Seznam.cz

Nejlepší kontaktní elektrické grily pro rok 2023

Špízy na elektrickém kontaktním grilu
Zdroj: Pixabay
petr-pohudka
Petr Pohůdka před 10 měsíců

Kontaktní elektrické grily představují nejlepší variantu, pokud chcete grilovat v interiéru. Jejich výhoda tkví zejména v kompaktních rozměrech a absenci kouře či ohně při grilování. Podívejte se na nejlepší kontaktní grily, které jsou na trhu k dostání a zjistěte, na jaké parametry se při výběru zaměřit.

Aktualizováno 6. 1. 2023

TOP 10 kontaktních elektrických grilů v roce 2023

Porovnat parametry
De'Longhi CGH 1030 D
1.
top

Pro náročné uživatele

De'Longhi CGH 1030 D

od  

De'Longhi CGH 1030 D přináší prakticky všechno, co si uživatel kontaktního grilu může přát. Velká grilovací plocha, vysoký výkon, možnost kompletního rozložení či elektronická regulace teploty, při které lze ovládat každou desku zvlášť. Grilovací plochy jsou vyjímatelné a můžete je mýt v myčce na nádobí. K dispozici máte tři sady – žebrovanou, hladkou a plotýnky na vafle.

ETA 7155 90000
2.
top

Kvalita a elegance v jednom

ETA 7155 90000

od  

Kontaktní gril ETA Torreo 7155 90000 ztělesňuje spojení kvality a elegantního designu. Grilování vám půjde od ruky díky vysokému výkonu a množství praktických funkcí. Topné spirály na grilovacích deskách se postarají o rychlé nahřátí. Plochy jsou vybaveny antiadhezní povrchovou úpravou pro bezstarostnou údržbu. V grilu naleznete sondu pro kontrolu teploty pokrmů. Vadou na kráse je vyšší hmotnost zařízení.

Tefal GC722D34
3.
top

Pro bezstarostnou obsluhu

Tefal GC722D34

od  

Tefal GC722D34 vás osloví nízkou hmotností a kompaktními rozměry. Tyto faktory oceníte zejména při častém přenášení. Grilovací plocha je v porovnání s předešlými modely menší, ale pro běžnou rodinu dostatečná. Kontaktní gril disponuje automatickým senzorem grilování, který podle počtu porcí a jejich tloušťky nastaví čas a teplotu grilování. Obsluhu usnadňuje 9 přednastavených programů.

Sencor SBG 6031SS
4.
top

Snadné a rychlé grilování

Sencor SBG 6031SS

od  

Kontaktní gril Sencor SBG 6031SS odvede většinu práce za vás. K dispozici máte 7 automatických programů, senzory pro měření tloušťky i nastavení teploty a další funkce, které vám usnadní obsluhu zařízení. Gril nabízí 3 různé polohy včetně úplného rozložení. Topné desky se dají vyjmout a umýt v myčce. Vzhledem k množství lesklých ploch ale počítejte s náročnější údržbou.

Tefal GC305012
5.
top

Perfektní gril pro dva

Tefal GC305012

od  

Tefal GC305012 je ideálním řešením pro pár či do malé kuchyně. Nízká hmotnost, kompaktní rozměry, ale zároveň velmi solidní výkon. Kontaktní gril lze navíc rozložit do polohy barbecue. Žebrované grilovací desky se dají vyjmout a umýt v myčce. Jeden z nejoblíbenějších kontaktních grilů s výborným poměrem cena/výkon.

Sage BGR200
6.
top

Skvělý poměr cena/výkon

Sage BGR200

od  

Výkonný kontaktní gril s odolnými grilovacími deskami. Teplotu podle surovin nastavíte v rozmezí od 180 do 220 °C. Sklon spodní desky přizpůsobíte díky vyklápěcím nožkám. Nastavitelná je rovněž výška horní desky. Hlavní nedostatek představuje nemožnost úplného rozložení a tím pádem menší grilovací plocha v porovnání s konkurenčními modely.

ECG KG 1000 Gourmet
7.
top

Multifunkční gril

ECG KG 1000 Gourmet

od  

Výhodou grilu od firmy ECG jsou především kompaktní rozměry a jednoduchá údržba i ovládání. Gril disponuje dvěma druhy vyměnitelných desek, možností otevření na BBQ a časovačem. Skvělou vychytávkou je také možnost nastavení různých teplot pro každou desku zvlášť.

