Seznam.cz

Analýza cen Apple iPhone během Black Friday 2022

black-friday-iphone
Zdroj: Zboží.cz
krasty
Redakce Magazínu Zboží.cz před 1 rokem

Chcete výhodně koupit iPhone během Black Friday? Nenaleťte na falešné slevy. Připravili jsme pro vás kompletní přehled nabídek včetně vývoje cen. Podívejte se, kde iPhone koupíte nejvýhodněji.

Aktualizováno 25. listopadu 2022.

Srovnání cen Apple iPhone

Porovnat parametry

Smartphony iPhone jsou jedny z nejoblíbenějších produktů ve slevové akci Black Friday. Protože jim Apple poskytuje mnohaletou softwarovou podporu, i starší modely jsou stále velmi zajímavé. Podívejte se, jak se změnila jejich cena během Black Friday.

Z grafu vývoje cen jednotlivých modelů je patrné, že nejvíce můžete aktuálně ušetřit u modelu iPhone 12 mini a iPhone 13 Pro, kde došlo k poklesu mediánu (střední ceny) v rozmezí 600 Kč až 700 Kč dle konkrétní paměťové varianty. Celkově ovšem ceny telefonů iPhone příliš neklesají.

Porovnat ceny všech modelů iPhone >

iPhone Xr

Přestože se jedná o model z roku 2018, iPhone Xr má stále co nabídnout. Fotoaparát za dobrých světelných podmínek pořizuje kvalitní fotografie a procesor je stále dostatečně výkonný. Nižší cena se podepsala na levnějším LCD panelu s menším kontrastem a chybějícím širokoúhlém fotoaparátu. Design telefonu pak trochu kazí široké rámečky kolem displeje, na druhou stranu ale můžete vybírat ze šesti barevných provedení. Celkově se jedná o povedený telefon, který poslouží jako vstupenka do světa Apple. Jen pozor na větší rozměry, které nemusí do menší, například dětské, ruky dobře padnout.

iPhone 11

Po vzoru dražších modelů nabízí iPhone 11 displej s výřezem o úhlopříčce 6,1″. Výhodou oproti iPhone Xr je kvalitní duální fotoaparát (standardní + širokoúhlý) a výkonný procesor Apple A13. Kompromisy naleznete především u displeje. Jedná se o LCD displej, takže kontrast je oproti technologii AMOLED znatelně horší. Díky větším rámečkům je telefon poměrně široký a ovládání v jedné ruce není tak snadné, jak by se dle velikosti displeje mohlo zdát. I přesto se jedná o výborný telefon s dostatečným výkonem i pro nadcházející roky.

iPhone SE

Druhá generace iPhone SE z roku 2020 je ideálním vstupním zařízením do ekosystému Apple. Díky menšímu displeji se dobře drží i v menší ruce a je tak vhodný například pro děti. S ohledem na (v rámci Apple produktů) nižší cenu se ovšem musíte spokojit se zastaralým designem, méně kvalitním displejem a pouze jedním fotoaparátem. Za dobrých světelných podmínek je však kvalita fotek a videa dobrá. Potěšit může i přítomnost TouchID (čtečka otisků prstů). Na rozdíl od FaceID (rozpoznání obličeje) tak telefon pohodlně odemknete i v roušce.

iPhone 12 mini

Jestliže hledáte opravdu kompaktní telefon s maximální výbavou, iPhone 12 mini prakticky nemá konkurenci (výjimkou je iPhone 13 mini s lepší výdrží baterie, ovšem za vyšší cenu). Malý 5,4″ displej je typu AMOLED a má výbornou čitelnost i na přímém slunci. Hlavní a širokoúhlý fotoaparát je shodný s iPhonem 12 (Pro) a stále patří mezi ty nejlepší na trhu. Jedinou zásadní nevýhodou je výdrž baterie, telefon zpravidla nevydrží ani 24 hodin bez nabití.

iPhone 12

Základní model loňské řady iPhone 12 představuje ideální kompromis mezi cenou a výbavou. Špičkový 6,1″ AMOLED displej doplňuje duální fotoaparát, se kterým pořídíte kvalitní fotografie i za snížené viditelnosti. Oproti 11. generaci zde došlo k designové změně a hrany telefonu jsou nyní rovné. Pozor dejte na 64 GB úložiště, které se až příliš snadno zaplní. Doporučujeme proto volit kapacitu alespoň 128 GB.

