Seznam.cz

Nejlepší myčky nádobí pro rok 2023

mycka-nadobi
Zdroj: Shutterstock.com
Michaela-Zdenkova
Michaela Zdeňková před 1 rokem

Myčka na nádobí je dnes již běžnou součástí většiny domácností. Jedná se o velmi užitečného pomocníka, který ušetří nejenom váš čas, ale i náklady na vodu a energii. Zjistěte, jak vybrat myčku nádobí a jaké nejlepší modely jsou v aktuální nabídce.

Aktualizováno 6. 1. 2023

Výběr 10 nejlepších myček nádobí

Porovnat parametry
BOSCH SMS4EVI14E
1.
top

Výkonná, tichá a úsporná

BOSCH SMS4EVI14E

od  

Volně stojící myčka nádobí v energetické třídě C s 6 mycími programy pro 13 sad nádobí a funkcí extra sušení. Potěší nízkou spotřebou, hlučností a flexibilním úložným prostorem, ačkoliv se koše neposouvají nejlépe. Jinak se ale Bosch SMS4EVI14E ovládá jednoduše a hodně se toho do něj vejde, Zklamat mohou dlouhé programy.

Whirlpool WBC 3C34 PF X
2.
top

Úsporný model pro velkou rodinu

Whirlpool WBC 3C34 PF X

od  

Tato vestavná myčka s šířkou 60 cm vyniká velmi tichým chodem a nízkou spotřebou vody. Díky své velikosti se zvládne až 14 sad nádobí. Dobře se ovládá a nabízí mnoho programů i funkcí včetně AquaStop. Nevýhodou jsou hůře řešené koše a menší displej.

Beko DTC 36610 W
3.
top

Malá, tichá a úsporná

Beko DTC 36610 W

od  

Tichá a úsporná stolní myčka energetické třídy F se 6 mycími programy pojme pouze 6 sad nádobí, ale má kompaktní rozměry. Nechybí funkce odloženého startu ani přehledné ovládání. Navíc jde o model velice dostupný. Daní za to je vyšší spotřeba energie, horší vnitřní uspořádání nebo senzor naplnění.

Beko DFS28123W
4.
top

Skvělý poměr cena/výkon

Beko DFS28123W

od  

Volně stojící zúžená myčka energetické třídy E s 9 programy a řadou praktických funkcí se dokáže postarat o 11 sad nádobí. Beko DFS28123W zaujme množstvím programů a funkcí, nízkou hlučností i spotřebou vody. Praktické je potom vnitřní osvětlení. Dojem naopak sráží laciné zpracování nebo nepřehledný návod.

AEG FSE73507P
5.
top

Výkonný model do malých prostor

AEG FSE73507P

od  

Tato vestavná myčka nádobí v provedení SLIM a energetické třídě D umyje naráz 10 sad nádobí. Vejde se do menších prostor a se 44 decibely je velmi tichá. Potěší i prakticky řešené koše s přídavnými zásuvkami, vnitřní osvětlení nebo skrytý ovládací panel.

Electrolux ESF2400OK
6.
top

Elegán s nízkou spotřebou vody

Electrolux ESF2400OK

od  

Electrolux ESF2400OK je elegantní černá stolní myčka, která potěší spotřebou vody pouhých 1 820 l za rok. Pojme 6 sad nádobí, hůře si ale poradí s většími talíři. Z výbavy přijde vhod příborový koš a 6 programů včetně jednoho na ochranu skla. Horší je spotřeba energie, která řadí myčku do třídy F, a hlučnost také není s 52 dB nejmenší.

AEG FFB62700PW
7.
top

Nadprůměrná kapacita

AEG FFB62700PW

od  

Volně stojící myčka AEG Mastery FFB62700PW se vyznačuje velikou kapacitou. Pojme až 15 sad nádobí, šířka tedy zůstává na standardních 60 cm. Z funkcí nechybí odložený start, ochrana proti přetečení nebo senzor naplnění. Praktické jsou nastavitelné koše a šuplík na příbory. Model spadá do energetické třídy E, takže spotřebou elektřiny příliš nevyniká, úroveň hluku ji potom umisťuje do třídy C. Programů tato myčka nabízí 6.

