Seznam.cz

Honor Magic 4 (Pro) oficiálně odhalen. Co nabízí jeden z nejzajímavějších androidů současnosti?

Honor Magic 4 Pro
Zdroj: HiHonor.com
Jiri-Filip (1)
Jiří Filip před 1 rokem

Čínský mobilní gigant Honor se v posledních měsících netajil tím, že chce výrazně zamíchat kartami na trhu se smartphony. Svá slova potvrdil hned první den veletrhu Mobile World Congress, na kterém světu odhalil nové vlajkové lodě Magic 4 a Magic 4 Pro. A jelikož jsou obě z hlediska technických specifikací extrémně zajímavé, pojďme se s nimi seznámit.

Design a rozměry

Pokud vás z hlediska designu zaujaly Honory Magic 3, s novou generací těchto modelů budete více než spokojeni. I ta totiž obdržela poměrně mohutný zadní kruhový fotomodul skrývající hned několik objektivů, zaoblené hrany a displej s minimálními rámečky. Jak fotomodul, tak zaoblení displeje jsou pak hlavními rozeznávacími znaky mezi 4 a 4 Pro. Levnější řada 4 má totiž zaoblené „jen“ boky displeje a její fotomodul je oproti řadě 4 Pro znatelně menší. U obou modelů nicméně naleznete na přední straně „průstřel“ skrývající fotoaparát – v případě modelu Magic 4 je to drobný kruhový otvor ve středu horní části, u řady Pro se pak jedná o podlouhlý otvor v rohu displeje. Honor Magic 4 disponuje tělem z kovu a skla o rozměrech 163,6 x 74,5 x 8,8 milimetrů při hmotnosti 199 gramů. U řady Pro jsou rozměry 163,6 x 74,7 x 9,15 milimetrů při 209 gramech v případě zad z umělé kůže a 215 gramech v případě zad ze skla. 

Displej

Jak řada Magic 4, tak i Magic 4 Pro disponuje 6,81” LTPO OLED displejem s variabilní obnovovací frekvencí pohybující se od 1 do 120 Hz, podporou HDR10+, maximálním jasem 1000 nitů či poměrem stran 20:9. Působivé jsou ale i šířky rámečků kolem displeje – v případě modelu Magic 4 je to 1,09 milimetru, u Magic 4 Pro pak dokonce pouze 0,93 milimetru.

Šíře rámečků však není tím jediným, čím se displeje řady Magic 4 a Magic 4 Pro liší. Jiné je totiž i rozlišení a tedy také jemnost těchto panelů. Honor Magic 4 disponuje displejem s rozlišením 2664 x 1224 pixelů s jemností 430 pixelů na palec, model Magic 4 Pro pak dokonce 2848 x 1312 pixelů při jemnosti 460 pixelů na palec. Už z technických specifikací je tedy jasné, že se jedná o telefony s jedněmi z nejlepších displejů na trhu. Že právě o toto prvenství Honor usiluje, dokazuje i nasazení speciálního procesoru pro zlepšení obrazu u řady Magic 4 Pro. 

Výkon, RAM a úložiště

U procesoru ani RAM paměti novinky nepřekvapí. Obě totiž dostaly do vínku nejvýkonnější androidí mobilní procesor současnosti ve formě čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Ten bude doplněn buď 8, nebo 12 GB RAM a buď 128, 256 nebo 512 GB RAM paměti. 128 GB varianta je ale dostupná jen u modelu Magic 4. Honor nezapomněl ani na dedikovaný procesor určený pro zabezpečení telefonu, které je zajišťováno čtečkou otisků prstů v displeji obou modelů. 

Fotoaparát

Jednou z hlavních zbraní novinek jsou bezesporu jejich fotoaparáty, které – alespoň na papíře – vypadají extrémně zajímavě. V případě modelu Magic 4 se lze těšit na trojitý fotomodul ukrývající 50 MPx širokoúhlý objektiv, 50 MPx ultra širokoúhlý objektiv se zorným polem 120 stupňů a 8 MPx teleobjektiv s periskopickou konstrukcí nabízející pětinásobný optický a padesátinásobný digitální zoom. Celý fotomodul je opatřen laserovým ostřením. 

Co se týče řady Magic 4 Pro, i u ní je nasazen 50 MPx širokoúhlý a 50 MPx ultra širokoúhlý objektiv se zorným úhlem 120 stupňů, ale teleobjektiv zde disponuje rozlišením 64 MPx, 3,5násobným optickým zoomem a stonásobným digitálním přiblížením. K dispozici je rovněž 8×8 dToF ostřící laserový senzor, který by měl být jedním z nejpokročilejších ostřících systémů současnosti. Kromě fotek by měl být Magic 4 Pro schopen natáčet i velmi působivá videa. Počítá se u něj totiž s podporou 10bitových Log 4K videí v 60 snímcích za vteřinu. To vše přitom při perfektním „filmovém“ zabarvení, které označuje Honor jako technologii Cinematic 3D LUT.

Honor Magic 4
Zdroj: HiHonor.com
Z hlediska fotoaparátu má nový Honor Magic 4 Pro rozhodně co nabídnout.

Baterie a nabíjení

Oba čerstvě představené modely disponují velmi slušnými akumulátory, které by jim měly zajistit minimálně celodenní bezproblémový provoz. Honor Magic 4 má baterii o kapacitě 4800 mAh, vyšší řada 4 Pro pak možná trochu překvapivě o 200 mAh méně.  

Poměrně zarážející je to, že ačkoliv mají oba modely skleněná záda, bezdrátovým nabíjením disponuje jen řada Pro. To má ale dle slov výrobce podporovat 100 W, 50 % baterie by tak mělo být nabitých za pouhých 15 minut. Co se pak týče kabelového nabíjení, to je u řady Magic 4 „jen“ 66 W, zatímco u řady Magic 4 Pro si uživatelé užijí taktéž 100 W. 

Další zajímavosti

Není žádným překvapením, že v obou modelech poběží Android 12 doplněný o nadstavbu Magic UI 6. Mezi další věci, na které se lze u novinek těšit, je třeba podpora 5G, DUal SIM, Bluetooth ve verzi 5.2 WiFi 6, NFC, USB-C Port či stereo reproduktory. U modelu Pro je pak k dispozici třeba i 3D skener tváře, který by měl konkurovat Face ID od Applu. Krom čtečky pak u modelu Pro potěší odolnost proti prachu a vodě podle IP68, u modelu 4 je to pak „jen“ IP54. 

Cena a dostupnost

Zatímco dostupnost obou telefonů svým způsobem potěší, u ceny je to naopak. Telefony totiž budou k dostání v průběhu března a to v případě modelu Magic 4 za v přepočtu zhruba 22 tisíc korun a v případě Magic 4 Pro pak za (v přepočtu) 27 tisíc korun. Oba modely se tak budou cenově řadit mezi dražší androidí telefony, což si však lze vzhledem k jejich technickým specifikacím do jisté míry obhájit.

Zobrazit celou nabídku produktů Honor

Kde koupit telefony Honor

Honor 50 Lite

Honor 50 Lite

od  

Honor 50

Honor 50

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Jiri-Filip (1)

Jiří Filip

Redaktor

Milovník technologií, dobrého jídla, sportu a pěší turistiky, pro kterého je psaní nejen prací, ale i koníčkem. Nejradši píšu o smartphonech, smartwatch, smart home či jiných tech gadgetech, které dokáží zpříjemnit každodenní život.

Více článků od Jiřího

Přečtěte si také