Seznam.cz

Bluetooth reproduktory: Průvodce výběrem těch nejlepších

Reproduktor
Zdroj: Unsplash.com
Jiri-Filip (1)
Jiří Filip před 2 roky

Doba, kdy poslech hudby přes bezdrátový reproduktor automaticky znamenal ústupek v podobě nižší kvality zvuku je dávno pryč. Řada Bluetooth reproduktorů ze současné nabídky si v ničem nezadá s "kabelovou" konkurencí, často ještě s řadou vychytávek navíc. Na co se při výběru ideálního bezdrátového reproduktoru zaměřit a jaké modely stojí za to?

Bluetooth reproduktory, které stojí za to

Porovnat parametry
JBL GO 3
1.
top

Maličký, levný a kvalitní

JBL GO 3

od  

Populární JBL GO 3 seženete pod 1 000 Kč a dostanete velice kompaktní reproduktor – vejde se i do kapsy u bundy. Navíc se 4,2 W nehraje vůbec špatně. Výhodou je i voděodolnost podle standardu IP67 a vzhledem k velikosti potěší i výdrž baterie, u které výrobce uvádí až 5 hodin. Nevýhodou může být absence FM rádia a mikrofonu pro hands-free volání.

Niceboy Raze 3 Titan
2.
top

Dlouhá výdrž a voděodolnost

Niceboy Raze 3 Titan

od  

Niceboy Raze 3 Titan díky výkonu 50 W nabízí dobrý zvuk, ačkoliv není z nejhlasitějších. Velmi ale potěší 15hodinová výdrž baterie. Také je voděodolný podle standardu IP67, má zabudovaný mikrofon pro hands-free i FM rádio s anténou, byť není nejkvalitnější a stanice se neladí úplně nejlépe. Ani ovládání pak není nejpříjemnější, ale reproduktor na druhou stranu není kdovíjak drahý.

LAMAX Sounder2 Max černý
3.
top

Větší rozměry pro kvalitnější zvuk

LAMAX Sounder2 Max černý

od  

Lamax Sounder2 Max patří mezi větší přenosné reproduktory. 360° zvuk je díky tomu o výkonu 50 W a vzhledem k ceně velice kvalitní - zvládá všechny hudební žánry a obzvlášť ty zaměřené na basy. Baterie by pak podle výrobce měla vydržet až 20 hodin. Výhodou je voděodolnost IP67 a potěší i AUX vstup pro drátové připojení zdrojového zařízení. Mezi nevýhody patří rychle klesající kvalita zvuku při vyšší hlasitosti a větší váha. Reproduktor navíc není z nejhezčích.

BOSE SoundLink Revolve II
4.
top

360° prémiový zvuk

BOSE SoundLink Revolve II

od  

Bose SoundLink Revolve II zaujme nejen prémiovým designem, ale i velice kvalitním prostorovým 360° zvukem. Na jedno nabití by měl reproduktor vydržet pěkných 13 hodin. Praktická je potom podpora Google Assistant a Siri a rychlé NFC párování. Nechybí ani voděodolnost IPX5 a mikrofon pro hands-free hovory. Zamrzet může absence FM rádia.

Sony SRS-XB23
5.
top

Vertikální s dlouhou výdrží

Sony SRS-XB23

od  

Reproduktor Sony SRS-XB33 nabízí vzhledem ke své velikosti a ceně velice kvalitní zvuk i vysoké basy. Naštěstí jdou snížit, pokud je nemáte rádi. Dlouhá výdrž baterie ale potěší všechny stejně jako rozumné rozměry. Výhodou je i to, že kombinací více kusů můžete vytvořit stereo. Vertikální design je pak předmětem diskuze.

Marshall Stanmore II
6.
top

Retro design a skvělý zvuk

Marshall Stanmore II

od  

Marshall Stanmore II patří mezi větší bluetooth reproduktory a zaujme retro designem. Zároveň ale nabízí skvělý zvuk a lze jej tak použít i ke gramofonu nebo herní konzoli. Není však určen k příliš častému přenášení (váží cca 4,5 kg), takže chybí voděodolnost. Zamrzí i chybějící podpora hlasových asistentů, NFC párování a FM rádia.