Concept MNV6760
8.
top

Malá a úsporná

Concept MNV6760

od  

Vestavná myčka (lze použít i jako stolní) Concept MNV6760 o šířce 60 cm a výšce 44 cm je ideální do malých kuchyní. Kvůli tomu pojme pouze 6 sad nádobí. Nejlepší není ani energetická náročnost - tento model spadá do energetické třídy F. Plusem je však senzor naplnění a ochrana proti přetečení. Navíc je myčka příjemně tichá.

Beko DIS 35020
9.
top

Úzká, dostupná a s velkou kapacitou

Beko DIS 35020

od  

Hlavními výhodami vestavné myčky Beko DIS 35020 jsou cena okolo 7 000 Kč a šířka 45 cm. Přesto pojme 10 sad nádobí, hodí se proto i pro větší rodiny. Z funkcí potěší rychlý program, odložený start a intuitivní dotykové ovládání. Nevýhodou je vyšší hlučnost a méně praktické koše včetně chybějícího šuplíku na příbory. Spotřebou energie myčka spadá do třídy E.

BOSCH SKS51E32EU
10.
top

Tichá s analogovým ovládáním

BOSCH SKS51E32EU

od  

Stolní myčka Bosch SKS15E32EU vyniká nízkou hlučností 49 dB a analogovým voličem programů. Hendikepem ale může být chybějící displej, horší je potom i roční spotřeba vody 2 240 l. Potěší ale funkce extra sušení, ochrana proti přetečení či program pro ochranu skla. Kapacita této stolní myčky činí 6 sad nádobí, což ji řadí mezi standard.

Jak postupovat při výběru myčky nádobí

Ještě předtím, než se pustíte do výběru vaší vysněné myčky nádobí, je potřeba si zodpovědět několik otázek.

 1. Kam myčku nádobí plánujete umístit a kolik prostoru pro ni vlastně máte?
 2. Jak často a jak velké množství nádobí budete v myčce mýt?
 3. Máte speciální požadavky na vybavení nebo funkce?
 4. V jaké cenové relaci myčku nádobí hledáte?

Základní typy myček nádobí

Volně stojící myčka nádobí

Jedná se o samostatný kuchyňský spotřebič, s kterým můžete snadno manipulovat a postavit ho v podstatě kamkoliv, nezávisle na umístění kuchyňské linky a dalšího nábytku. Volně stojící myčky se nejčastěji vyrábí ve dvou šířkách – standardních 60 cm, u úzké varianty je to 45 cm. Většina modelů volně stojících myček je podstavná. To znamená, že můžete odšroubovat horní desku a myčku umístit pod kuchyňskou linku.

Stolní myčka nádobí

Stolní je nejkompaktnější variantou myček nádobí, kterou lze umístit přímo na kuchyňskou linku. Tato malá verze klasického spotřebiče na mytí nádobí je ideálním řešením pro jednotlivce nebo do malých prostor. Mini myčky jsou vysoké maximálně 45 cm a většina z nich má kapacitu na zhruba 6 až 8 sad nádobí dle konkrétního modelu. Stolní myčky jsou oproti klasickým modelům podstatně úspornější.

Vestavná myčka nádobí

U vestavných myček se počítá se zabudováním do kuchyňské linky. I proto jsou vyráběny bez bočních stěn a horní desky. Kryt dvířek si sami nahradíte deskou ve stejném dekoru jako je kuchyňská linka. K dostání jsou, stejně jako volně stojící myčky, ve standardní i zúžené velikosti. Vestavné myčky se vyrábí ve dvou variantách – s plně integrovaným ovládacím panelem nebo panelem, který se nachází v horní hraně dvířek. Oproti volně stojícím myčkám jsou tišší, jejich hlučnost je tlumena nejen dvířky, ale také krytem.

Jaké parametry zohlednit při výběru myčky nádobí?

Rozměry a kapacity myčky

Jedním z rozhodujících faktorů pro výběr myčky je její kapacita a s ní spojené rozměry. Kapacita myčky je určena počtem sad nádobí, které se do ní dají najednou umístit. Sadou nádobí se pak rozumí mělký talíř, hluboký talíř, dezertní talíř, hrnek, sklenice a příbor. Do sady nádobí se nepočítají hrnce a další nádobí využívané na vaření.

