Seznam.cz

Nubia Z40 Pro oficiálně: Co nabízí vycházející čínská hvězda?

Nubia Z40 Pro
Zdroj: Nubia.com
Jiri-Filip (1)
Jiří Filip před 1 rokem

I když značka Nubia není mezi tuzemskými fanoušky technologií příliš známá, má rozhodně čím zaujmout. Její smartphony se totiž prakticky vždy chlubí velmi zajímavými a často pokrokovými specifikacemi v kombinaci s přívětivou cenou. Přesně taková je ostatně i čerstvě představená Nubia Z40 Pro, kterou vám představíme v následujících řádcích.

Design a displej

Designově připomíná nová Nubia Z40 Pro nedávno představený Samsung Galaxy S22 Ultra, byť má jinak řešený fotoaparát. To znamená, že má relativně výrazně zaoblené boky, zatímco horní a spodní strana disponuje ostrými hranami. Na přední straně telefonu naleznete 6,67” AMOLED displej s poměrem stran 20:9, rozlišením 2400 x 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 144 Hz. To je poměrně překvapivé, protože 144 Hz je standardně nasazováno jen na herní smartphony a to kvůli důrazu na co možná nejplynulejší zobrazování pohyblivého obsahu. Jen pro zajímavost, jak nejnovější vlajkové lodě Samsungu, tak i Apple nabízí „jen“ 120 Hz. 

Jak je v dnešní době u androidích telefonů zvykem, ve středu horní části displeje naleznete kruhový „průstřel“, ve kterém se skrývá přední fotoaparát. Ten disponuje rozlišením 16 MPx. Krom něj pak na přední straně naleznete ještě čtečku otisků prstů, která je integrovaná pod displejem. 

V krátkosti se zastavíme ještě u rozměrů telefonu, které jsou 161,93 x 72,89 x 8,46 milimetrů při 199 gramech. Jako kompaktní zařízení se tedy Nubia Z90 Pro vnímat rozhodně nedá.

Výkon, RAM a úložiště

O výkon se stará jeden z nejlepších mobilních procesorů současnosti Qualcomm Snapdragonu 8 Gen 1. Ten pak lze doplnit o 8, 12 nebo 16 GB LPDDR5 RAM paměti a 256, respektive 512 GB UFS 3.1 úložištěm. Zatímco z hlediska procesoru se nejedná o nic překvapivého, 16 GB RAM je ve smartphonech spíše raritou. Vždyť Samsung své nové vlajkové lodě osadil maximálně 12 GB RAM, přičemž právě on byl jednu dobu z hlediska velikosti RAM udavačem trendů. 

Fotoaparát

Jedním z hlavních lákadel nového Z40 Pro má být dle slov výrobce jeho zadní fotoaparát. Ten se skládá ze tří objektivů, přičemž hlavní širokoúhlý disponuje rozlišením 64 MPx, světelností f/1,6 a optickou stabilizací obrazu. Druhým objektivem je ultra širokoúhlý kousek s rozlišením 50 MPx a zorným úhlem 116°. Posledním objektivem v zadním výrazném fotomodulu je teleobjektiv s rozlišením 8 MPx, optickou stabilizací obrazu a periskopickou konstrukcí, která mu díky lomu světla umožňuje nabízet devítinásobný hybridní zoom (tedy kombinaci optického a digitálního zoomu). 

Baterie a nabíjení

Nubia se rozhodla model P40 Pro vytvořit ve dvou verzích, které se od sebe liší bezdrátovým nabíjením a s ním spojeným magnetickým konektorem. Model bez podpory bezdrátového nabíjení disponuje 5000 mAh baterií a podporou 80 W kabelového nabíjení, což jsou v obou případech na dnešní dobu skvělé hodnoty. Co se pak týče modelu s podporou bezdrátového nabíjení, ten disponuje „jen“ 4600 mAh baterií a podporou 66 W kabelového nabíjení. U bezdrátového nabíjení se pak lze těšit na 15 W bezdrátové nabíjení, přičemž nabíjet půjde pomocí speciální nabíječky s magnetickým prstencem , která půjde přichytit magnetickou silou k zádům telefonu, stejně jako je tomu u iPhonů 12 (Pro) a 13 (Pro) od Applu. A jelikož i ony nabízí podporu výkonu 15 W, inspirace kalifornskou společností je zcela zřejmá. 

Další zajímavosti

Novinka je ale kromě fotoaparátu, nabíjení či výkonu schopná zaujmout řadou dalších prvků. Ať už se bavíme o USB-C portu, stereo reproduktorech, podpoře Dual SIM (a to včetně 5G), Bluetooth 5.2 nebo třeba podpory paměťových karet. V telefonu poběží Android 12 s nadstavbou MyOS 12. 

Cena a dostupnost

Přestože Nubia Z40 Pro nabízí velmi působivé technické specifikace, její cena je velmi přívětivá. Za model bez podpory bezdrátového nabíjení si totiž bude Nubia účtovat v přepočtu necelých 12 000 korun. Co se pak týče Special Edition verze, která disponuje podporou magnetického nabíjení, ta by měla vycházet v přepočtu zhruba na 15 000 korun. Druhým dechem je nicméně třeba dodat, že je telefon zatím oznámen jen pro Čínu a je otázkou, kdy a zda vůbec dorazí do Evropy. Vzhledem k jeho skvělému poměru ceny a výkonu by však byla velká škoda, kdyby se tak nestalo.

Zobrazit celou nabídku mobilních telefonů

Kde koupit aktuálně dostupné TOP telefony

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 Ultra

od  

Apple iPhone 13 Pro

Apple iPhone 13 Pro

od  

Motorola Edge 30 Pro

Motorola Edge 30 Pro

od  

Realme GT 2 Pro

Realme GT 2 Pro

od  

Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22

od  

Apple iPhone 13 Pro Max

Apple iPhone 13 Pro Max

od  

Samsung Galaxy Z Fold3 5G

Samsung Galaxy Z Fold3 5G

od  

Samsung Galaxy S22 Plus

Samsung Galaxy S22 Plus

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Jiri-Filip (1)

Jiří Filip

Redaktor

Milovník technologií, dobrého jídla, sportu a pěší turistiky, pro kterého je psaní nejen prací, ale i koníčkem. Nejradši píšu o smartphonech, smartwatch, smart home či jiných tech gadgetech, které dokáží zpříjemnit každodenní život.

Více článků od Jiřího

Přečtěte si také