Seznam.cz

Analýza cen Apple iPad během Black Friday 2021

black-friday-ipad
Zdroj: Zboží.cz
krasty
Redakce Magazínu Zboží.cz před 3 týdny

Chcete výhodně koupit Apple iPad během Black Friday? Nenaleťte na falešné slevy. Připravili jsme pro vás kompletní přehled nabídek včetně vývoje cen. Podívejte se, kde koupíte iPad nejvýhodněji.

Aktualizováno 26. listopadu 2021.

Srovnání cen Apple iPad

Porovnat paramentry

Ikonické tablety Apple iPad jsou vhodné nejen pro zábavu, ale uplatnění najdou i při profesionální práci nebo ve škole. Základní model iPad doplňuje kompaktnější iPad mini a na nejnáročnější uživatele míří řada Pro ve verzích s 11″ a 12,9″ displejem. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv model, můžete počítat s prvotřídním displejem, dlouhou softwarovou podporou i dostatkem výkonu pro další roky.

Větší změny cen se odehrály jen u nejdražších modelů iPadů. Medián cen tabletu iPad Pro 12 2021 se oproti hodnotě ze září snížil o přibližně 1000 Kč.

Menší iPad Pro 11 2021 začal zlevňovat 10. listopadu. Následovalo ale poměrně výrazné zdražování. Aktuální medián cen je tak přibližně o 2 100 Kč vyšší, než byl na začátku října. Důvodem je především zhoršená dostupnost tohoto modelu v e-shopech.

Apple iPad 2020 si dlouho držel stabilní cenu, ke zlevnění dochází od 20. listopadu. Aktuálně je tak medián cen o 900 Kč níže než byl v září.

Naopak u iPadu Air 2020 vidíme mírné zvýšení mediánu cen o přibližně o 300 Kč až do 25. listopadu. Zlevnění, které přišlo v pátek 26. listopadu, je pouze o 100 Kč, takže medián cen je stále vyšší než na počátku října.

Porovnat ceny všech tabletů Apple iPad >

iPad 2020

Tablet iPad 2020 představuje skvělou vstupenku do světa iPadů, která vám zároveň nezruinuje peněženku. Je ideálním společníkem pro mladé studentky a studenty, funguje s Apple Pencil (1. Generace) nebo obdobně funkční, ale výrazně levnější Logitech Crayon. Díky přítomnosti Smart Connectoru k němu připojíte klávesnici Smart Keyboard nebo prostřednictvím Bluetooth jakoukoliv jinou bezdrátovou klávesnici. Operační systém iPadOS se svojí funkcionalitou začal přibližovat notebookům, u iPadu tak využijete i myš. 10,2palcový displej je pro běžné používání jako je sledování videí, brouzdání na internetu či psaní domácích úkolů jak dělaný. Vadou na kráse mohou být snad jen výrazné rámečky a přední fotoaparát, který se se svými 1,2 MPx příliš nehodí do doby karantén a práce z domova. Základní kapacitu 32 GB ale obejděte obloukem.

iPad 2021

Základní model v nejaktuálnější verzi, Apple iPad 2021, který drží letitý design a s ním i konektor Lightning. Apple ale chytře zareagoval na současné uživatelské požadavky a vybavil jej novou, ultra-širokou přední kamerou s funkcí centrování záběru, která najde uplatnění především v době karantén a home office, kdy potřebujete prostřednictvím videa komunikovat na dálku. Výkonný čip A13 Bionic (který se objevil také v iPhonu 11) se stará o hladké fungování systému a baterie vydrží 10 hodin používání na jedno nabití. Displej je stejný jako u osmé generace, jediným vylepšením je funkce True Tone, která upravuje teplotu barev podle okolního prostředí. Nechybí ani Smart Connector a podpora Apple Pencil 1. generace. Výhodou může být přítomnost 3,5 mm jacku.