 • Standardní myčky (šířka 60 cm)Běžná 60 cm myčka pojme přibližně 12 až 16 sad nádobí a je ideálním řešením do vícečlenných domácností. Volně stojící 60 cm myčka má ve většině případů rozměry 85 × 60 × 60 cm.
 • Úzké myčky (šířka do 45 cm) – Takzvané SLIM myčky mají kapacitu 8 až 10 sad nádobí a jedná se o ideální variantu pro páry nebo tříčlenné rodiny. Volně stojící 45 cm myčka má obvykle rozměry 85 × 45 × 60 cm.
 • Stolní myčky – speciálním typem jsou stolní myčky, která pojmou 4 až 6 sad nádobí. Hodí se primárně na chatu, do kanceláře nebo do domácnosti jednotlivce.
mycky-na-nadobi
Zdroj: Unsplash.com
Kapacita myčky se odvíjí od jejího vnitřního uspořádání.

Vnitřní uspořádání myčky

Kapacita myčky se odvíjí od jejího vnitřního uspořádání. Proto si před jejím pořízením důkladně prohlédněte vnitřní uspořádání košů i jejich variabilitu. Zkontrolujte si, že je myčka vybavena výškově nastavitelnými koši, jejichž polohu můžete podle potřeby měnit. Také by neměl chybět vyjímatelný košík na příbory nebo klipy na ostré nože. Hodit se mohou i speciální „regály“ na umístění vysokých sklenic.

Spotřeba vody a energie

Různé modely myček se výrazně liší svou spotřebou vody i elektrické energie. Stejně jako u jiných spotřebičů, i u myček nádobí je důležité to, do jaké energetické třídy konkrétní model spadá. Získáte tak okamžitou představu o jeho energetické náročnosti. Na trhu dnes najdete myčky v energetické třídě C, D, E a F. Přičemž nejúspornější modely spadají do třídy C a jejich spotřeba se v Eco programu pohybuje pod 1 kWh.

Dalším sledovaným parametrem je spotřeba vody. Ta se udává za jeden cyklus Eco a u většiny modelů se pohybuje od 10 do 20 litrů. V porovnání s ručním mytím nádobí, kde se spotřeba pohybuje mezi 40 až 44 litrů, je tak myčka nádobí až 4× úspornější.

Délka mycího cyklu

Standardní doba jednoho mycího cyklu se pohybuje v rozsahu 2 až 3 hodin. Ekologické programy, které mají za cíl co nejnižší spotřebu energie, pak mohou trvat i více než 4 hodiny. A naopak délka mycího cyklu u krátkých programů, které využijete především pro lehce špinavé nádobí, je zhruba 30 minut.

Hlučnost myčky nádobí

Většina z nás používá myčku nádobí několikrát týdně. Hlučnost je proto při jejím výběru důležitým parametrem. V případě, že hledáte myčku do malého bytu, zvolte model s hlučností do 40 dB. Hranice komfortu je okolo 50 dB.

Mycí programy a funkce

Výběr vám mohou usnadnit konkrétní mycí programy a funkce. Většina aktuálních modelů nabízí 5 základních mycích programů, které jsou dále rozšířeny o několik speciálních funkcí.

