Seznam.cz

Návrat z Home Office? Těchto 10 věcí vám ho zpříjemní!

Kancelář
Zdroj: Unsplash.com
Jiri-Filip (1)
Jiří Filip před 2 roky

Pozvolný ústup pandemie koronaviru znamená pro zaměstnance jediné - návrat do kanceláří. Pokud se i vy vracíte po dlouhém Home Office zpět do své kanceláře, dáme vám tip na deset produktů, kterými byste si ji mohli dovybavit, aby se vám v ní pracovalo lépe než kdy dřív. Náš výběr jsme zaměřili na doplňky, které jsou buď netradiční, nebo se v post-covidové době mohou hodit více než kdy předtím.

Sluchátka, přes která vás nebude nikdo rušit

Sdílíte-li kancelář s více lidmi, jistě moc dobře víte, jak těžké je se někdy přenést přes jejich vzájemnou komunikaci, telefonáty či obecně hlučnější činnosti. Pokud máte s podobnými věcmi problém, budou se vám hodit sluchátka s aktivním potlačením okolního hluku. Jak už totiž jejich název napovídá, dokáží po nasazení a následné aktivaci eliminovat vnější zvukové vjemy a vám se tak do uší dostane povětšinou jen to, co sami chcete – tedy buď ticho, nebo vámi zvolené zvuky. Okolí tak díky tomu pozvolna přestanete vnímat a začnete se soustředit jen na své pracovní úkoly, což může být obzvlášť po několikaměsíčním Home Office poměrně obtížné. 

Suverénně nejkomfortnějším řešením je pořízení sluchátek bezdrátových, která ke svému počítači připojíte pomocí Bluetooth a vás díky tomu neomezuje zhola nic. Váš pohyb kolem stolu tedy bude naprosto plynulý, což se opět pozitivně podepíše na celkové soustředěnosti. Vybírat lze hned z několika typů sluchátek s aktivním potlačením okolního hluku, přičemž těmi nejzajímavějšími z nich jsou pak klasická náhlavní sluchátka s velkými náušníky a dále drobné bezdrátové špunty. Říci, pro koho jsou jaká lepší či jaká jsou obecně lepší je však naprosto nemožné. Každému totiž sedí něco jiného a proto byste se měli při výběru tohoto produktu rozhodovat primárně podle svých vlastních preferencí. Zamyslete se nad tím, zda jste vůbec schopní na hlavě při pracovním výkonu snést něco většího a těžšího (byť na uších příjemnějšího), nebo vám jde spíš o nenápadnost a nízkou hmotnost, kterou nabízí špunty. Kromě typu sluchátek pak zcela určitě dbejte i na kvalitu mikrofonu – tedy alespoň její popis výrobcem a technické specifikace. Přes sluchátka totiž budete pravděpodobně nejen konzumovat zvuk, ale taktéž vyřizovat nejrůznější hovory, u čehož se kvalitní mikrofon jistojistě hodí. 

Jste-li fanoušky Applu, super volbou jsou AirPods Max coby náhlavní klasika a AirPods Pro coby špunty. Hledáte-li něco univerzálnějšího a levnějšího, jako náhlavní sluchátka lze doporučit model WH-1000XM3 od Sony či Marshall Mid A.N.C. Co se pak týče špuntů, skvělý poměr cena/výkon nabízí třeba Niceboy Hive Pins 2 ANC či Jabra Elite 75t. 

Apple AirPods Pro
Zdroj: Apple.com
Sluchátka AirPods Pro jsou pro díky podpoře aktivního potlačení okolního hluku do rušných kanceláří jako dělaná.

Kvalitní webkamera

Ne každý má takové štěstí a je mu ve firmě umožněn návrat do jeho kanceláře. Ačkoliv se počet videohovorů pravděpodobně sníží, stále budou nedílnou součástí našich pracovních dní. A právě proto je určitě vhodné mít v kanceláři na videohovory kvalitní výbavu. Ostatně, i kvalita videa se může klidně podepsat na výsledku jednání či schůzky a proto ji nemá smysl podceňovat. Kvalitních webkamer pro počítače je naštěstí na trhu obrovské množství a navíc lze i kvalitnější kousky sehnat za poměrně přívětivé ceny, které nepoloží jak vás, tak potenciálně ani vašeho zaměstnavatele. 