BOSCH TFB3302V
8.
top

Za málo peněz hodně muziky

BOSCH TFB3302V

od  

Bosch TFB 3302 V potěší atraktivní cenou a kompaktními rozměry. Přestože patří v rámci kontaktních grilů k těm nejlevnějším, přináší celou řadu zajímavých funkcí. Nadchne vás zejména plynulou regulací teploty a možností rozložení do polohy barbecue. Při častém přenášení oceníte nízkou hmotnost.

Russell Hobbs 17888-56
9.
top

Ideální na panini

Russell Hobbs 17888-56

od  

Hledáte levný kontaktní gril na přípravu panini? Univerzální Russell Hobbs 17888-56 vás rozhodně nezklame. Zařízení přichází jako 3 v 1 – panini gril, gril a pánev. Kapacita bez problému vystačí na 2 až 3 panini bagety nebo na 5 porcí masa při rozložení konstrukce. Neočekávejte množství funkcí či automatické programy. Výkon a zpracování jsou ale na vysoké úrovni.

Sencor SBG 106BK
10.
top

Příznivá cena a velká grilovací plocha

Sencor SBG 106BK

od  

Sencor SBG 106BK vyniká velkou grilovací plochou, ale zároveň nízkou hmotností a především i příznivou cenou. K dispozici jsou dvě různé grilovací desky se speciálním keramickým povrchem, který je nepřilnavý, a proto se snadno udržují a jsou odolné vůči poškrábání. Gril navíc disponuje funkcí udržování teploty, díky které vaše pokrmy jen tak nevychladnou. Nevýhodou je absence možnosti přiklopení, nedá se v něm tedy zapékat.

Proč zvolit elektrický gril a jak začít s výběrem

Snadná a bezpečná obsluha, nenáročná údržba, žádný oheň či kouř a možnost grilování v interiéru. To jsou hlavní důvody, proč se elektrické grily těší stále větší popularitě. Pokud chcete grilovat na balkoně, v interiéru nebo gril často přenášet, jen těžko najdete lepší variantu. Předtím, než začnete elektrický gril vybírat, si odpovězte na několik základních otázek.

 • Kde plánujete grilovat?
 • Chcete gril často přesouvat?
 • Pro kolik lidí budete obvykle grilovat?
 • Kolik jste ochotni do elektrického grilu investovat?

Typy elektrických grilů

Elektrické grily je možné rozdělit na několik typů. Odpovědi na výše uvedené otázky vás nasměrují k tomu správnému.

Kontaktní elektrické grily

Kontaktní elektrický gril se vyznačuje dvěma grilovacími plochami, které k sobě můžete přitisknout. Hlavní předností kontaktních grilů je skladnost – modely jsou zpravidla velice kompaktní. U některých můžete plochy nechat rozložené, případně vrchní plochu zablokovat v určité výšce a gril využít ke klasickému jednostrannému grilování.

Kontaktní grily se využívají často v kavárnách pro přípravu panini a toastů, ale výborně na nich připravíte maso i zeleninu. Pro své menší rozměry jsou populární zejména při grilování v domácnosti. Pořizovací cena kontaktních grilů je v porovnání s ostatními typy spíše nižší.

Stolní elektrické grily

Označované také jako otevřené či barbecue grily. Obvykle disponují větší grilovací plochou, která je posazená na nízké konstrukci. Tu postavíte přímo na stůl. Standardní součást stolních elektrických grilů tvoří termostat, na kterém nastavíte požadovanou teplotu. Velikost grilovací plochy většinou umožňuje grilovat více lidem najednou.

Zahradní/venkovní elektrické grily

Největší elektrické grily určené pro venkovní využití. Mají velký stabilní stojan nebo jsou na kolečkách. Bývají vybaveny poklopem, odkapávací nádobou a policemi pro odkládání kuchyňského náčiní.

Jak vybrat kontaktní gril?

Přestože jsou kontaktní grily již specifických typem elektrických grilů, stále narazíte v rámci jednotlivých modelů na velké množství rozdílů. Velmi obecně se dají kontaktní grily rozdělit na:

 • domácí,
 • poloprofesionální,
 • profesionální.