 • Standardní program – hlavní mycí program spotřebiče, který určen pro každodenní mytí běžně špinavého nádobí. Obvyklá teplota vody je 50 až 70 °C.
 • Automatický program (Šestý smysl nebo systém Fuzzy Logic) – myčka sama vyhodnotí množství nádobí i míru jeho ušpinění, a podle toho automaticky nakonfiguruje nejvhodnější teplotu i dobu trvání.
 • Ekologický (úsporný) program – mycí cyklus, který má za cíl co největší úsporu elektrické energie i vody. Nádobí se myje při teplotě vody okolo 50 °C přes 4 hodiny.
 • Intenzivní program – mycí program určený pro silně znečištěné nádobí (zaschlé talíře, připečené pekáče). Obvyklá teplota vody je 70 až 75 °C.
 • Rychlý program – mycí program na méně znečištěné nádobí (sklenice, šálky, talíře bez zaschlé špíny). Mycí cyklus se pohybuje okolo 30 minut s teplotou vody v rozmezí 35 až 70 °C.
 • Program pro poloviční náplň – program ideální pro mytí menšího množství nádobí. Využívá přibližně o 20 % méně vody.
 • Noční mytí – program se sníženou hlučností.
 • Antibakteriální program – program zaměřený na opravdu důkladné umytí nádobí a odstranění většiny bakterií. Cyklus tohoto mycího programu je delší o cca 10 minut.
 • Program mytí skla – program speciálně určený pro mytí a sušení skla, aby bylo po vyjmutí čisté a zářivě lesklé.
 • Předmytí – program vhodný k předmytí velmi znečištěného nádobí, při kterém dochází k opláchnutí nádobí bez použití mycího prostředku.
 • Odložený start – praktická funkce, díky níž si můžete myčku nastavit tak, aby začala s mycím cyklem i ve chvíli, kdy nejste doma.
 • Multizone program – možnost vícezónového mytí umožňuje mytí nádobí pouze v horním nebo dolním koši.
 • Aktivní sušení – nejnovější modely jsou vybaveny funkcemi pro lepší sušení. Jedná se většinou o přídavný program pro dosušení, kondenzace vodní páry nebo o otevření dvířek po dokončení mycího cyklu.

Bezpečnostní prvky

 • Dětská pojistka – bezpečnostní prvek, který ocení především rodiny s dětmi. Díky dětské pojistce lze uzamknout ovládací panel nebo dveře.
 • Systém AquaStop – zabezpečení proti úniku vody z přívodní hadice.
 • Systém AquaSafe – zastavení spotřebiče v případě, že dojde k úniku vody.

Nejlepší volně stojící myčky

Bosch SMS4EVI14E

Moderní volně stojící myčka nádobí v energetické třídě C s 6 mycími programy pro 13 sad nádobí a funkcí extra sušení.

Základní parametry

Výrobce: Bosch | Typ myčky: volně stojící | Rozměry (výška × šířka × hloubka): 84,5 × 60 × 60 cm | Energetická třída: C | Počet sad nádobí: 13 | Počet programů: 6 | Roční spotřeba energie: 234 kWh | Roční spotřeba vody: 2 660 l | Hlučnost: 44 dB

BoschSMS
Zdroj: bosch.cz
Moderní volně stojící myčka nádobí Bosch SMS4EVI14

Pohodlí při manipulaci s nádobím, stabilitu a flexibilní úložný prostor zajišťuje systém košů. Díky sklopným trnům, etažérům a držákům na sklo pojmou i objemné nádobí. Myčka je vybavena výsuvnou příborovou zásuvkou v horní části myčky. Kapacita až 13 sad nádobí je ideální pro vícečlenné rodiny.

Volně stojící myčka Bosch SMS4EVI14 je vybavena moderním invertorovým motorem, který vyniká dlouhou životností i nízkou spotřebou. Myčka spadá do energetické třídy C dle nového štítkování, přičemž v ECO modu jí stačí pouhých 9,5 litru vody a 0,74 kW energie. Svou hlučností s hodnotou 44 dB spadá do skupiny B.

Myčka nabízí celkem 6 programů, přičemž nechybí Eco program (50 °C), automatický program (45 až 65 °C) nebo intenzivní (70 °C). Dále disponuje doplňkovými funkcemi, mezi kterými můžete najít odložený start, poloviční náplň nebo například systémem automatického otevření dveří pro lepší sušení.

Beko DFS 28123 W

Volně stojící zúžená myčka energetické třídy E s 9 programy a řadou praktických funkcí se dokáže postarat o 11 sad nádobí.