Zatímco u sluchátek se parametry příliš radit nedaly, u webkamer je to písnička zcela jiná. Doporučit vám lze například to, abyste si pořídili kameru s co nejlepším rozlišení, přičemž minimem by mělo být Full HD. Vše horší totiž vypadá zpravidla při videohovorech opravdu mizerně, což na protistranu nemůže působit jinak než negativně. Od věci není ani koupě webkamery s integrovaným mikrofonem. Nemusíte ho používat jako primární, ale kdyby vám náhodou například ten ve sluchátkách selhal, je vždy lepší mít v záloze náhradní kousek. Opomenout byste pří výběru neměli ani typ úchytu k monitoru či portovou výbavu kamerky – v obou případech byste si tak mohli zadělat na pořádné nepříjemnosti. Žádné další záludnosti se ale naštěstí už u tohoto produktu neskrývají. 

Pokud bychom měli pár kousků z nynější nabídky webkamer vypíchnout, za povšimnutí stojí určitě Niceboy Stream Pro, Thronmax Stream Go X1, Sandberg Webcam Chat 134-15 nebo třeba Swissten 55000001. 

Niceboy Stream Pro
Zdroj: Niceboy.eu
Jednou z nejzajímavějších webkamer současnosti z hlediska poměru cena/výkon je Niceboy Stream Pro.

Levná možnost ochlazení

Zejména v letních měsících je jedním z nejlepších parťáků v kanceláři větrák, ochlazovač vzduchu či klimatizace. Nechce-li se vám do ochlazení investovat skoro vůbec, je pro vás nejideálnější větrák, který jednoduše zapojíte do elektrické sítě či v případě menších verzí do USB portu vašeho PC a pak už si jen užíváte chlazení. Nevýhodou tohoto produktu je sice víření prachu v místnosti, ale pokud vyloženě netrpíte na dýchací obtíže a větrák si “roztočíte” jen párkrát za pracovní dobu, zřejmě vás vířící se prach nechá poměrně chladnými. Fajn kousků je na trhu celá řada a jelikož se ve svých funkcích příliš neliší, nebojte se vybírat jednoduše podle designu, ceny a režimů, které nabízí.

Co se týče ochlazovače vzduchu, ten vychází sice o něco dráž než klasické větráky, zato však prach vířit nebude. Klima ve vaší kanceláři vylepšení zvlhčením vzduchu studenou vodou a ledem, díky čemuž se vám mělo mimo jiné i lépe dýchat. Fajn je navíc to, že ochlazování místnosti skrze něj lze regulovat lépe než ventilátor. Ani ochlazovač sice nelze nastavit tak, aby místnost ochladil na určitou teplotu, je však v tomto směru daleko efektivnější než právě ventilátor, takže si poradí i s teplotami, které pouhým “foukáním” vzduchu nevyřešíte. Mezi uživatelsky nejoblíbenější ochlazovače vzduchu patří například DOMO DO154A, jehož cena startuje na necelé tisícovce, či Mediashop Livington SmartCHILL, jehož cena začíná na 1300 Kč. 

Elektrický difuzér pro provonění kanceláře

Nejen příjemnými teplotami, živ je kancelářský člověk. Tak přesně takto by se dal s trochou nadsázky uvést další produkt našeho výběru, kterým je elektrický difuzér – tedy jinými slovy osvěžovač vzduchu, který lze využít i k provonění interiéru pomocí vonných olejíčků. Pokud tedy vaše kancelář trpí na suchý vzduch nebo máte zkrátka chuť přijít vždy do voňavé kanceláře nebo v ní minimálně vítat své klienty a partnery, je difuzér skvělá volba. 

V současnosti je na trhu celá řada zajímavých modelů, které se od sebe liší jak designem, tak ovladatelností či funkcemi. Vybírat můžete jak ze zcela základních modelů, u kterých si jen nastavíte interval osvěžování vzduchu a o nic se nestaráte, tak i z modelů, které lze ovládat přes aplikaci v mobilních telefonech. Můžete je například nastavit tak, že začnou osvěžovat vzduch ve chvíli, kdy klesne jeho vlhkost pod určitá procenta. Difuzéry s pokročilejšími funkcemi jsou však samozřejmě i o poznání dražší. Mezi “hloupější”, avšak velmi kvalitní difuzéry, patří ETA Sento 2634 90000, která začíná podle na 1150 Kč. Prahnete-li pak po něčem chytřejším, sáhněte po difuzéru Vocolinc Flowerbud, který lze právě přes telefon ovládat a dokonce podporuje i Apple HomeKit. Ten začíná podle zhruba na 1500 Kč. 

Vocolinc Flowerbud
Zdroj: Vocolinc.cz
Difuzér Vocolinc Flowerbud lze ovládat přes mobilní aplikaci a podporuje dokonce i platformu pro chytrou domácnost Apple HomeKit.

