Seznam.cz

Analýza cen Apple iPad během Black Friday 2022

black-friday-ipad
Zdroj: Zboží.cz
krasty
Redakce Magazínu Zboží.cz před 1 rokem

Chcete výhodně koupit Apple iPad během Black Friday? Nenaleťte na falešné slevy. Připravili jsme pro vás kompletní přehled nabídek včetně vývoje cen. Podívejte se, kde koupíte iPad nejvýhodněji.

Aktualizováno 25. listopadu 2022.

Srovnání cen Apple iPad

Porovnat parametry

Ikonické tablety Apple iPad jsou vhodné nejen pro zábavu, ale uplatnění najdou i při profesionální práci nebo ve škole. Základní model iPad doplňuje kompaktnější iPad mini a na nejnáročnější uživatele míří řada Pro ve verzích s 11″ a 12,9″ displejem. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv model, můžete počítat s prvotřídním displejem, dlouhou softwarovou podporou i dostatkem výkonu pro další roky.

Z grafu mediánu cen je patrné, že ke zlevnení došlo především v případě nejdražších modelů iPad Pro 11 a iPad Pro 12. Střední cena menšího modelu klesla o cca 1 000 Kč, pokles u větší verze byl potom 1 500 Kč.

Porovnat ceny všech tabletů Apple iPad >

iPad 2021

Základní model v nejaktuálnější verzi, Apple iPad 2021, který drží letitý design a s ním i konektor Lightning. Apple ale chytře zareagoval na současné uživatelské požadavky a vybavil jej novou, ultra-širokou přední kamerou s funkcí centrování záběru, která najde uplatnění především v době karantén a home office, kdy potřebujete prostřednictvím videa komunikovat na dálku. Výkonný čip A13 Bionic (který se objevil také v iPhonu 11) se stará o hladké fungování systému a baterie vydrží 10 hodin používání na jedno nabití. Displej je stejný jako u osmé generace, jediným vylepšením je funkce True Tone, která upravuje teplotu barev podle okolního prostředí. Nechybí ani Smart Connector a podpora Apple Pencil 1. generace. Výhodou může být přítomnost 3,5 mm jacku.

iPad Air 2022

Pokud chcete výkonný iPad s moderním designem, ale iPad Pro je mimo váš rozpočet, určitě sáhněte po iPadu Air 2022. Tablet nabízí 10,9″ Retina displej s tenkými rámečky, podporu Apple Pencil druhé generace i dlouhou výdrž na baterii. Největší novinkou oproti předchůdci je ale nasazení špičkového procesoru Apple M1, díky čemuž se iPad Air 2022 svým výkonem může rovnat i notebookům.

iPad Pro 11 2021

Menší z prvních iPadů Pro s ultra výkonným čipem M1, který najdete například v Macbooku Air 2020. Jedenáctipalcový displej je vybavený technologii ProMotion, která zajišťuje naprosto plynulý obraz. Protože je to iPad určený na práci, USB-C port podporuje Thunderbolt pro extrémně rychlý přesun dat. Již samozřejmostí jsou u iPadu Pro 11 2021 4 reproduktory zajišťující kvalitní stereo ozvučení, Smart Connector pro připojení Apple klávesnice či sestava fotoaparátů na zadní straně (12 MPx širokoúhlý a 10 MPx ultra-širokoúhlý). iPad je k dispozici v paměťových verzích od 128 GB do 2 TB a WIFI/Cellular model disponuje připojením k 5G sítím. iPad Pro svou výbavou a výkonem konkuruje notebookům, největším omezením je v současnosti systém iPadOS, který sice pozvolna implementuje některé funkce, ale jako náhrada za počítač spíše neobstojí.

iPad Pro 12 2021

Apple iPad Pro 12 2021 s ultra výkonným čipem M1. 12,9“ displej je vybavený technologii ProMotion a vůbec poprvé u iPadů také podsvícením mini-LED. Jeho maximální jas je až 1000 nitů. Protože je to iPad určený na práci, USB-C port podporuje Thunderbolt pro extrémně rychlý přesun dat. Již samozřejmostí jsou u iPadu Pro 4 reproduktory zajišťující kvalitní stereo ozvučení, Smart Connector pro připojení Apple klávesnice či sestava fotoaparátů na zadní straně (12 MPx širokoúhlý a 10 MPx ultra-širokoúhlý). iPad je k dispozici v paměťových verzích od 128 GB do 2 TB a WIFI/Cellular model disponuje připojením k 5G sítím. Co se týče RAM, ta se pohybuje od 8 do 16 GB dle velikosti paměti.

Pokud zvažujete iPad jako náhradu za notebook, je třeba zvážit limity aktuální verze operačního systému iPadOS a dostupnost aplikační výbavy, kterou pro svou práci potřebujete.

iPad mini 2021

Apple iPad mini 2021 představuje dlouhé roky očekávánou modernizaci nejmenší produktové řady iPadů. A vylepšení oproti předchůdci není málo. Dočkali jsme se nového designu po vzoru větších bratříčků, výkonného procesoru Apple A15 Bionic nebo podpory Apple Pencil, ačkoliv pouze 1. generace. Jestliže chcete prvotřídní tablet s úhlopříčkou displeje kolem 8″, nový iPad mini je zřejmě nejlepší volba.

Kde koupit tablety Apple iPad

Apple iPad 2020

Apple iPad 2020

od  

Apple iPad 10,2" 2021

Apple iPad 10,2" 2021

od  

Apple iPad Air 2020

Apple iPad Air 2020

od  

Apple iPad mini 2021

Apple iPad mini 2021

od  

Apple iPad Pro 11" 2021

Apple iPad Pro 11" 2021

od  

Apple iPad Pro 12,9" 2021

Apple iPad Pro 12,9" 2021

od  

od  

Apple iPad Air 2022

Apple iPad Air 2022

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Podobná témata

Apple Tablety iPad

krasty

Redakce Magazínu Zboží.cz

Interní redakce

Píšeme články o nakupování na internetu. Porovnáváme ceny tisíců produktů a přinášíme vám ty nejvýhodnější nabídky.

Další články

Přečtěte si také