Základní parametry

Výrobce: Beko | Typ myčky: volně stojící | Rozměry (výška × šířka × hloubka): 85 × 44,8 × 60 cm | Energetická třída: E | Počet sad nádobí: 11 | Počet programů: 9 | Roční spotřeba energie: 225 kWh | Roční spotřeba vody: 2 436 l | Hlučnost: 46 dB

Volně stojící myčka Beko DFS 28123 W
Zdroj: bekocr.cz/
Volně stojící zúžená myčka Beko DFS 28123 W

Volně stojící myčka Beko DFS 28123 W je vybavena moderním invertorovým motorem s dlouhou životností. Myčka spadá do energetické třídy E, avšak její spotřeba během 1 ECO cyklu je pouhých 8,7 litru vody a 0,81 kWh elektřiny. Pokud jde o hlučnost, řadí se s hodnotou 46 dB do třídy C. Vzhledem ke své kapacitě je tento model ideální volbou pro jednotlivce i menší rodiny.

Díky šířce 44,8 cm lehce zapadne do malé kuchyně i jednopokojového bytu. Ač se jedná o zúžený model, dokáže se na jeden mycí cyklus postarat až o 11 sad nádobí. Vnitřní uspořádání myčky tvoří set košů, které jsou doplněny praktickými sklopnými držáky. V případě potřeby lze horní koš polohovat do tří úrovní. Samozřejmě nechybí ani příborová zásuvka s šířkou po celé myčce. Velkým plusem je i vnitřní osvětlení, které vám usnadní orientaci uvnitř spotřebiče.

I když se řadí k levnějším modelům, naleznete v její výbavě množství mycích programů i doplňkových funkcí. Kromě 5 základních programů má v nabídce také intenzivní program pro velmi špinavé nádobí (70 °C), rychlý program nebo speciální program pro mytí skla (40 °C). V případě doplňkových funkcí se můžete těšit například na funkci odloženého startu, funkci pro lepší sušení a další.

AEG FFB62700PW

Volně stojící myčka AEG FFB62700PW zaujme hlavně velkou kapacitou, která ji činí ideální pro velké domácnosti. Pojme totiž 15 sad nádobí. Vyžaduje však více prostoru – na šířku měří 59,6 cm, na výšku 85 cm a hluboká je 61 cm. Tento model umožňuje přirozené sušení a funkce jako odložený start, ochrana před přetečením nebo senzor naplnění také potěší. Zajímavý je potom i systém GlassCare, který umožňuje zajištění křehkých sklenic pomocí zvláštních „capek“. Tuto vychytávku doplňuje speciální program na křehké sklo, který je jedním ze šesti, jež tato myčka nabízí.

AEG
Zdroj: AEG
AEG FFB62700PW pojme 15 sad nádobí.

Základní parametry

Výrobce: AEG | Typ myčky: volně stojící | Rozměry (výška × šířka × hloubka): 85 × 59,6 × 61 cm | Energetická třída: E | Počet sad nádobí: 15 | Počet programů: 6 | Roční spotřeba energie: 270 kWh | Roční spotřeba vody: 3 080 l | Hlučnost: 48 dB

Nejlepší vestavné myčky

Whirlpool WBC 3C34 PF X

Moderní vestavná myčka s šířkou 60 cm je výkonný, úsporný a neuvěřitelně tichý spotřebič, který se postará až o 14 sad nádobí.

Základní parametry

Výrobce: Whirlpool | Typ myčky: vestavná | Rozměry (výška × šířka × hloubka): 82 × 59,8 × 55,5 cm | Energetická třída: D | Počet sad nádobí: 14 | Počet programů: 8 | Roční spotřeba energie: 238 kWh | Roční spotřeba vody: 2 660 l | Hlučnost: 44 dB

4
Zdroj: whirlpool.cz/
Moderní vestavná myčka Whirlpool WBC3C34PFX

Velkou předností myčky Whirlpool WBC3C34PFX je její tichý chod. Při mytí dosahuje hlučnosti pouhých 44 dB. Další plusem je i nízká spotřeba vody, a to pouhých 9,5 litru. Myčka je navíc velmi prostorná, její kapacita je až 14 sad nádobí. Vnitřní prostor myčky je vybaven praktickými koši. Spodní koš je doplněn sklopnými opěrnými prvky, s kterými získáte ještě více místa pro velké kusy nádobí a horní koš můžete podle potřeby posouvat nahoru i dolů. Je vybavena také dodatečným třetím košem pro příbory a další drobné kuchyňské příslušenství.