UV sterilizátor

Dnešní doba přímo vyžaduje vyšší důraz na správnou hygienu, jelikož i díky této maličkosti lze šíření pandemie koronaviru zpomalit. Určitě proto není od věci mít v práci sterilizátor, kterým své předměty denní potřeby jednoduše vydezinfikujete a zbavíte je tak valné většiny bakteriálních i virových hrozeb. Toto zařízení přitom není žádnou ránou pro peněženku. V souvislosti s pandemií koronaviru totiž začali mnozí přední výrobci elektroniky vyrábět speciální UV sterilizátory určené pro telefony či malé předměty, které vychází doslova na pár stovek a ochranu poskytnou více než dostatečnou. Telefon se v nich navíc zpravidla “jen” nevydezfikuje, ale taktéž bezdrátově dobije. Použít však lze tento produkt třeba i k čištění klíčů, flash disků, karet či obecně drobnějších věcí, se kterými denně přicházíte do kontaktu a které se vám zdají jako potenciálně rizikové. Nemusíte si přitom absolutně obávat jejich poškození – dezinfekce probíhá nanejvýš šetrně.  

Mobilních UV sterilizátoru je na současném trhu poměrně velké množství s tím, že se mezi sebou zpravidla liší jen rozměry a cenou. Jejich výběr je proto díky tomu poměrně jednoduchý, protože se s trochou nadsázky skoro ani nedá šlápnout vedle. Uživatelsky velmi oblíbeným kouskem je třeba Samsung GP-TOU020SABWQ začínající na 680 Kč, FIXED UV sterilizér začínající na 1000 Kč či Screenshield SS-SAN01W začínající taktéž na 1000 Kč. 

UV sterilizér Screenshield
Zdroj: Screenshield.com
Mobilní UV sterilizátory nemusíte používat jen k dezinfekci vašich mobilních telefonů. Vyčistí totiž de facto cokoliv, co se do nich vejde.

Organizér kabelů

Nová elektronická výbava vašeho pracovního stolu s sebou kromě zvýšení pracovního komfortu a v ideálním případě i produktivity přinese pravděpodobně i jednu mírně negativní věc. Spoustu synchronizačních a napájecích kabelů navíc, které bude potřeba někam skrýt nebo minimálně “zorganizovat”. I na to však naštěstí existují pomocníci. Tento doplněk navíc stojí doslova pár korun, takže vaši peněženku v žádném případě nezruinuje. Například sada organizérů kabelů VOREL TO-74980 je pro kancelářské srovnání kabelů naprosto dostačující a začíná už na 35 Kč. 

Podložka pod myš s oporou ruky

Pokud trávíte ve své kanceláři denně spoustu hodin prací na počítači, možná vás ke konci pracovní doby už trochu pobolívá zápěstí z práce s myší. Abyste na podobné problémy netrpěli, bylo by samozřejmě nejlepší koupit si co nejkvalitnější, ideálně vertikální myš, která je schopná s přetěžováním zápěstí pomoci. Poměrně solidní alternativou pro řešení této patálie je pak koupě kvalitní podložky pod myš disponující oporou ruky, konkrétně pak právě zápěstí. Jedná se zpravidla o různě tvarované polštářky z nejrůznějších materiálů začínajících na tužším molitanu a končících na speciálních gelech. Zápěstí vám zjednodušeně řečeno podepřou, abyste jej alespoň nemuseli kvůli myši zbytečně ohýbat. Díky tomu tak bude trpět při práci méně a potíže mohou odeznít.

Co se týče výběru podložky tohoto typu, stačí se řídit de facto jen svými preferencemi ohledně designu. Z hlediska využitelnosti jsou si podložky s oporou ruky všechny poměrně dost podobné a je tedy vcelku jedno, po jaké sáhnete. Koukejte se tedy primárně po kousku, který se vám bude líbit a hodit do kanceláře, který je rozměrově pro váš stůl ideální a který vám dává smysl i z hlediska ceny.

Fellowes podložka
Zdroj: Fellowes.com
Podložky pod myš s oporou zápěstí dokáží práci na počítači značně zpříjemnit.

