Seznam.cz

Analýza cen Apple iPhone během Black Friday 2021

black-friday-iphone
Zdroj: Zboží.cz
krasty
Redakce Magazínu Zboží.cz před 3 týdny

Chcete výhodně koupit iPhone během Black Friday? Nenaleťte na falešné slevy. Připravili jsme pro vás kompletní přehled nabídek včetně vývoje cen. Podívejte se, kde iPhone koupíte nejvýhodněji.

Aktualizováno 26. listopadu 2021.

Srovnání cen Apple iPhone

Porovnat paramentry

Smartphony iPhone jsou jedny z nejoblíbenějších produktů ve slevové akci Black Friday. Protože jim Apple poskytuje mnohaletou softwarovou podporu, i starší modely jsou stále velmi zajímavé. Podívejte se, jak se změnila jejich cena během Black Friday.

Z grafu vývoje cen jednotlivých modelů je patrné, že nejvíce můžete aktuálně ušetřit u modelu iPhone 12 Pro a Pro Max, kde došlo k poklesu mediánu (střední ceny) v rozmezí 800 Kč až 2 000 Kč dle konkrétní paměťové varianty. U menší varianty „Pročka“ došlo ke zdražení 19. listopadu, ale 20. listopadu se medián cen vrátil na původní hodnotu. Od 21. listopadu nastalo u verze „Max“ zvyšování střední ceny, přičemž následné zlevněnáí přišlo až 26. listopadu.

Snižování cen od 19. listopadu pozorujeme u iPhone 12. Medián cen je ale klesl pouze o necelých 300 Kč.

Porovnat ceny všech modelů iPhone >

 

iPhone Xr

Přestože se jedná o model z roku 2018, iPhone Xr má stále co nabídnout. Fotoaparát za dobrých světelných podmínek pořizuje kvalitní fotografie a procesor je stále dostatečně výkonný. Nižší cena se podepsala na levnějším LCD panelu s menším kontrastem a chybějícím širokoúhlém fotoaparátu. Design telefonu pak trochu kazí široké rámečky kolem displeje, na druhou stranu ale můžete vybírat ze šesti barevných provedení. Celkově se jedná o povedený telefon, který poslouží jako vstupenka do světa Apple. Jen pozor na větší rozměry, které nemusí do menší, například dětské, ruky dobře padnout.

Při nákupu iPhone Xr můžete momentálně nejvíce ušetřit u 64 GB varianty. K poslednímu velkému snížení střední ceny došlo 24. listopadu. Aktuálně je tam medián cen o cca 1 700 Kč nižší než byl v září.

Výrazné zlevnění je i u 128GB verze. Medián nabídek se snížil přibližně o 1 300 Kč. Po zdražení 19. listopadu ale nastal 24. listopadu poměrně výrazný pokles ceny, konkrétní slevové nabídky si proto vždy ověřte.

Varianta iPhone Xr 512 GB poměrně často skokově mení střední cenu. Vždy ale následuje následné zlevnění, medián cen ale nikdy výrazněji neklesl pod původní hodnotu.

Kde nejvýhodněji koupit iPhone Xr >

 

iPhone 11

Po vzoru dražších modelů nabízí iPhone 11 displej s výřezem o úhlopříčce 6,1″. Výhodou oproti iPhone Xr je kvalitní duální fotoaparát (standardní + širokoúhlý) a výkonný procesor Apple A13. Kompromisy naleznete především u displeje. Jedná se o LCD displej, takže kontrast je oproti technologii AMOLED znatelně horší. Díky větším rámečkům je telefon poměrně široký a ovládání v jedné ruce není tak snadné, jak by se dle velikosti displeje mohlo zdát. I přesto se jedná o výborný telefon s dostatečným výkonem i pro nadcházející roky.

Během letošního Black Friday zatím došlo k menšímu snížení cen u 64 a 128 GB varianty. Model s 64 GB úložištěm zlevnil 12. listopadu, poté zlevňuje od 20. listopadu, medián cen se ale snížil o necelých 200 Kč. Varianta s 256 GB paměti začátkem listopadu dokonce zdražila, od 9. listopadu o přibližně 250 Kč a během 13. listopadu medián cen poskočil o dalších zhruba 300 Kč. U střední kapacity 128 GB došlo k výkyvu cen mezi 16. a 19. listopadem. Oproti září je medián cen ale stále nižší o cca 250 Kč.

Kde nejvýhodněji koupit iPhone 11 >

 

iPhone SE

Druhá generace iPhone SE z roku 2020 je ideálním vstupním zařízením do ekosystému Apple. Díky menšímu displeji se dobře drží i v menší ruce a je tak vhodný například pro děti. S ohledem na (v rámci Apple produktů) nižší cenu se ovšem musíte spokojit se zastaralým designem, méně kvalitním displejem a pouze jedním fotoaparátem. Za dobrých světelných podmínek je však kvalita fotek a videa dobrá. Potěšit může i přítomnost TouchID (čtečka otisků prstů). Na rozdíl od FaceID (rozpoznání obličeje) tak telefon pohodlně odemknete i v roušce.

Pokud plánujete nákup iPhone SE, momentálně můžete ušetřit na modelu s největší pamětí přibližně 600 Kč. U 64 GB varianty ale naopak došlo k mírnému zdražení o zhruba 100 Kč.