iPhone 12 Pro

Jestliže využijete teleobjektiv nebo chcete ocelový rámeček a matná záda telefonu, je tu pro vás iPhone 12 Pro. Většina specifikací je jinak shodná s iPhonem 12. Získáte tak špičkový telefon bez kompromisů. Pokud však dvojnásobné přiblížení příliš nepoužíváte, výhodnější koupí je iPhone 12.

iPhone 12 Pro Max

Apple iPhone 12 Pro Max je tím nejlepším (a největším) iPhonem roku 2020. Kromě velikosti je hlavní rozdíl oproti iPhone 12 Pro lepší stabilizace hlavního fotoaparátu. V praxi se však o výrazný posun nejedná. Jestli chcete větší displej a maximální výdrž baterie, iPhone 12 Pro Max je správnou volbou.

iPhone 13 mini

Hledáte-li ten nejlepší skutečně malý smartphone, iPhone 13 mini je jasnou volbou. Ve většině parametrů se shoduje s předchozím modelem iPhone 12 mini, nabízí ovšem větší baterii, která řeší největší nedostatek předchůdce. I tak ale nečekejte příliš vysokou výdrž, což je daní za špičkový výkon v extrémně malém balení.

Kde nejvýhodněji koupit iPhone 13 mini >

iPhone 13

„Základní“ model iPhone pro rok 2021 přináší oproti předchůdci zejména vyšší výkon a vylepšené nahrávání videa. Samozřejmostí je výkonnější procesor nebo prvotřídní displej se skvělou čitelností i na přímém slunci.

Kde nejvýhodněji koupit iPhone 13 >

iPhone 13 Pro

To nejlepší od Apple v kompaktním balení. Tak by se dal shrnout loňský model iPhone 13 Pro. Oproti klasické „třináctce“ přidává teleobjektiv a lepší fotočip. Rámečky telefonu jsou v tomto případě z oceli, což zaručuje vyšší odolnost.

Kde nejvýhodněji koupit iPhone 13 Pro >

iPhone 13 Pro Max

Největší iPhone loňského roku. V roce 2021 ovšem oproti menší „Pro“ verzi přidává pouze vyšší výdrž na baterii a lepší displej. Chcete-li větší telefon a/nebo špičkovou výdrž na baterii, volte model Pro Max. V opačném případě je uděláte lépe volbou menšího modelu, který se lépe drží v ruce. A ještě ušetříte.

Kde nejvýhodněji koupit iPhone 13 Pro Max >

Kde koupit Apple iPhone

Apple iPhone Xr

Apple iPhone Xr

od  

Apple iPhone 11

Apple iPhone 11

od  

Apple iPhone 11 Pro

Apple iPhone 11 Pro

od  

Apple iPhone SE

Apple iPhone SE

od  

Apple iPhone 12 mini

Apple iPhone 12 mini

od  

Apple iPhone 12

Apple iPhone 12

od  

Apple iPhone 12 Pro

Apple iPhone 12 Pro

od  

Apple iPhone 13 mini

Apple iPhone 13 mini

od  

Apple iPhone 13

Apple iPhone 13

od  

Apple iPhone 13 Pro

Apple iPhone 13 Pro

od  

Apple iPhone 13 Pro Max

Apple iPhone 13 Pro Max

od  

Apple iPhone 14

Apple iPhone 14

od  

Apple iPhone 14

Apple iPhone 14

od  

Apple iPhone 14 Pro

Apple iPhone 14 Pro

od  

Apple iPhone 14 Pro Max

Apple iPhone 14 Pro Max

od  

Apple iPhone 14 Plus

Apple iPhone 14 Plus

od  

Apple iPhone SE 2022

Apple iPhone SE 2022

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Podobná témata

Mobilní telefony Apple iPhone

krasty

Redakce Magazínu Zboží.cz

Interní redakce

Píšeme články o nakupování na internetu. Porovnáváme ceny tisíců produktů a přinášíme vám ty nejvýhodnější nabídky.

Další články

Přečtěte si také