Lamax Street2
7.
top

Levný a praktický

Lamax Street2

od  

Lamax Street2 nabízí základní voděodolnost, přenosnost, slušný zvuk i výdrž baterie. Potěší i vestavěné FM rádio. Design ani umístění konektorů ale mezi klady nepatří. To lze ale vzhledem k nízké ceně odpustit.

Sencor SSS 3800 černý
8.
top

Pořádný zvuk pro pořádnou párty

Sencor SSS 3800 černý

od  

Sencor SSS 3800 se skvěle hodí pro ozvučení větších prostor a akcí. Má kvalitní zvuk o výkonu 60 W, dva samostatné reproduktory a mikrofon v balení. Nechybí ani karaoke funkce. Výdrž baterie je také slušná, výrobce udává až 10 hodin. Zamrzí chybějící mřížky reproduktorů a fakt, že mikrofon není bezdrátový. Přenosnost je kvůli rozměrům a váze 7 kg složitější, ale práci ulehčují dostatečně velká madla.

Panasonic SC-UA30E-K černý
9.
top

Velký, výkonný a široce nastavitelný

Panasonic SC-UA30E-K černý

od  

Panasonic SC-UA30E-K je velký bluetooth reproduktor, který s výkonem 300 W bez problému ozvučí jakoukoliv menší párty venku i uvnitř. Má dva hlavní a čtyři výškové reproduktory, které zajišťují věrný zvuk ve všech hlasitostech. Navíc si lze basy, výšky apod. přizpůsobit dle libosti díky širokým možnostem nastavení. Výhodou je i dálkové ovládání, nastavitelný displej i decentní podsvícení.

JBL Xtreme 3
10.
top

Skvělý zvuk v náročných podmínkách

JBL Xtreme 3

od  

JBL Extreme 3 se vyznačuje kvalitním zvukem – zde s frekvencí v rozsahu od 53,5 Hz do 20 kHz – a hlavně velkou odolností vůči prachu i vodě podle standardu IP67. Reproduktor má velkou baterii, díky které by měl vydržet hrát až 15 hodin a navíc poslouží i jako powerbanka. Nechybí funkce PartyBoost k propojení více reproduktorů JBL pro stereo efekt, byť ne se staršími modely. Hodí se i praktický popruh pro přenášení, jelikož se toto JBL s vahou okolo 2 kg trochu pronese.

Dokonalý univerzální kousek neexistuje

Na trhu v současnosti naleznete extrémní množství bezdrátových reproduktorů, které se od sebe liší cenou, vlastnostmi i určením. Například malý reproduktor bude skvělým parťákem na cesty, ale nelze od něj očekávat pohlcující zvuk se silnými basy či brutální výdrží. Reproduktor, který tyto dvě věci nabídne, zase snadno nesbalíte do batohu nebo nebude voděodolný.

Před výběrem bezdrátového reproduktoru byste si tedy měli nejprve ujasnit to, k čemu a kde jej chcete využívat. Pokud jsou vaše očekávání protichůdná, nezoufejte. Díky šíři nabídky můžete sáhnout hned po několika modelech, aniž byste museli příliš utrácet.

Vaše preference by se přitom neměly točit jen kolem kvalitního zvuku či dlouhé výdrže. Výrobci se předhání v tom, kdo nabídne zajímavější technologickou vychytávku zpříjemňující používání reproduktoru, takže se nebojte být nároční. Není problém sehnat reproduktory s podporou připojení více zvukových zdrojů, s různými zvukovými režimy, s podporou chytrých asistentů nebo třeba integrovanými streamovacími službami. Ano, kvalita zvuku či výdrž je u reproduktoru důležitější, ale i tyto drobnosti dokáží jeho používání zpříjemnit.

Na co se při výběru zaměřit?

Výkon

O schopnostech Bluetooth reproduktorů vám leccos prozradí jejich výkon. Ten je udávaný ve wattech s tím, že se jedná o výkon zesilovače v zařízení. Velmi zjednodušeně se dá říci, že vše do 10 W jsou spíše kompaktní kousky, které sice dokáží hrát kvalitně, nelze je však vnímat jako zařízení, kterým ozvučíte velké plochy. Pokud prahnete po plném zvuku a reprodukci silných basů jak v interiéru, tak venku, hledejte mezi „kousky“ nad 40 W. 