Láhev na pití, které si snadno ozvláštníte ovocem

Že je pitný režim důležitý zřejmě není třeba příliš zdůrazňovat. Prakticky ze všech stran se totiž na nás dlouhodobě valí, že jedině dobře hydratovaný organismus dokáže podávat kvalitní, ničím neovlivněné výkony, což je v práci rozhodně třeba. Dostatečným pitím se navíc vyhneme i problémům ve formě únavy, bolesti hlavy nebo ztráty pozornosti a soustředěnosti. Jak se ale “dokopat” k pravidelnému pití? Jedním z řešení může být třeba neustálé experimentování s chutí vašeho oblíbeného nápoje třeba luhováním různých dochucovadel v něm. Pro tyto účely je super pořídit si “speciální” láhve s vnitřními sítky, které umožní extrémně snadné luhování ovoce, bylinek, ale třeba i sypaných čajů. Po jeho vypití pak stačí jen sítka jednoduše vyklepat, propláchnout a můžete se pustit do dalšího chuťového experimentu. Výběr lahví se sítem je extrémně jednoduchou záležitostí – stačí se rozhodnout mezi výrobním materiálem (zpravidla sklem a plastem), objemem a designem. Z hlediska funkčnosti jsou všechny láhve takříkajíc stejné. Pokud vás láká sklo, velmi hezký 500 ml model vyrábí Xavax a to za cenu začínající na českém trhu na 250 Kč. Jestli chcete spíše plast, je tu 700 ml Tescoma Purity s cenou také od 250 Kč. 

Láhev Tescoma
Zdroj: Tescoma.cz
V létě lze lahve se sítkem využít pro svěží drinky s ovocem, v zimě zase skvěle poslouží milovníkům sypaného čaje.

Minilednička

Když už jsme se v předešlých řádcích jemně dotkli léta a osvěžení, přejděme na ještě trochu těžší kalibr. Nebylo by super mít ve své kanceláři miniledničku, která vám dokonale vychladí pití, ale pomůže vám třeba i s delším uchováním vašich svačin v poživatelném stavu? Zcela určitě bylo – tím spíš, když lze miniledničky sehnat poměrně levně, začínají totiž na 3 tisících. Díky jejich rozměrům se minilednice vlezou i do těch nejmenších kanceláří a nabídnou komfort, který zkrátka oceníte. Některé disponují navíc dokonce i malými mražáčky, takže vám umožní uchovat v ní třeba i zmrzlinu. Super je navíc i to, že je lze sehnat v obrovském množství designů, ale samozřejmě i rozměrů, díky čemuž si jí tak můžete de facto přizpůsobit přesně vaší kanceláři. Určitou nevýhodou nicméně může být jejich nachlazování, které čas od času zkrátka uslyšíte a může vás proto trochu rušit, s čímž je třeba před koupí počítat. Na trhu jsou však naštěstí i kousky s hlučností nižší než je standardní lidská konverzace, takže by ani zde nemusel být při vhodném výběru problém. 

Minilednice Karlstein
Zdroj: Karlstein.cz
Minilednice nemusí být jen místem pro delší uchování vašich potravin či schlazení pití, ale taktéž vkusným doplňkem vaší kanceláře.

Masážní polštářek

Pokud jste na Home Office pracovali spíše z pohovky či postele než ze židle, návrat na ní do tradiční kanceláře by mohl být přinejmenším bolavý. Pokud se s bolestí zad, krku, ramen či čehokoliv jiného (nejen) po návratu z domácí práce při dlouhém sezení na židli potýkáte, zkuste jí alespoň částečně vyřešit speciálními masážními polštářky. Ty lze jednoduše připnout na židli a pak už se jimi jen necháte masírovat na bolavém místě, čímž mu ulevíte. Tyto polštářky jsou na trhu k dispozici jak ve verzi na baterie, tak i ve verzi s klasickým kabelem do elektrické sítě, která je samozřejmě z hlediska dlouhodobého používání využitelnější. Co se týče designu, ten se velmi podobá klasickým polštářkům přibalovaným ke kancelářským židlím. Špatná přitom není ani jejich cena. Například jeden z uživatelsky nejoblíbenějších modelů ve formě polštářku VERK 15693 lze sehnat už od 530 Kč. 

Kde koupit vychytávky do kanceláře

Verk 15693

Verk 15693

od  

Apple AirPods Pro

Apple AirPods Pro

od  

Sony WH-1000XM3

Sony WH-1000XM3

od  

Tescoma Purity láhev s vyluhováním 700 ml

Tescoma Purity láhev s vyluhováním 700 ml

od  

Niceboy Stream Pro

Niceboy Stream Pro

od  

Fellowes I-Spire Rocker černá

Fellowes I-Spire Rocker černá

od  

Klarstein Audrey mini retro

Klarstein Audrey mini retro

od  

Xiaomi Mi Smart Standing Fan 1C

Xiaomi Mi Smart Standing Fan 1C

od  

Vocolinc Flowerbud

Vocolinc Flowerbud

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Jiri-Filip (1)

Jiří Filip

Redaktor

Milovník technologií, dobrého jídla, sportu a pěší turistiky, pro kterého je psaní nejen prací, ale i koníčkem. Nejradši píšu o smartphonech, smartwatch, smart home či jiných tech gadgetech, které dokáží zpříjemnit každodenní život.

Více článků od Jiřího

Přečtěte si také