Seznam.cz

Apple Watch 7 jsou tu. Co přináší nejnovější generace smartwatch od Applu?

apple-watch-7-potapeni
Zdroj: Apple.com
Jiri-Filip (1)
Jiří Filip před 1 rokem

První podzimní konference Applu v roce 2021 přinesla mimo jiné i odhalení dlouho očekávané nové generace chytrých hodinek Apple Watch. Co přináší nového a v čem se liší od předešlé generace?

Se stejným designem a výkonem, avšak lepším displejem

Hned na úvod je třeba říci, že odhalení Apple Watch bylo zřejmě suverénně největším překvapením večera. Nikoliv však proto, že by svět s jejich příchodem nepočítal, ale proto, že se podle prakticky všech úniků informací počítalo s tím, že dorazí ve zcela jiném – hranatém – designu. To se však nakonec nestalo a Apple Watch Series 7 byly odhaleny v designu víceméně na chlup stejném jako tomu bylo v předešlých letech. To jinými slovy znamená zaoblené tělo i displej bez jakýchkoliv ostrých hran. 

Hodinky oproti předchozím modelům „narostly“ u úhlopříčky – konkrétně ze 40 a 44 mm povyrostly na 41 a 45 mm. Applu se navíc podařilo výrazně zúžit rámečky kolem displeje (o 40 % oproti předešlé generaci). Displej tak nyní sahá téměř až ke kovovým okrajům hodinek, díky čemuž působí výrazně moderněji. U displeje pak potěší také fakt, že má o zhruba 50 % odolnější krycí sklo proti prasknutím, které bývají u Apple Watch fatální, nebo třeba o 70 % vyšší jas při režimu Always-on v interiéru, díky kterému se tato funkce stává ještě využitelnější. 

Určitým zklamáním může být výdrž baterie. Ta se totiž u letošního modelu očekávala výrazně delší než tomu bylo v předešlých letech. Uživatelé musí opět vzít za vděk „jen“ celodenní výdrž hodinek s tím, že je budou moci oproti předešlé generaci alespoň rychleji nabíjet. Apple totiž slibuje, že nabíjení pomocí vhodných nabíjecích adaptérů zrychlil oproti Series 6 o dobrých 33 %, což v řeči čísel znamená nabití hodinek na 80 procent za 45 minut. Díky tomu by se tak měly Apple Watch Series 7 stát daleko využitelnější i pro monitoring spánku a další služby.

Co se týče výkonu hodinek, ani zde není důvod k větším oslavám. Apple se totiž rozhodl „jen“ oprášit čip z loňských Apple Watch Series 6 (tedy Apple S6) a ten bez jakýchkoliv úprav nasadit do nové generace. Z uživatelského hlediska se sice nejedná vyloženě o přešlap, jelikož jsou Series 6 opravdu rychlé a při používání softwarově absolutně neomezují, například čas na spuštění je u nich dlouhý a právě zde mohl Apple určitě zapracovat na zajímavějším řešení.

Další vychytávky

Apple nezapomněl ani na odolnost. Hodinky proto disponují certifikací IP6X a WR50, díky čemuž jsou zcela prachutěsné a voděodolné při plavání do hloubky 50 metrů.

Velmi potěšující zprávy se od Applu dočkali majitelé starších generací hodinek, kteří disponují zásobou řemínků. Ačkoliv se Apple Watch Series 7 mírně zvětšily, veškeré starší řemínky s nimi zůstávají díky zachování zaobleného designu plně kompatibilní.

„Jablíčkáři“ mohou mít velkou radost i z toho, jak Apple přistoupil k ciferníkům pro nové hodinky. Letos se totiž rozhodl neexperimentovat, ale jen pro větší displeje upravit ty nejoblíbenější existující. Díky tomu si tak uživatelé na větším displeji užijí daleko větší komfort při používání svých oblíbených ciferníků. 

Jestli se v něčem nové Apple Watch posouvají oproti předešlé generaci kupředu, je to rozhodně komunikace. Díky většímu displeji do nich totiž mohl Apple konečně nasadit klasickou virtuální QWERTZ klávesnici pro snadné odepisování na zprávy. Uživatelé se tak snadněji obejdou bez iPhonu.

Cena Apple Watch 7 a dostupnost 

Co se týče ceny, Apple Watch Series 7 41 mm se nabízejí za 10 990 Kč, větší 44mm varianta pak stojí 11 790 Kč.    

Nová generace Apple Watch je dostupná jak v hliníkové, tak ocelové variantě a samozřejmě pak v edicích GPS nebo GPS+LTE. V případě hliníkových modelů můžete vybírat z modré, zelené, červené, tmavě šedé a bílozlaté. U ocelových variant je pak na výběr ze stříbrné, tmavě šedé a zlaté. K dostání je samozřejmě tradiční Nike edice, která se ale od standardní verze liší jen logem Nike na spodní straně, několika exkluzivními ciferníky a speciálním sportovním řemínkem.

Kde koupit Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 41 mm

Apple Watch Series 7 41 mm

od  

Apple Watch Series 7 45 mm

Apple Watch Series 7 45 mm

od  

Apple Watch Series 7 45 mm

Apple Watch Series 7 45 mm

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Jiri-Filip (1)

Jiří Filip

Redaktor

Milovník technologií, dobrého jídla, sportu a pěší turistiky, pro kterého je psaní nejen prací, ale i koníčkem. Nejradši píšu o smartphonech, smartwatch, smart home či jiných tech gadgetech, které dokáží zpříjemnit každodenní život.

Více článků od Jiřího

Přečtěte si také