Výdrž

Jelikož jsou Bluetooth reproduktory v naprosté většině případů bezdrátové (tedy bez nutnosti připojení do elektrické sítě), je nutné řešit i výdrž přehrávání na jedno nabití. Většinou platí, že čím větší reproduktor je, tím větší je i jeho nabíjecí akumulátor, a tedy i déle vydrží. Na druhou stranu jsou však větší reproduktory i výkonnější, v některých případech tak nemůžete automaticky očekávat větší výdrž než u jejich menších kolegů. Vliv bude mít také hlasitost přehrávané hudby, ale i aktivní „zlepšovací“ funkce, například pro zvýraznění basů. Výrobcem deklarovanou výdrž tak berte s rezervou. 

Verze Bluetooth

Neméně důležitou technickou specifikací je i verze Bluetooth, kterou reproduktor disponuje. Čím vyšší verze je, tím je logicky i novější a modernější, což s sebou přináší lepší spojení se zdrojem zvuku, ale také nižší energetickou náročnost a tedy pozitivní vliv na výdrž zařízení. Aby měla honba za co nejaktuálnější verzí Bluetooth smysl, musí jí podporovat také zdroj zvuku. V současnosti pak nejčastěji narazíte na verze 5.0 a 5.1. 

Rozměry a hmotnost

Tento bod souvisí úzce s vašimi preferencemi. V současné nabídce naleznete od miniaturních reproduktorů, vhodných do batohu na horské túry či školní výlety, přes střední kousky pro příjemný domácí poslech až po velké modely, s kterými neuděláte ostudu na žádné party. Od rozměrů se pak odvíjí i hmotnost, která závisí i na použitých materiálech. Zatímco menší kousky jsou většinou plastové, na ty větší se výrobci nebojí použít hodnotnější materiály jako je kov či dřevo, což se samozřejmě projeví i na hmotnosti. 

Frekvenční rozsah

Tato hodnota udává rozsah zvuku, který jsou Bluetooth reproduktory schopné přehrát s tím, že za tu ideální lze považovat 20 Hz až 20 KHz. Jedná se o frekvenční rozsah, který je schopné lidské ucho zachytit. 

Ovládací prvky

Na první pohled se to může zdát jako nepodstatný faktor, ale opak je pravdou. Ne všechny Bluetooth reproduktory je vyloženě snadné ovládat. Některé nedisponují ovládacími tlačítky či senzory a vše se tak nastavuje pomocí zdroje zvuku. 

Bluetooth reproduktor
Zdroj: Unsplash.com
Bluetooth reproduktory nemusí být jen zdrojem zvuku, ale i povedeným designovým doplňkem interiéru.

Užitečné vychytávky

Výrobci se snaží nabídku Bluetooth reproduktorů zatraktivnit celou řadou vychytávek. Jaké jsou ty nejčastější? 

Podpora rychlonabíjení

I když Bluetooth reproduktory disponují často mnohahodinovou výdrží baterie, můžete se dostat do situace, kdy je potřebujete co nejrychleji nabít. Přesně pro tyto případy se začíná v reproduktorech objevovat podpora rychlonabíjení, pomocí kterého jste schopni reproduktor za několik minut schopni nabít tak, aby vydržel i několik hodin přehrávání. 

Voděodolnost

V dnešní nabídce není problém sehnat ani reproduktory s různými stupni voděodolnosti, které se nemusíte bát vzít k bazénu, rybníku nebo moři. Tyto kousky jsou ideální také pro sportovce, kteří je mohou v klidu přenášet třeba i v batohu se zpoceným oblečením po tréninku. Pokud vás voděodolnost láká, pohlídejte si vždy stupeň krytí, který bude vyhovovat vašemu způsobu využití. 

Podpora připojení více zdrojů

Čím dál více bezdrátových reproduktorů podporuje připojení dvou a více zvukových zdrojů současně. Tuto vychytávku oceníte zejména na různých společenských akcích, kdy už váš playlist nestačí.

Další možnosti přehrávaní zvuku ze zdroje

Bezdrátové přehrávání zvuku je sice fajn, čas od času však určitě oceníte i jiné možnosti připojení, ať už se jedná o 3,5mm jack konektor, Wi-Fi či třeba konektory USB-A, USB-C nebo SD karty. 

FM tuner

Některé Bluetooth reproduktory disponují také FM či DAB tunerem a dají se tak použít jako klasické rádio.