Myčka disponuje přehledným displejem s tlačítky, který zajišťuje její pohodlné ovládání. Na displeji jsou umístěny i indikátory soli a leštidla, které vás v případě potřeby upozorní. Model nabízí způsob mytí kombinovanými tabletami i sypkým prostředkem. Ve výbavě nechybí funkce AquaStop, která se postará o automatické uzavření přívodu vody v případě poruchy nebo zaplavení.

Myčka je vybavena 8 automatickými programy, mezi kterými nechybí Eco program (50 °C), intenzivní (65 °C) nebo extra rychlý 30 minutový program (50 °C). Model má ve výbavě také řadu praktických funkcí jako jsou odložený start, dětská pojistka, mytí nádobí pouze v jedné části myčky nebo automatické otevírání dvířek spotřebiče během fáze sušení.

AEG Mastery FSE73507P

Elegantní vestavná myčka nádobí v provedení slim a energetické třídě D umyje naráz 10 sad nádobí.

Základní parametry

Výrobce: AEG | Typ myčky: vestavná | Rozměry (výška × šířka × hloubka): 81,8 × 44,6 × 55 cm | Energetická třída: D | Počet sad nádobí: 10 | Počet programů: 7 | Roční spotřeba energie: 188 kWh | Roční spotřeba vody: 2 772 l | Hlučnost: 44 dB

Vestavná myčka nádobí AEG Mastery FSE73507P
Zdroj: aeg.cz/
Elegantní vestavná myčka nádobí AEG Mastery FSE73507P

Vestavná myčka nádobí AEG Mastery FSE73507P se díky svým rozměrům vejde i do menších prostor. Její předností je velmi tichý chod, Svou hlučností s hodnotou 44 dB spadá do skupiny B. Myčka je vybavena sadou košů, které dokáží pojmout až 10 sad nádobí. Horní koš je navíc doplněn funkcí, která umožňuje hýbat košem nahoru i dolů. Ve vnitřní výbavě nechybí ani praktická zásuvka pro příbory a další kuchyňské náčiní různých velikostí.

Myčka je vybavena 7 programy s volbou ze 4 teplotních nastavení. Mezi mycími programy nechybí velmi výkonný třicetiminutový program, kompletně automatický program nebo program pro údržbu samotného spotřebiče. Oněch 7 programů můžete podle potřeby vylepšit přídavnými funkcemi. Myčka má také funkci, která se postará o přirozené dosušení nádobí.

Myčka AEG má skrytý ovládací panel, díky čemuž splyne s kuchyňskou linkou. Ovládání myčky probíhá posuvným tahem si na volící liště My Time, kde nastavíte délku programu i další různě volitelné funkce. S praktickým vnitřním osvětlením budete mít vždy přehled. O kvalitně umyté nádobí se postará inteligentní satelitní rameno a dvě rotující sprchovací ramena.

Beko DIS 35020

Pokud hledáte cenově dostupnou vestavnou myčku a obejdete se bez pokročilých funkcí, zajímavou volbou je Beko DIS 35020. Tento model však nepotěší jen cenou, je totiž široký pouze 45 cm a hodí se tedy i do menších kuchyní. Díky kapacitě 10 sad nádobí pak uspokojí i početnější rodiny. Nechybí funkce AquaStop či odložený start a příjemné je i intuitivní dotykové ovládání. Na něm si můžete zvolit některý z pěti programů včetně extra rychlého. Daní za nižší cenovku je vyšší hlučnost 49 dB a roční spotřeba vody 3322 l. „Vroubkem“ je i méně praktické řešení košů a vyšší energetická náročnost.

Beko
Zdroj: Beko
Beko DIS 35020 vyniká cenou a kapacitou.

Základní parametry

Výrobce: Beko | Typ myčky: vestavná | Rozměry (výška × šířka × hloubka): 81,8 × 44,8 × 55 cm | Energetická třída: E | Počet sad nádobí: 10 | Počet programů: 5 | Roční spotřeba energie: 211 kWh | Roční spotřeba vody: 3 332 l | Hlučnost: 49 dB

Nejlepší stolní myčky

Beko DTC 36610 W

Tichá a úsporná stolní myčka energetické třídy E se 6 mycími programy pro 6 sad nádobí, odloženým startem i přehledným ovládáním.

