Seznam.cz

DJI Mini 2: Kompaktní a rychlý dron se 4K kamerou

dji-mini-2-predstaveni
Zdroj: DJI
IMG_0198
Zdeněk Koutský před 1 rokem

Zatímco loňský DJI Mavic Mini na sebe strhl pozornost a měl mnoho kladných recenzí, musel přijít s určitými kompromisy. Druhá generace DJI Mini 2 na kompromisech ve výbavě značně zapracovala. Zaujme svou kompaktností, výdrží na jedno nabití, kvalitou 4K videa i cenou.

Dlouhé měsíce se spekulovalo o nástupci modelu DJI Mavic Mini. Na internetu se objevila hned celá řada potenciálních názvů, výrobce se nakonec rozhodl pro DJI Mini 2. Na první pohled mnoho změn nenajdete, i přesto na vás několik zásadních novinek čeká. 

DJI Mini 2, nikoliv DJI Mavic Mini 2

Drobná změna v názvu zjednodušuje výslovnost dronu, neboť nese označení DJI Mini 2, nikoliv DJI Mavic Mini 2. Druhá generace si zachovává velmi podobný design, který jsme mohli vidět u předchůdce, včetně sklopných ramen a snadno vyměnitelných vrtulí.

Zajímavá je váha zařízení, která se zastavila na přesných 249 gramech. Kdyby dron vážil jen o gram více, už by z legislativních důvodů patřil do jiné kategorie. Ačkoliv DJI Mini 2 zvládne létat až 31 minut na jedno nabití, má v sobě menší 2 250mAh baterii. Ve srovnání s DJI Mavic Mini dokonce vydrží v provozu o minutu déle.

Dron je vybaven systémem OcuSync 2.0, díky kterému by měl být schopen doletět až 10 km a do výšky 4 000 m. I zde ale musíme znovu zmínit legislativu jednotlivých států, které nemusí umožňovat létat tak vysoko – doporučujeme si tedy před startem zjistit zákony. Maximální rychlost dronu pak činí 57,6 km/h.

Samotná rychlost stoupání se zvýšila na 16 m/s. V rámci balení je k dispozici ovladač s novým designem, ke kterému se chytrý telefon upevní do horní části, nikoliv dolů. Dražší drony od DJI nabízí systémy ActiveTrack či Obstacle Avoidance, které zde logicky chybí, neboť dron nemá potřebné senzory. Naopak funkce autostart, online přenos, autopřistání, stabilizace obrazu a autonomní let jsou přítomny.

Nový DJI Mini 2 používá senzor s velikostí 1/2,3”, jenž umí pořizovat až 12megapixelové fotografie či 4K videa při 30 fps. Nabízí se dokonce podpora formátu DNG (RAW), který umožňuje více si pohrát s fotografií v postprodukci. Rozsah ISO se pak pohybuje od 100 do 3 200. Celkově budete moci zachytit obsah se zorným polem 83 stupňů při maximální cloně f/2.8.

Zobrazit nabídku všech dronů

Kde koupit dron DJI Mini 2 a příslušenství

DJI Mini 2

DJI Mini 2

od  

DJI Mini 2 Fly More Combo

DJI Mini 2 Fly More Combo

od  

DJI Mini 2 inteligentní baterie

DJI Mini 2 inteligentní baterie

od  

DJI Mini 2 nabíjecí stanice 2v1

DJI Mini 2 nabíjecí stanice 2v1

od  

DJI Mavic Air 2/Mini 2 Sluneční clona Typ 2

DJI Mavic Air 2/Mini 2 Sluneční clona Typ 2

od  

DJI Mini 2 Propellers náhradní vrtule

DJI Mini 2 Propellers náhradní vrtule

od  

DJI Mini 2 740067 360° ochranná klec

DJI Mini 2 740067 360° ochranná klec

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

IMG_0198

Zdeněk Koutský

Redaktor

Nadšenec do technologií, podnikatel v IT a redaktor, který se psaní článků věnuje už od roku 2014. Pod společenským oděvem skrývá silné sparťanské srdce a svou pravou tvář ukáže na stadionu. Rád debatuje o politice, bojuje za svobodu slova a chrání demokracii.

Více článků od Zdeňka

Přečtěte si také