Mikrofon

Jakmile připojíte bezdrátový reproduktor k telefonu, začne fungovat jako jeho primární zvukový výstup. Pokud vám někdo během jeho používání zavolá, díky integrovanému mikrofonu nemusíte reproduktor odpojovat a jeho prostřednictvím vše vyřídíte. 

Integrace hlasových asistentů

S integrovaným mikrofonem úzce souvisí i podpora hlasových asistentů, kterou některé bezdrátové reproduktory nabízí. Nejedná se sice vyloženě o chytré reproduktory, protože jen zprostředkovávají služby v připojených telefonech, přesto se ale tato funkce může hodit. 

Baterka

Protože si mnozí uživatelé berou reproduktory s sebou třeba i na kempování, začali je výrobci vybavovat také baterkou. Jen pozor, její využívání je samozřejmě energeticky náročné. 

Powerbanka

Další užitečnou vychytávkou je využití reproduktoru jako powerbanky. Stačí jen připojit propojovací kabel, telefon či jinou elektroniku a nabíjení může začít. Stejně jako v předešlém případě ale platí to, že toto využití reproduktoru má vliv na jeho celkovou výdrž. 

Speciální zvukové režimy

Přehrát si hudbu v „neutrální podobě“ je sice fajn, občas ale může přijít vhod možnost nastavit si různé zvukové režimy, které například zvýrazní basy či hlas.

Integrace streamovacích služeb

Posloucháte hudbu přes Spotify, Apple Music, Tidal či jinou streamovací službu? Pak by vás mohlo zajímat, že mnohé Bluetooth reproduktory je v sobě mají integrované. Díky tomu jsou schopny přehrávat jejich obsah bez nutnosti spuštění na telefonu či jeho připojení k reproduktoru. 

Nejzajímavější Bluetooth reproduktory současnosti

Nabídka bezdrátových reproduktorů je veliká, přinášíme proto výběr těch nejzajímavějších v různých cenových kategoriích.

Reproduktory do 1000 korun

JBL GO 3

Jedná se o levný, ale kvalitní Bluetooth reproduktor. Extrémní oblibě se mezi uživateli těší jak pro svůj líbivý design, tak i pro miniaturní rozměry umožňující jeho snadný transport třeba i v kapse u bundy. JBL GO 3 má také solidní výdrž baterie (s ohledem na jeho rozměry), voděodolnost podle IP67 a samozřejmě velmi dobrý zvuk.

JBO GO 3
Zdroj: JBL.com
JBL GO 3 je zřejmě tím nejikoničtějším malým reproduktorem na světě.

Lamax Street2

Bluetooth reproduktor Lamax Street2 je určený spíše nenáročným uživatelům, kteří se neradi o svůj reproduktor bojí a chtějí ho vzít kamkoliv. Designem ani kvalitou zpracování nevynikne, ale na druhou stranu je díky pogumovanému povrchu praktický. To jde ruku v ruce s voděodolností IP55. Vzhledem k lidové cenovce navíc nabízí dobrý zvuk s rozsahem 150 až 20 000 Hz, slušnou výdrží baterie a FM rádio. Nelze ovšem čekat zázraky, uživatelům nevyhovují neprakticky vyřešené konektory.

Lamax Street2
Zdroj. Lamax
Lamax Street2 má praktický pogumovaný povrch.

Reproduktory do 2000 korun

Niceboy Raze 3 Titan

I když je značka Niceboy na trhu relativně krátce, těší se mezi uživateli velké oblibě. Jedním ze strůjců jejího úspěchu je určitě i reproduktor Raze 3 Titan, který kombinuje 50 W výkonu s 15 hodinami výdrže, kvalitním zvukem či FM tunerem. Ladění rádiových stanic je sice podle mnoha uživatelů vcelku obtížné, ale vzhledem k ceně lze takový nedostatek prominout.

Niceboy
Zdroj: Niceboy.eu
Značka Niceboy je sice relativně mladá, její reproduktory se však těší velké popularitě.

Lamax Sounder2

Jestliže vám spíše než o kompaktní rozměry jde o silný zvuk, Lamax Sounder2 je zajímavou volbou. Za příznivou cenu nabízí výkon 50 W, který kvalitním zvukem pokryje i větší plochy, a to v okruhu 360°. Vede si dobře se všemi hudebními žánry včetně skvělých basů. Hlavně tedy v nižších a středních hlasitostech, výš se už kvalita vytrácí.