Základní parametry

Výrobce: Beko | Typ myčky: stolní | Rozměry (výška × šířka × hloubka): 43,8 × 55 × 50 cm | Energetická třída: F | Počet sad nádobí: 6 | Počet programů: 9 | Roční spotřeba energie: 175 kWh | Roční spotřeba vody: 1 820 l | Hlučnost: 49 dB

Stolní myčka nádobí Beko DTC 36610 W
Zdroj: bekocr.cz/
Stolní myčka nádobí Beko DTC 36610 W

Hlavním benefitem tohoto modelu je nízká spotřeba vody, která je pouhých 6,5 litru na jeden cyklus v eco programu. V případě spotřeby energie je to 0,61 kWh během jednoho mycího cyklu. Díky svým kompaktním rozměrům je ideálním řešením do velmi malých bytů, do kanceláře nebo na chalupu. Stolní myčka Beko DTC 36610 W během provozu dosahuje hluku kolem 49 dB.

Stolní myčka nádobí Beko dokáže pojmout 6 sad nádobí. Vzhledem k menším vnitřním rozměrům není vhodná pro mytí pekáčů a velkých hrnců. Myčka je vybavena košem se sklopnými držáky, držáky na sklo a vyjímatelným košíkem na příbory. Velkým plusem je přehledný multifunkční LCD displej, který zajišťuje pohodlné a snadné ovládání. Praktický je i zabudovaný indikátor soli a leštidla, který vás upozorní na nedostatek mycích prostředků.

6 programů, které se vám budou hodit

Myčka Beko DTC 36610 W nabízí 6 základních programů, mezi nimiž nechybí Eco program (50 °C), Intenzivní program (70 °C) pro velmi znečištěné nádobí nebo program, který ochrání skleněné nádobí před případným poškozením. Samozřejmostí je i možnost předmytí. Myčka je vybavena praktickou funkcí odloženého startu i dětskou pojistkou. Funkce Watersafe+ pak ochrání vaši domácnosti před nechtěnou záplavou.

Electrolux ESF2400OK

Ne každý chce bílou myčku a hledá proto model s trochu zajímavějším zevnějškem. Na takové zákazníky svým černým designem cílí stolní myčka Electrolux ESF2400OK. Coby stolní myčka pojme typických 6 sad nádobí, přičemž hůře pobírá větší talíře. Nejlepší uplatnění tedy najde v kanceláři, nicméně s trochou trpělivosti poslouží i v malé domácnosti. Myčka zaujme například příborovým košem, rychlým programem nebo programem na ochranu skla, který je jeden ze šesti.

Tento černý model potěší taktéž nízkou spotřebou vody, která činí 1 820 l za rok, respektive 6,5 l na jeden cyklus. Energetická náročnost je tu o něco horší, řadí totiž myčku do třídy F. Spotřeba 0,61 kWh na jeden cyklus je ale stále slušná. Hlučnost 52 dB pak také nepatří k nejlepším.

electrolux
Zdroj: Electrolux
Electrolux ESF2400OK zaujme černým designem.

Základní parametry

Výrobce: Electrolux | Typ myčky: stolní | Rozměry (výška × šířka × hloubka): 43,8 × 55 × 50 cm | Energetická třída: F | Počet sad nádobí: 6 | Počet programů: 6 | Roční spotřeba energie: 174 kWh | Roční spotřeba vody: 1 820 l | Hlučnost: 52 dB

Bosch SKS51E32EU

Čím tišší spotřebič, tím lépe. Na toto pravidlo dal výrobce důraz u stolní myčky Bosch SKS51E32EU, která se svými 49 dB řadí do hlukové skupiny C. Spotřeba energie 174 kWh, který tento model řadí do třídy F, je standardní hodnotou mezi stolními myčkami. Stejně tomu s kapacitou, která činí 6 sad nádobí. Spotřeba vody 2 240 l za rok však patří k podprůměru.