Mezi rozhodující aspekty, podle kterých se kontaktní grily řadí do těchto skupin, patří zejména velikost a materiál grilovací plochy, příkon, možnost nastavení teploty a další specifické funkce. Podle jakých parametrů se řídit a co při výběru zohlednit?

Špízy a maso připravené ke grilování na kontaktním grilu
Zdroj: Pixabay
Z kontaktního grilu si vychutnáte nejen maso, ale také zeleninu a další pokrmy.

Rozměr grilovací desky

Rozměr grilovací desky ovlivňuje, kolik masa či jiných pochutin jste schopni najednou grilovat. Pokud máte početnou rodinu nebo plánujete zvát na domácí grilování větší množství přátel, rozhodně byste měli sáhnout po modelech s větší grilovací deskou. Plocha grilovací desky se u kontaktních grilů pohybuje nejčastěji mezi 500–1800 cm². Velikost využitelné plochy se odvíjí také od toho, zda se dá kontaktní gril rozložit do tzv. barbecue (BBQ) polohy.

Standardně se kalkuluje s tím, že gril s plochou:

 • cca 500–600 cm² vystačí pro přípravu 2 porcí najednou,
 • okolo 1000–1200 cm² poslouží pro přípravu 4 porcí najednou,
 • 1600–1800 cm² umožní přípravu až 6–7 porcí zároveň.

Nevýhody špatně zvolené velikosti jsou zřejmé. Sáhnete-li po malém grilu, pak vám bude trvat dlouhou dobu, než uspokojíte větší počet strávníků. V opačném případě vám gril v kuchyni zabere zbytečně moc místa. Kromě toho počítejte s tím, že s velikostí grilovací plochy roste i cena a hmotnost kontaktního grilu.

Údaje o velikosti grilovací plochy mohou být trochu matoucí. U rozkládacích grilů totiž výrobci někdy uvádí plochu jedné desky, jindy zase součet obou ploch. S pomocí rozměrů byste měli snadno zjistit, o jaký údaj se jedná.

Hmotnost kontaktního grilu

Právě hmotnost je další parametr, na který byste se měli zaměřit – především pokud plánujete gril často přesouvat či převážet. Kontaktní grily se neřadí k nejlehčím. Způsobuje to hlavně přítomnost dvou topných ploch – materiály, ze kterých se desky vyrábí, jsou poměrně těžké.

Nejmenší kontaktní grily váží zhruba 2–3 kilogramy. Středně velké modely, které vystačí většině rodin, mívají zhruba dvojnásobek. Narazíte ale rovněž na kontaktní grily, které váží přes 10 kg.

Příkon kontaktního grilu

Lepší by pochopitelně bylo řídit se výkonem grilu, ale ne všichni výrobci jej uvádí. Nicméně na základě příkonu si uděláte solidní obrázek o reálném výkonu. Problém nízkého příkonu/výkonu spočívá především v dlouhém rozpalování. V extrémních případech nemusí nízké hodnoty stačit na některé specifické úpravy masa.

Maximálně dostatečné pro jakoukoliv úpravu běžných surovin jsou kontaktní grily s příkonem okolo 2000 W. Vyšší hodnoty vám ještě urychlí rozpálení grilu a zkrátí čas přípravy. Příkon některých slabších zařízení se pohybuje okolo 1000 W. Těmto grilům se vyhněte, máte-li v plánu pochutnat si například na steaku.

Materiál grilovací plochy

Grilovací plocha se vyrábí z různých materiálů. Všechny používané by měly být nepřilnavé, ale některé z nich tuto vlastnost časem ztrácí. Rozdíl je rovněž v odolnosti a celkové životnosti.

 • Litina: Jeden z nejvyužívanějších materiálů. Výborně vede teplo a je odolná vůči mechanickému opotřebení.
 • Hliník: Skvěle vede teplo, ale je méně odolný vůči poškození.
 • Keramika: Pro vynikající tepelné vlastnosti a nepřilnavost velice oblíbené řešení. Nevýhodu představuje křehkost materiálu.
 • Teflon: Opět se jedná o často používaný materiál. Tepelné vlastnosti i odolnost jsou na solidní úrovni.