Kde nejvýhodněji koupit iPhone SE >

 

iPhone 12 mini

Jestliže hledáte opravdu kompaktní telefon s maximální výbavou, iPhone 12 mini prakticky nemá konkurenci (výjimkou je iPhone 13 mini s lepší výdrží baterie, ovšem za vyšší cenu). Malý 5,4″ displej je typu AMOLED a má výbornou čitelnost i na přímém slunci. Hlavní a širokoúhlý fotoaparát je shodný s iPhonem 12 (Pro) a stále patří mezi ty nejlepší na trhu. Jedinou zásadní nevýhodou je výdrž baterie, telefon zpravidla nevydrží ani 24 hodin bez nabití.

Apple iPhone 12 mini zlevňoval již v průběhu roku, proto se uvedení nového modelu na jeho ceně výrazněji nepodepsalo. Při jeho nákupu můžete oproti září ušetřit řádově stokoruny.

Po postupném zlevňování od 12. listopadu ale nastalo zdražení během posledních několika dní.

Kde nejvýhodněji koupit iPhone 12 mini >

 

iPhone 12

Základní model loňské řady iPhone 12 představuje ideální kompromis mezi cenou a výbavou. Špičkový 6,1″ AMOLED displej doplňuje duální fotoaparát, se kterým pořídíte kvalitní fotografie i za snížené viditelnosti. Oproti 11. generaci zde došlo k designové změně a hrany telefonu jsou nyní rovné. Pozor dejte na 64 GB úložiště, které se až příliš snadno zaplní. Doporučujeme proto volit kapacitu alespoň 128 GB.

Cena základního iPhonu 12 se snížila především u 128GB modelu. Kromě zlevnění, které způsobilo uvedení iPhone 13, se střední cena výrazně snížila 22. a 23. listopadu. Aktuálně je medián cen nižší o cca 700 Kč oproti září. Dne 25. a 26. listopadu ale sledujeme zdražení o přibližně  200 Kč.

Dne 21. listopadu ale došlo k menšímu zdražení u 256 GB varianty. Střední cena je aktuálně vyšší o přibližne 200 Kč než byla v polovině října. Nejmenší, 64Gb varianta, potom svoji cenu výrazně nemění.

Kde nejvýhodněji koupit iPhone 12 >

 

iPhone 12 Pro

Jestliže využijete teleobjektiv nebo chcete ocelový rámeček a matná záda telefonu, je tu pro vás iPhone 12 Pro. Většina specifikací je jinak shodná s iPhonem 12. Získáte tak špičkový telefon bez kompromisů. Pokud však dvojnásobné přiblížení příliš nepoužíváte, výhodnější koupí je iPhone 12.

Ke snížení cen iPhone 12 Pro došlo začátkem října z důvodu uvedení nové řady iPhone 13. Větší pokles ceny nastal až 18. listopadu u 512 GB modelu, konkrétně o 400 Kč a o den později o dalších 350 Kč. Dne 24. listopadu ale došlo ke skokovému navýšení střední ceny na úroveň z 19. listopadu. Medián cen je tak oproti září nižší o 1 300 Kč, ačkoliv o den dříve to byly 3 000 Kč.

Cena modelů s 256 GB paměti se snížila o přibližně 1 600 Kč. Nejmenší 128 GB verzi lze nyní pořídit o cca 800 Kč levněji.

Kde nejvýhodněji koupit iPhone 12 Pro >

 

iPhone 12 Pro Max

Apple iPhone 12 Pro Max je tím nejlepším (a největším) iPhonem loňského roku. Kromě velikosti je hlavní rozdíl oproti iPhone 12 Pro lepší stabilizace hlavního fotoaparátu. V praxi se však o výrazný posun nejedná. Jestli chcete větší displej a maximální výdrž baterie, iPhone 12 Pro Max je správnou volbou.

Na rozdíl od menšího „pročka“ se na začátku října snížil medián cen pouze u 256 GB varianty. Dne 18. listpadu došlo k dalšímu zlevnění a aktuálně je střední hodnota nižší o přibližně 1 900 Kč.

Největší varianta výrazně zlevnila 20. listopadu, kdy došlo ke skokovému snížení mediánu cen o 900 Kč. Poté ovšem následovalo ještě výraznější zdražení. Aktuálně je medián cen nižší o cca 1 000 Kč než byl v září, především díky zlevnění po představení iPhone 13.

Medián cen 128 GB modelu je aktuálně na stejné urovni jako byl na konci září.

Kde nejvýhodněji koupit iPhone 12 Pro Max >

 

Kde koupit Apple iPhone

Apple iPhone Xr

Apple iPhone Xr

od  

Apple iPhone 11

Apple iPhone 11

od  

Apple iPhone 11 Pro

Apple iPhone 11 Pro

od  

Apple iPhone 11 Pro Max

Apple iPhone 11 Pro Max

od  

Apple iPhone SE

Apple iPhone SE

od  

Apple iPhone 12 mini

Apple iPhone 12 mini

od  

Apple iPhone 12

Apple iPhone 12

od  

Apple iPhone 12 Pro

Apple iPhone 12 Pro

od  

Apple iPhone 12 Pro Max

Apple iPhone 12 Pro Max

od  

Apple iPhone 13 mini

Apple iPhone 13 mini

od  

Apple iPhone 13

Apple iPhone 13

od  

Apple iPhone 13 Pro

Apple iPhone 13 Pro

od  

Apple iPhone 13 Pro Max

Apple iPhone 13 Pro Max

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Podobná témata

Apple Mobilní telefony iPhone

krasty

Redakce Magazínu Zboží.cz

Interní redakce

Píšeme články o nakupování na internetu. Porovnáváme ceny tisíců produktů a přinášíme vám ty nejvýhodnější nabídky.

Další články

Přečtěte si také