnePlus. Od první generace se liší v mnohém. Stran designu si na první pohled můžeme všimnout ucelenějšího zpracování, které působí elegantněji než předchozí model. Nožičky těchto sluchátek jsou však i nadále výrazné. Co se barev týče, stále platí možnost výběru mezi bílou a černou. Sluchátka jsou i u této druhé generace zakončena silikonovými špunty, což přináší hned několik výhod.

Aktivní potlačení hluku jako tahoun

Díky tomu, že jsou OnePlus Buds Z2 špuntová sluchátka, mohou nabídnout aktivní potlačování hluku (ANC). Při využití této technologie „naslouchají“ venkovní mikrofony okolním ruchům, a poté do uší odešlou přesně opačné signály, čímž dojde k eliminaci okolního hluku. Podle dostupných informací dokáže ANC u OnePlus Buds Z2 eliminovat hluk až do hlasitosti 40 dB, a to prostřednictvím tří venkovních mikrofonů na každém sluchátku.

Lepší výdrž baterie

Druhá generace sluchátek od OnePlus se zaměřila také na zvýšení výdrže baterie. Při využití aktivního potlačení hluku by se sluchátka měla dostat až na 5 hodin výdrže. Při vypnutí této funkce se výdrž baterie sluchátek prodlouží až na 7 hodin. Sluchátka se samozřejmě nabíjí skrze pouzdro, pomocí kterého jim můžete dodat šťávu až na dalších 38 hodin přehrávání. Za pouhých 10 minut nabíjení prostřednictvím pouzdra získají sluchátka výdrž až na dalších 5 hodin přehrávání. Baterie v každém sluchátku má kapacitu 40 mAh, baterie v pouzdře pak 520 mAh. Nechybí podpora rychlého nabíjení pomocí technologie Warp Charge.

oneplus_buds_z2_5
Zdroj: OnePlus
Nabíjecí pouzdro k OnePlus Buds Z2 jim dodá výdrž na dalších 38 hodin.

Nejnovější technologie a podpora kodeků

OnePlus Buds Z2 využívají dynamické měniče o průměru 11 milimetrů a spárovat je můžete s vaším zařízením prostřednictvím Bluetooth 5.2. Mezi podporované kodeky patří klasické AAC a SBC, co se pak týče podporovaných Bluetooth přenosových protokolů, tak se jedná o BLE, SPP, HFP, A2DP a AVRCP. Pokud vlastníte chytrý telefon OnePlus 6 a novější, budete schopni využívat právě poslední dva zmíněné protokoly. Nechybí ani podpora přehrávání zvuku Dolby Atmos, zmínit musíme také velmi nízkou prodlevu, která je dle oficiálních informací od OnePlus 94 milisekund.

Odolnost proti vodě a další informace

Sluchátka nabízejí stupeň krytí IP55, což znamená, že jsou chráněná proti tryskající vodě a zároveň částečně proti prachu. Nabíjecí pouzdro má stupeň krytí IPX4, takže je chráněno proti stříkající vodě. Rozměr jednoho sluchátka OnePlus Buds Z2 je 33 × 22 × 21,8 milimetrů a hmotnost 4,6 gramů, černá verze je pak o 0,1 gramu lehčí. Pouzdro má velikost 73,15 × 36,8 × 29 milimetrů a hmotnost 42 gramů (40,5 gramů u černé varianty).

Cena a dostupnost

Sluchátka OnePlus Buds Z2 zaujmou především vysokou výdrží na jedno nabití a podporou technologie ANC. OnePlus Buds Z2 se již několik dní prodávají v Číně, a to za 499 juanů, což je v přepočtu zhruba 1 400 korun. Dostupnost v Česku je aktuálně neznámá.

Zobrazit celou nabídku sluchátek

Oblíbená bezdrátová sluchátka v roce 2021

Apple AirPods Pro

Apple AirPods Pro

od  

Apple AirPods 2019

Apple AirPods 2019

od  

Niceboy Hive Podsie 2021

Niceboy Hive Podsie 2021

od  

Samsung Galaxy Buds Pro

Samsung Galaxy Buds Pro

od  

Xiaomi Haylou GT1 Pro

Xiaomi Haylou GT1 Pro

od  

Apple AirPods Max

Apple AirPods Max

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Pavel-Jelič

Pavel Jelič

Redaktor

Primárně redaktor, sekundárně milovník informačních technologií. Zajímám se o webdesign a grafiku, život si nedovedu představit bez produktů od Applu a velmi blízko mám ke sportovním vozům. Rád se všeobecně věnuji novinkám v IT a poskytuji odborné poradenství.

Více článků od Pavla

Přečtěte si také