Nedá se jednoznačně říct, který materiál je pro kontaktní grily nejlepší. Vždy záleží na provedení a konkrétních povrchových úpravách. Čistě z pohledu tepelných vlastností a nepřilnavosti vede keramika. Pokud však chcete kontaktní gril často převážet, nemusí představovat nejlepší řešení – keramika je křehká a hůře snáší otřesy. Vhodnější variantou tak může být litina či teflon.

Typ grilovací plochy

Kromě materiálu se zaměřte i na typ grilovací plochy. Ta může být hladká, nebo žebrovaná.

 • Hladká plocha: Je více univerzální, hodí se pro přípravu menších kusů masa, zeleniny, ale také omelet či palačinek.
 • Žebrovaná plocha: Byla vytvořena především pro grilování větších kusů masa a steaků. Žebrování zajistí, že se od masa oddělí výpek. Plocha se může lišit počtem žeber a šířkou mezer.

Jakou plochu zvolit? Nejlépe obě dvě. U řady modelů kontaktních grilů se desky mohou měnit. Plochu poté jednoduše přizpůsobíte grilovanému pokrmu. Navíc ji budete snáze udržovat čistou. Některé modely disponují ještě speciálními výměnnými deskami, například na vafle či sendviče.

Specifická výbava a funkce

Regulace teploty

Jednou z hlavních výhod kontaktních grilů je možnost udržování konstantní teploty. Úroveň regulace se však v rámci jednotlivých modelů výrazně liší. U nejlevnějších kontaktních grilů zpravidla najdete jen několik stupňů výkonu – typicky základní, střední a maximální. Více variant vám přinese vícestupňová číselná regulace.

Uživatelsky nejvýhodnější je pochopitelně plynulá regulace. Dražší kontaktní grily vám dokonce umožní nastavit rozdílnou teplotu pro každou desku zvlášť. Ve chvíli, kdy gril rozložíte do barbecue polohy, tedy můžete na jedné desce připravovat maso a na druhé na jinou teplotu například zeleninu.

Časovač

Praktická funkce, která vám ohlídá dobu grilování. Už se vám nestane, že maso připálíte nebo z jedné strany ogrilujete více než z druhé. Zvuková signalizace vás upozorní, že vámi nastavený časový interval skončil. Časovač není součástí všech kontaktních grilů, ale rozhodně vám usnadní grilování a pomůže k chutným grilovaným jídlům.

Přednastavené programy

Přednastavené programy nepatří k nutnostem, ale grilování vám urychlí a zjednoduší. Setkat se můžete s programy pro přípravu masa, zeleniny nebo hamburgerů. Přednastavené programy se liší především teplotou a délkou grilování

Grilovací funkce

Kontaktní grily poskytují různé možnosti grilování. Nejčastěji se setkáte s funkcemi gril, zapékání a barbecue.

 • Funkce gril: Možnost, kterou najdete u každého kontaktního grilu, určena pro klasické grilování. Rozžhavená je buď spodní deska, na které pokrm otáčíte, případně se na grilování podílí i horní deska, která ohřívá shora.
 • Funkce zapékání: Některé grily vám dovolí obě grilovací plochy stlačit k sobě. Díky tomu pokrmy zapečete. Tato funkce se hodí zejména u panini či toastů.
 • Funkce barbecue: Vybrané modely kontaktních grilů se pyšní funkcí barbecue. V praxi to znamená plné rozložení grilu, kterým získáte jednu velkou grilovací plochu. Tuto variantu oceníte například při grilování pro větší počet strávníků.

Přítomnost odkapávací nádoby

Odkapávací nádoba by měla být samozřejmostí. Jedná se o misku, kam odtéká šťáva a tuk z grilovaných pochutin. Běžně je umístěna pod grilovací plochou. Zaměřte se hlavně na to, aby byla odkapávací nádoba vyjímatelná. Značně vám to usnadní čištění a celkovou údržbu kontaktního grilu.