Mezi klady ovšem patří volitelná funkce extra sušení, ochranný program pro šetrné mytí a sušení skla, několikanásobná ochrana proti úniku vody, ochrana sklenic a choulostivého nádobí. Na výběr je potom celkem z pěti programů. Velkou výhodou může být i analogové ovládání pomocí kruhového voliče a dvojice tlačítek. Na druhou stranu ale bohužel chybí displej. Jedná se proto o model pro uživatele „ze staré školy“.

bosch
Zdroj: Bosch
Bosch SKS51E32EU má analogové ovládání.

Základní parametry

Výrobce: Bosch | Typ myčky: stolní | Rozměry (výška × šířka × hloubka): 45 × 55 × 50 cm | Energetická třída: F | Počet sad nádobí: 6 | Počet programů: 5 | Roční spotřeba energie: 174 kWh | Roční spotřeba vody: 2 240 l | Hlučnost: 49 dB

Concept MNV6760

Myčka Concept MNV6760 je ideální do malých kuchyní. Měří totiž pouze 60 cm na šířku a 44 cm na výšku. Dosahuje toho díky použití pouze jednoho ramena a jedné trysky. Sad nádobí pojme šest, což je pro malé domácnosti s malou kuchyní naprosto dostačující. Primárně je tento model zamýšlený jako vestavný, ale lze jej použít i jako stolní. Lze ji tak umístit buď pod jiný spotřebič, nebo naopak na vyvýšené místo.

Z funkcí potěší odložený start, který vám umožní naplánovat mytí tak, aby vás nerušilo. Díky šesti programům pak dostane vaše nádobí přesně to, co zrovna potřebuje. Myčka nemá vzhledem ke svým rozměrům přílišnou spotřebu vody nebo hlučnost, jen energetická náročnost je vyšší – spadá do třídy F. Na druhou stranu ale jde o vcelku dostupný model.

Concept
Zdroj: Concept
Concept MNV6760 lze použít jako vestavnou i stolní.

Základní parametry

Výrobce: Concept | Typ myčky: vestavná/stolní | Rozměry (výška × šířka × hloubka): 43,8 × 55 × 51,8 cm | Energetická třída: F | Počet sad nádobí: 6 | Počet programů: 6 | Spotřeba energie na 100 cyklů: 61 kWh | Spotřeba vody na cyklus: 6,5 l | Hluková třída: C

Závěrečné shrnutí

Výběr vhodné myčky nádobí je podmíněn především vašimi požadavky a volným prostorem, který pro ni máte vytyčen. Zamyslete se také nad tím, kolik vás v domácnosti žije a jak často myjete nádobí. Následně si zvolte rozměry myčky, její kapacitu i vnitřní uspořádání. Zohledněte informace uvedené na energetickém štítku, především hlučnost a spotřebu elektrické energie/vody. V neposlední řadě se zaměřte na množství mycích programů a doplňkové funkce daného modelu.

Kde koupit nejlepší myčky nádobí

BOSCH SMS4EVI14E

BOSCH SMS4EVI14E

od  

Whirlpool WBC 3C34 PF X

Whirlpool WBC 3C34 PF X

od  

Beko DTC 36610 W

Beko DTC 36610 W

od  

Beko DFS28123W

Beko DFS28123W

od  

AEG FSE73507P

AEG FSE73507P

od  

Electrolux ESF2400OK

Electrolux ESF2400OK

od  

AEG FFB62700PW

AEG FFB62700PW

od  

Concept MNV6760

Concept MNV6760

od  

Beko DIS 35020

Beko DIS 35020

od  

BOSCH SKS51E32EU

BOSCH SKS51E32EU

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Michaela-Zdenkova

Michaela Zdeňková

Redaktor

Redaktorka, která se psaním článků živí už sedmým rokem. Aktuálně se zaměřuje především na články o domácnosti, zahradě a životním stylu. Kromě psaní se ve volném čase věnuje vaření a pečení, výrobě macramé, malování nebo pěstování bylinek a zeleniny na svém pidi dvorku. Zároveň je milovnicí kvalitní hudby, filmů, knih a procházek se svou rodinou a psem.

Více článků od Michaely

Přečtěte si také