Seznam.cz

Tipy na adventní kalendáře pro dospělé

Adventní kalendáře pro dospělé
Zdroj: Unsplash
Jarmila Zechová Syptáková
Jarmila Zechová Syptáková před 1 rokem

Adventní čas můžeme zpříjemnit nejen dětem, ale také dospělým. Darujte jim adventní kalendář a sledujte jejich rozzářené oči při otevírání jednotlivých okének.

Stejně jako jiné dárky, také adventní kalendáře pro dospělé vybírejte podle toho, co mají dotyční rádi. Ženu nejčastěji potěšíte voňavým adventním kalendářem se svíčkami, kosmetikou nebo horkými nápoji jako jsou čaje, čokoláda nebo káva. Muži kromě pánské kosmetiky ocení také ochutnávku prémiových alkoholických nápojů nebo stylových ponožek.

Adventní kalendáře pro ženy

Kosmetické adventní kalendáře mohou být velmi různorodé. K dostání jsou kalendáře obsahující dekorativní kosmetiku jako vzorky make-upu, líčidel, laků na nehty či rtěnek. Jiné se specializují na kosmetiku pro každodenní péči o pleť a pokožku celého těla. Obvykle v nich najdete sprchové gely, tělová mléka, pleťové krémy a masky. Tyto kalendáře nabízí například firmy Nivea nebo Kneipp. Pokud si nejste jisti, čemu žena dává přednost, pořiďte jí adventní kalendář obsahující mix výrobků, jako je třeba kalendář Accentra Winter Magic, ve kterém najde kromě šamponů a mýdel třeba také rtěnku, zrcátko a pilníček na nehty.

Adventní kalendáře pro muže

Pánské adventní kalendáře se samozřejmě liší cenou i druhem náplně, která by měla korespondovat se zálibami obdarovaného. Perfektním kosmetickým setem pro vousáče je adventní kalendář Accentra Hipster Style, ve které muž postupně objeví ucelenou řadu kosmetických nezbytností k péči o vousy a o tělo. Svého milého však nemusíte obdarovat pouze tradičními kalendáři s kosmetikou nebo alkoholem. Můžete mu pořídit i praktický adventní kalendář jako je třeba Wera 136605, který obsahuje profesionální nářadí pro 20 nejrůznějších činností. Užitečný je také kalendář plný spodního prádla Styx, jehož náplň si můžete sami sestavit.

Adventní kalendáře s překvapením do hrnečku

Pro každodenní zahřátí horkým šálkem lahodného nápoje jsou vhodné kalendáře s nejrůznějšími typy čajů. K dostání jsou bylinkové čaje, kombinace ovocných čajů nebo prémiové zelené a černé čaje. Liší se nejen cenou a kvalitou, ale také atraktivitou balení. Působivě vypadá adventní čajový kalendář, který má tvar vánočního stromečku nebo luxusní vánoční knihy.  Milovníkům kvalitních bylinných čajů by mohli chutnat adventní kalendáře od firmy SONNENTOR, Grešík nebo Leros. Velký výběr je i pro ty, kteří místo čaje ocení spíš kávu. K dispozici jsou kávové adventní kalendáře s kapslemi pro různé typy kávovarů nebo s minibalením zrnkové kávy. Kalendář Coffeebrewer od společnosti The Brew Company obsahuje 25 papírových konviček s různými druhy povzbuzujícího nápoje na připravu filtrované kávy.

Pitné adventní kalendáře

Kalendáře přístupné pouze dospělým jsou naplněné lahvičkami prémiového alkoholu. Nejčastěji koupíte degustační kalendáře s ochutnávkou rumů nebo whisek, ale sehnat se dá i Adventní kalendář z Vizovic, který umožní porovnat jednotlivé odrůdy a ročníky slivovice z let 2010 – 2015. Výrobci alkoholických adventních kalendářů nezapomněli ani na pivaře, pro ně jsou nejvhodnějším dárkem pivní adventní kalendáře. Darovat můžete například jednodruhový kalendář s plechovkovým pivem od Pilsner Urquell nebo Adventní kalendář pro chlapy s 20 druhy piv k degustaci. Svět jde stále dopředu, a proto je letos možné koupit i adventní kalendář plný nealkoholických nápojů od společnosti Waterdrop.

Adventní kalendář se svíčkami

Na dlouhé zimní večery se hodí kalendáře se svíčkami. Vybírat lze nejen podle typu svíček, ale také dle konkrétní vůně. Někdo dává přednost kořeněným vůním, jiný preferuje ovocné. Například adventní kalendář Yankee Candle obsahuje set vonných svíček s ostrými zimními vůněmi, zatímco svíčky z Airpure připomínají vůně linoucí se z kuchyně při pečení vánočního cukroví, jako je jablko se skořicí, svařené víno nebo vanilka.

Kde koupit adventní kalendáře pro dospělé

Nivea Adventní kalendář s kosmetikou 2022

Nivea Adventní kalendář s kosmetikou 2022

od  

Makeup Revolution You Are The Revolution 25 Day adventní kalendář 2022

Makeup Revolution You Are The Revolution 25 Day adventní kalendář 2022

od  

ISO Adventní kalendář pro muže

ISO Adventní kalendář pro muže

od  

Wera 136605

Wera 136605

od  

English Tea Shop Adventní kalendář strom BIO 25 ks

English Tea Shop Adventní kalendář strom BIO 25 ks

od  

Airpure Adventní kalendář modrý 24 ks

Airpure Adventní kalendář modrý 24 ks

od  

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

 

         

 

 
 
   

Zobrazit další nabídky

Podobná témata

Vánoce

Jarmila Zechová Syptáková

Jarmila Zechová Syptáková

Redaktor

Praktická žena oceňující vychytávky, které usnadňují práci i každodenní život. S manželem a třemi dcerami si v podhůří jesenických hor užívá rodinnou pohodu. Ve volných chvílích pečuje o zahradu a kochá se její krásou. Miluje společné chvíle s rodinou, cestování, lahodná vína i objevování sebe sama.

Více článků od Jarmily

Přečtěte si také