Nejlepší kontaktní grily

De'Longhi CGH 1030 D

De'Longhi CGH 1030 D

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
De'Longhi CGH 1030 D

De'Longhi CGH 1030 D

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
ETA 7155 90000

ETA 7155 90000

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
ETA 7155 90000

ETA 7155 90000

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Tefal GC722D34

Tefal GC722D34

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Tefal GC722D34

Tefal GC722D34

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Sencor SBG 6031SS

Sencor SBG 6031SS

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Sencor SBG 6031SS

Sencor SBG 6031SS

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Tefal GC305012

Tefal GC305012

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Tefal GC305012

Tefal GC305012

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Sage BGR200

Sage BGR200

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Sage BGR200

Sage BGR200

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
ECG KG 1000 Gourmet

ECG KG 1000 Gourmet

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
ECG KG 1000 Gourmet

ECG KG 1000 Gourmet

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
BOSCH TFB3302V

BOSCH TFB3302V

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
BOSCH TFB3302V

BOSCH TFB3302V

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Russell Hobbs 17888-56

Russell Hobbs 17888-56

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Russell Hobbs 17888-56

Russell Hobbs 17888-56

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Sencor SBG 106BK

Sencor SBG 106BK

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky
Sencor SBG 106BK

Sencor SBG 106BK

od   zobrazit nabídky skrýt nabídky

De’Longhi CGH 1030 D

Velká grilovací plocha, elektronická regulace teploty či různé úpravy grilovacích desek – De’Longhi CGH 1030 D nadchne zákazníky v mnoha ohledech.

Základní parametry

Typ: kontaktní gril | Výrobce: De’Longhi | Velikost grilovací plochy: 1702 cm² | Příkon: 2000 W | Hmotnost: 6,9 kg | Rozměry: 18,5 cm × 45,8 cm × 34,3 cm

Grilovací plocha přes 1700 cm²

Kontaktní gril je opatřen dvěma grilovacími deskami o rozměru 37 × 23 cm. Při úplném rozložení do polohy barbecue získáte grilovací plochu více než 1700 cm². Rychle a bez problémů tak připravíte večeři pro početnou skupinu strávníků.

Přizpůsobte plotýnky konkrétnímu jídlu

Pro každý pokrm se hodí jiný typ grilovací desky. S De’Longhi CGH 1030 D gril přizpůsobíte právě připravovanému pokrmu. K dispozici máte tři různé typy grilovacích desek – žebrovanou, hladkou a plotýnku na vafle. Po použití desky snadno vyjmete a vložíte do myčky na nádobí.

Každou plotýnku nahřejete na jinou teplotu

Obě grilovací desky mají vlastní topné těleso. Díky tomu můžete na každé nastavit jinou teplotu. Slouží k tomu dva otočné termostaty na přední straně kontaktního grilu. Přehled o nastavených teplotách získáte z integrovaného displeje. Kromě toho vám obsluhu zpříjemní praktický časovač.

Kontaktní gril De’Longhi CGH 1030 D
Zdroj: delonghi.com
Kontaktní elektrický gril De’Longhi CGH 1030 D.

ETA Torreo 7155 90000

ETA Torreo 7155 90000 oslní nejen svým designem, ale také výkonem, funkcemi a vybavením. Zaujme například integrovaná teplotní sonda.

Základní parametry

Typ: kontaktní gril | Výrobce: ETA | Velikost grilovací plochy: 1632 cm²| Příkon: 2000 W | Hmotnost: 8,2 kg | Rozměry: 18,5 cm × 42,8 cm × 35,5 cm

Rychlé nahřátí desek

Na spodní části grilovacích desek se nachází integrované topné spirály, které zajišťují rychlé nahřátí a efektivní přenos tepla. Plochy jsou vybaveny antiadhezní povrchovou úpravou – údržba vám tedy zabere minimum času.

Sonda pro sledování správné teploty

Součástí grilu je odnímatelná teplotní sonda. Najdete ji v čelní přihrádce hned vedle displeje. Sonda vám umožní sledovat teplotu grilovaného pokrmu.

Polohovatelnost a regulace teploty

Gril přizpůsobíte aktuálním potřebám. Desky můžete otevřít na 90 a 180°. Teplota se dá regulovat v rozmezí od 80 do 240 °C. Po ruce máte rovněž 6 automatických programů. Časté přenášení komplikuje vyšší hmotnost přístroje.

ETA Torreo 7155 90000
Zdroj: eta.cz
Kontaktní elektrický gril ETA Torreo 7155 90000

Tefal GC722D34

Tefal GC722D34 přichází s grilováním bez starostí. Automatický senzor grilování a velké množství přednastavených programů vykonají práci za vás.