Benefitem je, že se nemusíte bát vzít tento reproduktor k vodě. Je totiž voděodolný podle standardu IP67. Co se baterie týká, výrobce u tohoto reproduktoru uvádí výdrž až 20 hodin a uživatelé si nestěžují. Přenosnost trochu kazí vyšší váha a designem přátele také nejspíš neohromíte.

Sounder2 Max
Zdroj: Lamax

Reproduktory do 3000 korun

Sony SRS-XB33

Sony je ve světě audia stálicí a přichází stále s dalšími produkty, které stojí za to. Jedním z nich je i vertikální reproduktor Sony SRS-XB23, u kterého uživatelé cení kromě přívětivé ceny i dobrý zvuk, povedené zpracování, dlouhou výdrž baterie a silné basy. Právě ty mohou být pro někoho i nevýhodou, lze je však vypnout či si „pohrát“ s ekvalizérem. Příjemná je také možnost vytvořit stereo, pokud si reproduktorů koupíte víc.

sonysrs
Zdroj: Sony.com
Povedený kousek od jedné z největších stálic audio průmyslu.

Sencor SSS 3800

Bluetooth reproduktor nemusí vždy být jen skladný a skvěle přenosný. Na ozvučení větší akce, ať už venku nebo uvnitř, se hodí větší „bedna“ a Sencor SSS 3800 je přesně takový. Váží sice skoro 7,2 kg a nepřenáší se tedy nejlépe, ale poskytuje 60W zvuk, jehož kvalita potěší. Navíc jde ze dvou samostatných reproduktorů. Zároveň vydrží hrát dlouho, podle výrobce až 10 hodin. Pro účely párty se dále hodí přibalený mikrofon, který tedy bohužel není bezdrátový, a karaoke funkce.

Sencor
Zdroj: Sencor
Sencor SSS 3800 ozvučí i větší prostory.

Reproduktory do 5000 korun

BOSE SoundLink Revolve II

I v případě BOSE se dá hovořit prověřenou značku audio světa. U reproduktoru SoundLink Revolve II si uživatelé kromě zvuku a výdrže pochvalují i netradiční design. Vázovitý tvar umožňuje 360stupňový zvuk, který vás jednoduše pohltí a nepustí. Nevýhodou může být snad jen vyšší cena nebo absence FM tuneru.

SoundLink II
Zdroj: Bose.com
Tento reproduktor od Bose dokáže zaujmout nejen zvukem, ale také netradičním vzhledem.

Panasonic SC-UA30E-K

Už pod 5 000 Kč se dají pořídit opravdu kvalitní párty reproduktory s bluetooth připojením. Jedním takovým je Panasonic SC-UA30E-K, jenž obsahuje dva hlavní a čtyři výškové reproduktory. V kombinaci s funkcí Airquake Bass proto vyniká vyrovnaným zvukem se skvělými basy. Skvělé jsou i možnosti nastavení, díky kterým si charakter zvuku přizpůsobíte podle sebe. Hodí se také dálkové ovládání a přehledný displej. Výhodou je i decentní design, který na rozdíl od konkurence nehraje barevnými světly a hodí se proto i do obýváku.

Panasonic
Zdroj: Panasonic
Panasonic SC-UA30E-K vyniká možnostmi nastavení.

Reproduktory nad 5000 korun

Marshall Stanmore II

Máte-li rádi retro design, o audio produktech značky Marshall jste již určitě slyšeli. Jedná se totiž o výrobce, který retro design vycházející z jeho kytarových zesilovačů využívá také u svých reproduktorů i sluchátek. Stanmore II je velký, 4,5kilogramový reproduktor, což jej předurčuje primárně do domácnosti. Má velmi dobrý zvuk s vysokým frekvenčním rozsahem a silné, ale nikoliv přehnané basy.

Stanmore II
Zdroj: Marshall.com
Pro produkty značky Marshall je typický retro design a použití kvalitních materiálů.