iPad Air 2020

Pokud chcete výkonný iPad s moderním designem, ale iPad Pro je mimo váš rozpočet, určitě sáhněte po iPadu Air 2020. I když byl představen před více jak rokem, bere si to důležité z Pro modelu a ústupky nižší prodejní ceně jsou více jak rozumné. Displej o velikosti 10,9 je jen nepatrně menší než u menšího modelu Pro, uvnitř „tepe“ výkonný čip A14 Bionic (stejný jako v iPhonu 12), kterému sekundují 4 GB operační paměti. Air podporuje Apple Pencil 2. generace, která na těle tabletu drží i se nabíjí, přítomnost Smart Connectoru pak umožňuje připojení Apple klávesnice. Jen pozor, základní kapacita Airu je pouhých 64 GB, což může být pro řadu uživatelů výrazné omezení. Na druhou stranu, díky přítomnosti USB-C není problém v případě nedostatku paměti využít nějakou flash paměť, externí disk či cloudové úložiště. Mezigenerační designová proměna pak Air připravila o 3,5 mm jack.

iPad Pro 11 2021

Menší z prvních iPadů Pro s ultra výkonným čipem M1, který najdete například v Macbooku Air 2020. Jedenáctipalcový displej je vybavený technologii ProMotion, která zajišťuje naprosto plynulý obraz. Protože je to iPad určený na práci, USB-C port podporuje Thunderbolt pro extrémně rychlý přesun dat. Již samozřejmostí jsou u iPadu Pro 11 2021 4 reproduktory zajišťující kvalitní stereo ozvučení, Smart Connector pro připojení Apple klávesnice či sestava fotoaparátů na zadní straně (12 MPx širokoúhlý a 10 MPx ultra-širokoúhlý). iPad je k dispozici v paměťových verzích od 128 GB do 2 TB a WIFI/Cellular model disponuje připojením k 5G sítím. iPad Pro svou výbavou a výkonem konkuruje notebookům, největším omezením je v současnosti systém iPadOS, který sice pozvolna implementuje některé funkce, ale jako náhrada za počítač spíše neobstojí.

iPad Pro 12 2021

Apple iPad Pro 12 2021 s ultra výkonným čipem M1. 12,9“ displej je vybavený technologii ProMotion a vůbec poprvé u iPadů také podsvícením mini-LED. Jeho maximální jas je až 1000 nitů. Protože je to iPad určený na práci, USB-C port podporuje Thunderbolt pro extrémně rychlý přesun dat. Již samozřejmostí jsou u iPadu Pro 4 reproduktory zajišťující kvalitní stereo ozvučení, Smart Connector pro připojení Apple klávesnice či sestava fotoaparátů na zadní straně (12 MPx širokoúhlý a 10 MPx ultra-širokoúhlý). iPad je k dispozici v paměťových verzích od 128 GB do 2 TB a WIFI/Cellular model disponuje připojením k 5G sítím. Co se týče RAM, ta se pohybuje od 8 do 16 GB dle velikosti paměti.

Pokud zvažujete iPad jako náhradu za notebook, je třeba zvážit limity aktuální verze operačního systému iPadOS a dostupnost aplikační výbavy, kterou pro svou práci potřebujete.

Kde koupit tablety Apple iPad

Apple iPad 2020

Apple iPad 2020

od  

Apple iPad 10,2" 2021

Apple iPad 10,2" 2021

od  

Apple iPad Air 2020

Apple iPad Air 2020

od  

Apple iPad mini 2021

Apple iPad mini 2021

od  

Apple iPad Pro 11" 2021

Apple iPad Pro 11" 2021

od  

Apple iPad Pro 12,9" 2021

Apple iPad Pro 12,9" 2021

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Podobná témata

Apple Tablety iPad

krasty

Redakce Magazínu Zboží.cz

Interní redakce

Píšeme články o nakupování na internetu. Porovnáváme ceny tisíců produktů a přinášíme vám ty nejvýhodnější nabídky.

Další články

Přečtěte si také