Základní parametry

Typ: kontaktní gril | Výrobce: Tefal | Velikost grilovací plochy: 800 cm² | Příkon: 2000 W | Hmotnost: 5,2 kg | Rozměry: 17,5 cm × 44,5 cm × 36,5 cm

Pohodlí s automatickým senzorem grilování

Nejste si jistí, jakým způsobem zvolené suroviny ogrilovat? Kontaktní gril Tefal GC722D34 tyto starosti vyřeší za vás. Automatický senzor grilování podle tloušťky surovin a počtu porcí sám zvolí čas a teplotu přípravy. Neznamená to však, že nad grilem ztrácíte kontrolu. Nastavení si samozřejmě můžete řídit i manuálně.

Míru propečení vám sdělí světelná indikace

Máte radši steak rare, medium nebo well-done? S kontaktním grilem Tefal GC722D34 lehce dosáhnete všech variant. Světelná indikace vám ukáže, v jaké fázi se grilování nachází. Barevně odlišený je předehřev, samotné grilování a právě tři základní fáze propečení – rare (krvavé), medium (středně propečené) a well-done (zcela propečené).

Jednoduchá údržba grilu

Kvalitní nepřilnavý povrch, vyjímatelné desky, které se dají umýt v myčce na nádobí a odkapávací nádoba pro přebytečný tuk. Údržba přístroje vám nezabere příliš času a je velmi jednoduchá. Manipulaci s grilem ulehčí velké držadlo.

Kontaktní gril Tefal Optigrill XL GC722D34
Zdroj: tefal.cz
Kontaktní elektrický gril Tefal Optigrill XL GC722D34.

Sencor SBG 6031SS

Výkonný kontaktní gril, který díky automatickým režimům odvede spoustu práce za vás – to je Sencor SBG 6031SS.

Základní parametry

Typ: kontaktní gril | Výrobce: Sencor | Velikost grilovací plochy: 775 cm² | Příkon: 2100 W | Hmotnost: 4,7 kg | Rozměry: 16,2 cm × 37,6 cm × 33 cm

7 automatických programů

Neradi obsluhou grilu trávíte zbytečně moc času? Zvolte jeden ze 7 automatických programů a přístroj se o vše postará sám. K dispozici je vám ale samozřejmě i plně manuální režim.

Steak vždy propečen podle představ

Senzory s ohledem na gramáž a tloušťku surovin přizpůsobí teplotu a čas grilování. Na inteligentním displeji se zobrazují fáze propečení. Steak si tak vždy propečete přesně podle vašich představ.

Minimum nedostatků

Příkon 2100 W, přijatelná hmotnost, odnímatelné topné desky, rozložení do polohy barbecue – nedostatky se u tohoto modelu hledají skutečně obtížně. Zmínit lze snad jen náročnější údržbu způsobenou větším množstvím lesklých ploch.

Sencor SBG 6031SS
Zdroj: sencor.com
Kontaktní elektrický gril Sencor SBG 6031SS

Tefal GC305012

Kompaktní rozměry, poloha barbecue a skvělý poměr cena/výkon. Není divu, že Tefal GC305012 patří k nejoblíbenějším kontaktním grilům vůbec.

Základní parametry

Typ: kontaktní gril | Výrobce: Tefal | Velikost grilovací plochy: 600 cm² | Příkon: 2000 W | Hmotnost: 4,13 kg | Rozměry: 20 cm × 36 cm × 32 cm

Kompaktní, ale plně rozkládací

Kontaktní gril Tefal GC305012 vyniká kompaktními rozměry 20 × 36 × 32 cm. Přesto na něm bez problémů ogrilujete i pořádný kus masa. Gril v případě potřeby rozložíte do polohy barbecue, čímž získáte velkou grilovací plochu.

Bezproblémová údržba a skladování

Nepřilnavé desky a plech, do kterého odtéká tuk. Obě části snadno vyjmete a vložíte do myčky na nádobí. S údržbou tak nestrávíte téměř žádný čas. Vzhledem k rozměrům grilu jej pohodlně uskladníte i v malé kuchyni. Gril lze navíc uložit ve svislé poloze.

Malý, ale výkonný

Tefal GC305012 zaujme nejen svými rozměry a cenou, ale rovněž velmi solidním výkonem. Příkon grilu činí 2000 W. V tomto ohledu si nijak nezadá s mnohem většími kontaktními grily. Nahřívání grilu je díky tomu otázkou okamžiku.