JBL Extreme 3

Nad 5 000 Kč se dá pořídit i prakticky úplný opak Marshallu výše. JBL Extreme 3 je přenosný reproduktor určený do náročnějších podmínek, ať už k vodě nebo na túru. Váží sice skoro 2 kg, ale má přibalený popruh na pohodlné nošení. Hraje kvalitně (frekvence od 53,5 Hz do 20 000 Hz) a díky krytí IP67 je velice odolný vůči vodě i prachu, poslouží však i na párty. Díky funkci PartyBoost lze totiž propojit více reproduktorů JBL a dosáhnout tak efektního stereo efektu. Nutno však podotknout, že spolu takto „komunikují“ pouze novější reproduktory od tohoto výrobce. Velká baterie by měla zajistit až patnáctihodinovou výdrž a navíc lze reproduktor využít i jako powerbanku.

JBL Extreme 3
Zdroj: JBL
JBL Extreme 3 se hodí do náročnějších podmínek.

Pár tipů na závěr 

Nyní si dovolím pár svých osobních postřehů, se kterými je třeba při výběru a následné koupi zařízení počítat.

Automatické vypnutí není rozhodně na škodu

Může se to sice zdát jako banalita, ale při pořizování Bluetooth reproduktoru je dobré si ohlídat způsob jeho vypnutí – zda se vypne sám nebo čeká na úkon uživatele. Nejednou jsem se totiž setkal s tím, že se reproduktory automaticky vypnout nedokázaly a pak mě na svou funkčnost upozorňovaly pomocí zvukových efektů.

Baterie časem degraduje

Bluetooth reproduktory bohužel nejsou zázračnou elektronikou, která vydrží na věky. I zde je třeba počítat s tím, že jim budou akumulátory časem „odcházet“. Můžete se poohlédnout po reproduktoru, který umožnuje uživatelskou či servisní výměnu akumulátoru nebo objem financí přizpůsobte faktu, že za několik let budete pořizovat reproduktor nový.

Ne vždy je voda dobrý nápad

Byla by chyba si myslet, že voděodolný reproduktor neutopíte. Narazit pak můžete u reklamace. Její podmínky se totiž liší výrobce od výrobce. Nejlepší radou je tak zbytečně reproduktor nepokoušet. I když je voděodolný.

Myslete na to, na čem stojí

Abyste využili zvukový potenciál reproduktoru na maximum, je třeba řešit nejen jeho vlastnosti, ale také to, na jakém podkladu při používání stojí. Mnohé produkty se potřebují zvukově “opřít” (vzhledem k řešení svých zesilovačů) o svůj podstavec, od kterého odrazí zvuk do místnosti. Plast, papír či dřevotříska dobrou službu neudělají, masivní nábytek však ano.

Nezapomínejte na aplikace a aktualizace

Jelikož žijeme v moderní době, asi vás nepřekvapí, že i spousta reproduktorů je propojitelná se speciálními mobilními aplikacemi, které umožňují jejich správu. Právě tyto aplikace bych vám doporučil vždy stáhnout, seznámit se s nimi a využívat, jelikož většinou umožňují využít funkce, ke kterým se jinak nedostanete. Aplikace je také většinou jediným způsobem, jak aktualizovat firmware reproduktoru.

Zobrazit celou nabídku Bluetooth reproduktorů

Kde koupit populární Bluetooth reproduktory

JBL GO 3

JBL GO 3

od  

Niceboy Raze 3 Titan

Niceboy Raze 3 Titan

od  

LAMAX Sounder2 Max černý

LAMAX Sounder2 Max černý

od  

BOSE SoundLink Revolve II

BOSE SoundLink Revolve II

od  

Sony SRS-XB23

Sony SRS-XB23

od  

Marshall Stanmore II

Marshall Stanmore II

od  

Lamax Street2

Lamax Street2

od  

Sencor SSS 3800 černý

Sencor SSS 3800 černý

od  

Panasonic SC-UA30E-K černý

Panasonic SC-UA30E-K černý

od  

JBL Xtreme 3

JBL Xtreme 3

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Jiri-Filip (1)

Jiří Filip

Redaktor

Milovník technologií, dobrého jídla, sportu a pěší turistiky, pro kterého je psaní nejen prací, ale i koníčkem. Nejradši píšu o smartphonech, smartwatch, smart home či jiných tech gadgetech, které dokáží zpříjemnit každodenní život.

Více článků od Jiřího

Přečtěte si také