Kontaktní gril Tefal GC305012
Zdroj: tefal.cz
Kontaktní elektrický gril Tefal GC305012.

Sage BGR200

Vysoký příkon, grilovací desky s kvalitní povrchovou úpravou a variabilní nastavení teploty. To vše za sympatickou pořizovací cenu.

Základní parametry

Typ: kontaktní gril | Výrobce: Sage | Velikost grilovací plochy: neuvedeno | Příkon: 2200 W | Hmotnost: 6,57 kg | Rozměry: 14,6 cm × 38 cm × 34,9 cm

Desky s povrchovou úpravou Quantanium

Nepřilnavost grilovacích ploch zajišťuje povrchová úprava Quantanium. Žebrované desky jsou odolné proti poškrábání. Snadno se čistí pouhým papírovým ubrouskem bez použití saponátu. S údržbou pomůže také čisticí stěrka, která je součástí balení.

Vyklápěcí nožky a nastavitelná výška

Praktické vyklápěcí nožky vám umožní nastavit sklon spodní desky tak, aby přebytečný tuk odtékal rovnou do vyjímatelné odkapávací nádoby. Nastavitelná výška horní desky zase přijde vhod při grilování křehčích surovin.

Dostatečná plocha i bez BBQ polohy

Kontaktní gril Sage BGR200 se může pochlubit příkonem v hodnotě 2200 W. Bohužel chybí barbecue poloha. Uživatelé v našich recenzích si ale velikost grilovací plochy přesto pochvalují.

Sage BGR200
Zdroj: sagecz.cz
Kontaktní elektrický gril Sage BGR200

ECG KG 1000 Gourmet

Jednoduché ovládání i údržba, časovač a možnost nastavení různých teplot pro každou desku zvlášť. To a mnohem více nabízí multifunkční kontaktní gril ECG KG 1000 Gourmet.

Základní parametry

Typ: kontaktní gril | Výrobce: ECG | Příkon: 2000 W | Hmotnost: 6,43 kg | Rozměry: 16,5 cm × 34,5 cm × 32 cm

Ovládání pomocí LED panelu

Ovládání grilu je díky LED panelu opravdu jednoduché. Teplota lze nastavit od 60 do 230 °C.

Dva nezávislé termostaty

Dva nezávislé termostaty umožňují nastavit různou teplotu pro horní a dolní grilovací plochu. Součástí balení jsou dvě sady grilovacích desekploché a profilované. Profilované jsou vhodné na přílohy, zeleninu či zapékání tortill. Ploché využijete k přípravě steaků, burgerů či vajec.

Čtyři pracovní pozice

Kromě klasického režimu pro grilování disponuje také možností kontaktního i bezkontaktního zapékání a otevřeného BBQ grilování. Gril je možné plně otevřít do úhlu 180° a funkce BBQ Booster automaticky posílí jeho výkon.

gril ECG
zroj: zbozi.cz
Kontaktní elektrický gril ECG KG 1000 Gourmet

Bosch TFB 3302 V

Menší, plně rozkládací gril s atraktivní cenou. Bosch TFB 3302 V je skvělá volba pro méně náročné zákazníky.

Základní parametry

Typ: kontaktní gril | Výrobce: Bosch | Velikost grilovací plochy: 682 cm² | Příkon: 1800 W | Hmotnost: 3,86 kg | Rozměry: 12 cm × 39 cm × 32,5 cm

Ideální pro skladování a přemisťování

Hledáte kontaktní gril, který bez potíží zabalíte a odvezete na víkend na chalupu? Bosch TFB 3302 V je tím pravým. Gril se pyšní maximálně kompaktními rozměry 12 × 39 × 32,5 cm a nízkou hmotností 4,32 kg.

Kontaktní gril tři v jednom

Vybíráte mezi nejlevnějšími kontaktními grily, ale nechcete dělat příliš kompromisů? Bosch TFB 3302 vám poslouží jako gril 3 v 1. Můžete jej použít zavřený, v poloze s vyvýšenou horní grilovací deskou na udržování teploty nebo zcela otevřený.

Plynulá regulace, snadné čištění a skladování

Pohodlné grilování zajistí plynulá regulace teploty, která v této kategorii zdaleka nebývá pravidlem. Grilovací desky s nepřilnavou teflonovou úpravou jednoduše vyjmete a vyčistíte. Kontaktní gril lze skladovat i ve vertikální poloze.

Kontaktní gril Bosch TFB 3302 V
Zdroj: bosch-home.com
Kontaktní elektrický gril Bosch TFB 3302 V.

Russell Hobbs 17888-56

Jednoduchý, ale spolehlivý a výkonný kontaktní gril, s nímž připravíte panini i plátky masa či zeleniny.

Základní parametry

Typ: kontaktní gril | Výrobce: Russell Hobbs | Velikost grilovací plochy: 575 cm² | Příkon: 1800 W | Hmotnost: 3,62 kg | Rozměry: 18,5 cm × 36 cm × 34,5 cm

Kuchyňský univerzál 3 v 1

Kontaktní gril Russell Hobbs 17888-56 je vynikající pro opékání sendvičů a panini baget. Po rozevření se však dá využít také jako gril a pánev. Pro tyto situace přístroj disponuje drážkami pro odtékání přebytečného tuku.

2 až 3 panini bagety nebo 5 porcí masa

Gril překvapí solidním výkonem i kapacitou. Najednou připravíte 2 až 3 panini bagety, případně 5 porcí masa. Vrásky vám nepřidělá ani následná údržba – grilovací plochy jsou vyrobeny z kvalitního nepřilnavého povrchu.

Kontrolky a prostor pro kabel

Vzhledem k ceně se nedá očekávat široká paleta funkcí. Základní orientaci poskytují kontrolky zapnutí a připravenosti. Při delší pauze od grilování potěší prostor pro skladování kabelu.

Russell Hobbs 17888-56
Zdroj: russellhobbs.com
Kontaktní elektrický gril Russell Hobbs 17888-56

Sencor SBG 106BK

Jednoduchý gril Sencor SBG 106BK nabízí základní funkce a spolehlivost za příznivou cenu.

Základní parametry

Typ: kontaktní gril | Výrobce: Sencor | Příkon: 2300 W | Hmotnost: 3,7 kg | Rozměry: 13,8 cm × 66,6 cm × 42,4 cm

Dva druhy grilovacích ploch

V balení najdete dvě různé grilovací desky – hladkou a žebrovanou. Hladká je ideální na přípravu slaniny, vajíček, topinek nebo zeleniny. Žebrovanou využijete na přípravu steaků, ryb či klobás.

Velká grilovací plocha

Gril navíc disponuje velkou grilovací plochou, na které najednou připravíte pokrm pro čtyřčlennou rodinu. Kromě toho můžete využít i funkci udržování ideální teploty, aby pokrm nevychladl, pokud ho nechcete ihned servírovat.

Nepřilnavý povrch

Díky speciálnímu keramickému povrchu s nepřilnavou úpravou se gril snadno udržuje v čistotě a navíc je odolný vůči poškrábání.

Návrh bez názvu (2)
zdroj: zbozi.cz
Kontaktní elektrický gril Sencor SBG 106BK

Zobrazit nabídku všech kontaktních grilů

Kde koupit nejlepší kontaktní grily

De'Longhi CGH 1030 D

De'Longhi CGH 1030 D

od  

ETA 7155 90000

ETA 7155 90000

od  

Tefal GC722D34

Tefal GC722D34

od  

Sencor SBG 6031SS

Sencor SBG 6031SS

od  

Tefal GC305012

Tefal GC305012

od  

Sage BGR200

Sage BGR200

od  

ECG KG 1000 Gourmet

ECG KG 1000 Gourmet

od  

BOSCH TFB3302V

BOSCH TFB3302V

od  

Russell Hobbs 17888-56

Russell Hobbs 17888-56

od  

Sencor SBG 106BK

Sencor SBG 106BK

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

petr-pohudka

Petr Pohůdka

Redaktor

Nadšenec do sportu, technologií, moderních domácích spotřebičů a dalších vychytávek, které lidem šetří čas. Ve volných chvílích vyráží na výlety do přírody, cestuje s fotoaparátem v ruce nebo se zdokonaluje v cizích jazycích.

Více článků od Petra

Přečtěte si také